Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

diky diky 🙂

vypada to, ze se nic nedeje, ale deje, pracuji na prototypu 40mm verze, kreslim mezikrouzek, vesel se jen taktak, kreslim taky cifr, tam bojuji s tim, jak bude vypadat, rucicky jsou vicemene jasne, budou stejne jako u 44mm verze, ale kratsi, nazivo se uvidi, zdali to nebude jako pest na oko
tri pouzdra pro 40mm jsou jiz temer hotova, zbyva narezat zavity, osadit krcek korunky a sklicka, zatim bez gravirovani, budu muset jeste vymyslet, co tam vse bude, obavam se, ze vsechno to povidani jako na 44mm verzi se tam nevejde
taky co s cifrem? logo je jasne, ale co misto FirstBlood? normalne jsem v koncich a nevim, jak prvni varku 40mm verze nazvat. nejspis/doufam, ze se neco vyvrbi behem vyroby, treba "fingerless"  😄
vsak casu dost

image.png

image.png

image.png

223269BE-7937-4431-997B-D0FF87B75CD6.jpeg

DC9A1A24-7D25-42A7-8D47-A889EB3E3711.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Upřímně do té 40mm bych ručky "ztenčil" pokud budou stejně široké, ale jen kratší (viz návrh výše) bude to působit až moc masivně. Na velkým číselnou OK, ale v té menší verzi bych šel i do adekvátně změněných ruček (tim nemyslím jen je zkrátit, ale celkově zmenšit). 

Nebijte mě, toť můj osobní názor... 100 lidí = 999 chutí 😂

Jinak jsem moc zvědav na to jak dopadne ta menší verze. Jsem fakt napnuty a nemohu se dočkat prvního kusu. Jen tak dál... 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, beeman napsal:

diky diky 🙂

vypada to, ze se nic nedeje, ale deje, pracuji na prototypu 40mm verze, kreslim mezikrouzek, vesel se jen taktak, kreslim taky cifr, tam bojuji s tim, jak bude vypadat, rucicky jsou vicemene jasne, budou stejne jako u 44mm verze, ale kratsi, nazivo se uvidi, zdali to nebude jako pest na oko
tri pouzdra pro 40mm jsou jiz temer hotova, zbyva narezat zavity, osadit krcek korunky a sklicka, zatim bez gravirovani, budu muset jeste vymyslet, co tam vse bude, obavam se, ze vsechno to povidani jako na 44mm verzi se tam nevejde
taky co s cifrem? logo je jasne, ale co misto FirstBlood? normalne jsem v koncich a nevim, jak prvni varku 40mm verze nazvat. nejspis/doufam, ze se neco vyvrbi behem vyroby, treba "fingerless"  😄
vsak casu dost

 

 

 

 

 

Next Blood, jedine 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 3. 2021 v 15:10, beeman napsal:

neco me opet napadlo, tak rychle vyrobit ohybacku dratu a je temer hotovo, mozna slepa ulicka, ale zkusim jeste poladit, mozna to bude pouzitelne

 

F07F6D98-A395-4DE5-BE26-8ACD6C79D8D3.jpeg

4BB1E8BD-2F28-4064-9A2F-58F9A330EF28.jpeg

 

 

80797D64-CBFA-4499-89B6-28E1F8F11F8A.jpeg

Tak tenhle typ pouzdra by se mi přesně hodil :default_wink: budu jedině rád, když ho zkusíš trošku poladit

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky diky, pekne jste to rozjeli, klidne prihazujte dalsi napady, vsechny zvazim a na vsechny dopisy odpovim 🙂

me napadlo
XIIVI - RISES
XIIVI - BEGINS
XIIVI - START

no aby to nebylo tak jednoduche, hledam nazev, ackoliv to ma jeste cas, i pro 40mm verzi, tam je zatim pracovni verze XIIVI - XL, nebo taky
XIIVI - MIMI 🙂
XIIVI - STING
XIIVI -  MINO

dne jsem taky delal cifry, ukazu az budou, ale hlavne jsem si hral na alchymistu a vyrabel sedou lumi, to jsem zvedav, uz schne na topeni
puvodne jsem si chtel pouzit drcene cerne uhli, ala kdyz nemas, pouzij uhli zivocisni 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu se udržet, ale všechny ty názvy co tady zatím padly mně příjdou úplně mimo mísu. OK první série "first blood" proč ne. Ale cpát na cifr spojení s krví, nebo Prahou a vytvářet tak nesmyslné propojení jako Elton, s jeho Tycho Brahe a podobně, posouvá hodinky do roviny kde si být nezaslouží. 

Vzhledem k tomu, jak jsou číselníky tvořeny na koleně (nic ve zlém, v tomto případě to beru jako plus) a s ohledem k celému charakteru hodinek mně příjde nejlogičtější je individualizovat na přání zákazníka - ať tam má co chce a je v rámci technologických možností proveditelné - vybrat si z několika variant povrchu číselníku a pak si jej případně individualizovat - asi si takové hodinky nekupují lidé co si je potřebují hodit do nákupního košíku, aby je měli za da dny doma.

Pokud už by měly být nějaké kusy, které se budou prodávat "z pultu" jako hotové, tak u 40mm verze není prostor tam něco za každou cenu cpát, u větší verze bych se klonil k názvu, který podtrhne koncept jako takový, tedy buď to že jsou modulární a lze měnit jednotlivé díly a převlékat je, nebo to že je to poctivá ruční výroba... to že jsou z Prahy - když už je to taková pecka, bych schoval na dýnko, ne každý je z toho unešený  😀

Upraveno uživatelem Snekofon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...