Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pěkný !! Já osobně bych už byl asi předamaškovaný a lunetu volil ocelovou. Můj favorit je č.3 (beru od vrchu zleva). Jako jediná nemá luneta šroubky. Jak bude uchycena, smím-li se ptát? A u č.1 (bez ochrany korunky) je vidět mezera mezi pláštěm a lunetou v tom vykrojení. Jsem zvědavý, jak to ve výsledku dopadne, zda to bude rušit či ne (předpokládám, že tam bude "prosvítat" vnitřní pouzdro hodinek. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný !! Já osobně bych už byl asi předamaškovaný a lunetu volil ocelovou. Můj favorit je č.3 (beru od vrchu zleva). Jako jediná nemá luneta šroubky. Jak bude uchycena, smím-li se ptát? A u č.1 (bez ochrany korunky) je vidět mezera mezi pláštěm a lunetou v tom vykrojení. Jsem zvědavý, jak to ve výsledku dopadne, zda to bude rušit či ne (předpokládám, že tam bude "prosvítat" vnitřní pouzdro hodinek. 

Tipuju, že bude natvrdo navařená, jako u jiných materiálů, ale jen hádám. A u čísla 1 je to jen lom světla ne, tam díra mezi pouzdrem a lunetou není ne?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádný lom světla, to vybrání v lunetě je prostě moc hluboké, přes celou tloušťku materiálu těch nožek. Nevím, proč to tak je, ale to už je dvojchyba - nožky bez ochrany korunky a luneta s příliš hlubokým vybráním.

V praxi to nejspíš moc vadit nebude, ocelové pouzdro ty díry vyplní a barevně to taky asi bude ladit, ale jak o tom jednou víš... no furt na to budeš myslet.

Jestli beemanovi zbyl ještě nějaký matroš, zkusil bych vysomrovat novou lunetu, případně bych zvolil lunetu jinou, ocelovou nebo železnou, toho damašku je i tak dost na těch nožkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 27 minutami, dave24 napsal:

ten damašek je fakt čarokrásný.....až našetřím možná zkusí přesvědčit mistra Aloise at mi udělá taky jeden 😇

tak kdyby se člověk nemohl dočkat, tak si může prozatím dopřát nožík 

https://noze.heureka.cz/mikov-rybicka-stribro-damaskova-ocel/

ale poměr cena/výkon v porovnání s Beemanovými neopakovatelnými originály je nepoměřitelný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...