Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

První gen. je FirstBlood. Dal’s tomu (im)pulz, životodárnou krev. Včetně svojí. 
Druhá může být třeba SecondFlesh. Už to chtělo cosi větší zapojení, aka kus masa; co sem koukal někdy doslova. 
A třetí kdyby někdy, ThirdBody. To už bude total recall a spolkne to celýho Beemana. 
  
Samozřejmě prdel. Keep it simple. 
Nic to nezmění na tom, že to děláš kurewsky dobře. Jen tak dál!

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc vsem, panove, za opravdu paradni podnetne prispevky, az mi jde z toho hlava kolem a mam v ni jeste vetsi zmatek 😉 
o vikendu si to v klidu projdu, hodim na papir a budu na to koukat, dokud to nevykoukam 🙂
chtelo by to presne neco, co bude zivotaschopne v tom smyslu, ze to bude mit nejakou linku, s kterou by slo pracovat i v budoucnu, nebo treba taky ne 🙂
priznam se, hodne ted tapu, ale diky vam se urcite k necemu doberu


a bych jenom nekecal, i obrazky pridam 🙂

ma v tom prsty @Maxmillian, resp. jeho neskutecne nadany kamos

probiha testovaci vyroba porcelanovych glazurovanych ciferniku do XIIVI pouzdra, zda se, ze to pujde, urcite to pujde, ted budeme resit problematiku navrtani techto tenkych cifru uprostred pro ruciste strojku, to bude velka challenge, ale ono to taky urcite pujde
na cenu takoveho cierniku se me raci neptejte, protocila by se hlava pro zmenu vam 😄

je to fakt velka parada, jestli se to povede, to bude mazec 🙂
nebo?

image.png

image.png

 

image.png

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to tagování modelů mělo mít budoucí udržitelnost, co tedy jednoduše na způsob reference? Nebo to má být název modelu (jako suby, colty, smp)?

Cesta ref. třeba takle: 126xxx. Arab naproti římanovi v názvu. 
12 = XII. 6 = VI. Křížky pak jako nějaké označení generace. Třeba 126010. 
Nadhodil sem samo 6-digit, 4-digit už je oldschool 😁 (spojitost s Rolexem naprosto náhodná). 
  
First Blood by pak byla první/prototypová sada, mimo budoucí číslování.  
Zároveň by to otevřelo vrata pro budoucí limitky Second... Third... something.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@beeman Porcelán, email? OMFG👍 Mnoho z nás se zde označuje za chronopacienty - otázka zní, co jsi tedy ty? Na tohle tu nemáme škatulku 🤣 Každopádně pro mne jsi chronoborec na úplně jiným levlu, než my, co jen čučíme s otevřenou papulou. 

PS: co obrácený postup? Napřed vrtat, připravit cifr a až potom nanést glazuru? Vrtání otvorů do glazuru mi přijde zbytečný risk? 

@prischera Churchilla mám rád, takže já bych byl pro 😉👍

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technologicky postup tak nejak jeste teprve testujeme a ladime. On ten porcelan je celkem mrcha. Chce vypalit na nejakych 1200 stupnu a potom i ta glazura jeste taky. Navic pochopitelne pri vypalovani meni velikost a krouti se, takze pripravit diry dopredu taky moc nejde. No a te glazure dost vyhovuje co nejvetsi mozna plocha kvuli chemicke reakci.

Neni to prdel... Ale zas kdyby to bylo jednoduchy, dela to kazdej 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Porcelánové ciferníky vypadají skvěle. A co na ně? Nějaké aplikované indexy? Předpokládám, že sendvič nepřichází v úvahu, vzhledem k obávám jen o navrtání ručište.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi jasný, snažím se vzpomenout si na někoho kdo mi kdy neprozřetelně prozradil aspoň základ postupu, ale marně lovim v kebuli. Když vzpomenu, napíšu. 

Leda jsem si vzpomněl na úžasnou seanci u Julien Coudray - ale ti používali email myslím. Ale 100% jsem si jist že ho začínali nanášet na číselník s již vyvrtanymi otvory.

Samozřejmě materiálů jsou spousty a u každého bude jiný postup. Takže Vám nezbývá než pokus/omyl a do 100let to odladite do dokonalosti včetně turba 👍 Držím palce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Jenkiz @Harwey Já bych šel tou jednodušší cestou - koupit mikroskop, štětec a namalovat indexy ručně. Opět odkazuji na mou oblíbenou značku Julien Coudray 1518

PS: Přísahám, že to bylo jednoduché... Se na to dívat, ale tomu chlapovi ta římská X trvala dlouho. Asi to dělal poprvé 🤣

Upraveno uživatelem DarylVanHorne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klobouk dolů, držím palce a fandím ze všech sil.

Jen takový hloupý námět, co zkusit komaxit? Já vím, není to porcelán, ale vypaluje se při cca 400°C, na podkladní barvu tampónovým tiskem natisknout indexy a uzavřít čirou vrstvou práškové barvy.

Ale ne, nic. Vrabec nebude učit orla lítat. Sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tombas, ja myslim, ze si i tohle Beeman nekam poznamena a az se bude zase v noci nudit, tak to taky zkusi 🙂

@Harwey, urcite zatim cisty bez niceho dalsiho, takovy ten "Seru na to kolik je hodin, hlavne, ze mam peknej cifernik!" ala Moser. 

@DarylVanHorne, tak jestli to vylovis, sem s tim! Rucne malovane zni taky dobre. Jen se obavam, aby pak cely ten cifernik nestal vic, nez vsecko ostatni... Ale muzeme zamestnat deti!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu muset na půdu a doufat, že najdu 6 let starý zápisník. Když ne ten, tak rozhodně mám hromadu CD a flashek. Dost jsem jich daroval, ale vím že zrovna od J.Coudray jsem měl krásný videa z procesu. Samozřejmě ne celý, ale střípky taky dobré, aspoň pro inspiraci. Zítra po práci se na to vrhnu. Teď nebudu ženě dudupat nad hlavou (nad ložnicí). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...