Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

panove, od pondeli leju, jsem jak utrzenej z retezu, neco jsem ono rano jeste obehl, pak mi bylo nejak divne, dal jsem si odpoledniho slofika a z postele jsem vylezl az ted, horecka jako krava, plice na tisic kousku, hektolitry caje, zhubnul jsem tak deset kilo (kez by 😉 ), no draha uz malem tocila pohotovost, ale testy cajk, tak jsem  to nejak vytrpel a uz jsem opet ve svem kresle a u notasu, no dam tomu jeste par dni, pro jistotu, nejspis neco i doma budu delat, ale kluci s tim damaskem to ted vidim blede, doma s tim nic nesvedu 😞

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem konecne vstal z mrtvejch, uz jsem nevedel, jakou horizontalni polohu zvolit, tak snad me to nevytresta 🙂

i tak si na dnesni sraz netroufam, porad chrchlam, tak bych nerad zlikvidoval cast osazenstva chronomagu 😉

jsem si rano zajel pro strojek, pak do dilny, orezat ten damasek na pouzitelny tvar, hlavne pro to, abych mel cistej a dokonale svarenej matros, protozo u kraju se to rozjizdelo, nastesti to byli fafkt jenom kraje, pak jsem zajel k memu dvornimu laseropalici, abych zkonzultoval, jestli by to tedy jako slo, dali jsme dohromady postup, jak by to tedy slo a ono to pujde, jeste jsem pro jistotu volal klukum, co jej vytvorili, jestli si stojej za tim, ze je to poradne svareny, tak prej proc se ptam, samozrejme ze je, no ptal jsem se proto, ze jsem byl upozornen, ze pokud se to bude rezat laserem a ten by narazil na nedokonaly svar uvnitr materialu, tak by se ten laser roztristil a nadelal peknou paseku v materialu a ano, bylo by to v kelu, tak drzte palce, v pondeli se bude rezat, pac ted tedy musim pripravit drahy pro rezani, coz jsou uplne jine drahy, nez kdybych to rezal na CNCcku, zitra dodava, probehne revize a v pondeli si pro to jedu

to bude ovsem teprve zacatek, musim to pak vojet na CNCcku ze vsech svetovych stran, nasledne prebrousit ruco, poleptat a pak zfinishovat, zatim jsem nesehnal leptaci roztok, protoze ten od doporucenyho vyrobce proste neni nikde skladem ale konecne ho mam objednanej s dodanim do tydne, no snad to bude driv, martirium

no a pak samozrejme jeste lunety, ty budu delat pekne po staru, to  uz bude doufam brnkacka 🙂

tak drzte palce, at me uz nic neskoli, dam si to  do nedele opet jenom doma, bez vychazek, at na to vsechno mohu v pondeli nastoupit

a abych dodal i nejakej ten obrazek i kdy zjenom ilustracni, zapomel jsem se pochlubit, cca pred dvama tejdny jsem si poridil oscilacni brusku na opracovani pouzder, jeste jsem nestihl poshanet patricne brusne papiry a hlavne nezkousel jejich lepeni na patricny rozmer, ale na  rychlo otestovano je a zatim jsem hooodne spokojen s vykonem i vysledkem 🙂

 

 

8d8de76222fc99d9a73845ac67ee9d6a--mmf1000x1000.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsechno je opet uplne jinak 😄

odpo mi volali kluci kovari, ze prej jestli uz rezu laserem, ja prej az v Po a oni prej "no mi jsme to probrali a mame z toho malinko obavu" 🙂

jde o to, ze vlastne nikdo nevime, co presne udela ten skladany matros s tim laserem, jestli se ten laser nebude rozpadat behem prechodu mezi vrstvama

kazdopodne jsme se tedy shodli, ze ja ten pokusny kralicek ted nebudu a ze to urcite vyzkousime pozdeji na nejakych zbytcich, at ulehcime zivot nadchazejicim generacim 😄

takze jsem se zdrave (doslova, je mi malinko lip) natoto a zitra jdu do dilny a vykrouham si to cele sam

je to i z toho duvodu, ze jsem zavrhl i puvodne zvazovane rezani vodnim paprskem, ktery ackoliv funguje bezvadne, male dily mizi ve vane a tam je uz nikda nikdo nenajde

nic jsem dnes neudelal ale i tak  povazuji dnesni den za uspesny  😉

- je mi lip
- sehnal jsem konecne chemii pro leptani damasku
- udelal jsem si vylet daleko na jih a poridil poradny pevny sklo
- jeste pred tim jsem navstivil @prischera a obral ho o suprove telo (diky moc kamarade, jsem tvym dluzikem, doslova 🙂
- opravil jsem lis na sklicka, ktery jsem asi dostal
- udelal prvni fotky 😄 (pro porovnani - jedna je z Iphone 7plus, druha z Canon 6d a pevneho 100mm 2,8)

vsak ja se jednou fotit naucim 
a pak to naucim i Kuncaka
🙂

 

IMG_5585.JPG

IMG_5586.JPG

IMG_9608.JPG

32E3FF1D-C292-4E7F-AD39-DE72E09B33A7.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci uz vedi, nedostal jsem dnes vychazku, tak snad zitra 🙂

tak jsem se pustil malinko do zvelebeni skrinodilny a zapracoval na MMXX/XV, jestli se do dilny nedostanu ani zitra, mohl bych je teoreticky i dokoncit 

snazil jsem se taky zzit s novym aparatem, chce to vic trpelivosti pri nastavovani, uz se nedivim, ze priserakovi trva jedna fotka klidne pul dne 😄

ale ono to pude....

fotky MMXX/XIV, dilnoskrin a rozdelany MMXX/XV

 

IMG_9735.JPG

IMG_9734.JPG

3A2C956C-5902-42CB-8435-72EAC46773F1.jpeg

4DACF8D9-D5DA-4380-9490-0D6C38B07E57.jpeg

9A607736-24D9-4535-A232-4890B74377CE.jpeg

79ABBD93-F7A9-4289-854B-7844D4E85BFF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co mam pak rikat ja 😄

no co vam budu povidat, ze zacatku to vypadalo hodne blede, uz to bylo 5:0 pro CNC, vzduch to nedokazal uchladit, tri frezy se mi rozpalili do cervena a slus, pak hned na to dve pro jistotu hned zlomene, laboroval jsem s nastavenim rychlosti posuvu, velikosti uber, rychlosti otacek, az jsem si vzpomel na slova jednoho moudreho muze, ktery mi radil, kdyz to nejde rychle, zkus to pomalu a kdyz ani to, zkus to co nejrychleji, no a najednou to jede 😄

zatim jsem tedy jenom vyrezaval stred, ale to je v podstate cele, co me na tom trapilo, dalsi obrabeni uz bude proti tomu brnkacka 😉

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...