Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

Segra ma zubni laborator (tusim tu bude vic lidi z oboru), pokud chceš, tak tě s ní propojím, myslím, že ráda nasdílí zkušenosti. Kovy od zlata po chromkobaltový tvrdý slitiny leje denně nějakých 20 let. Má na to komplet vybavení v labině.

Modely se dělají z vosku, u těch hodinek si umím představit, že by šlo udělat formu z otiskovací hmoty (to co používají zubaři, když ti dělají otisk zubů, otiskl bys třeba kovový pouzdro co máš) nebo ze silikonu, takže bys mohl ty základní ingoty mrskat jak baťa cvičky, hlavně je to levný a není problém experimentovat

Voskovej model se pak zaleje to bílé hmoty podobné sádře (jmenuje se to Silikan, ale to je asi obchodní značka. Je to nějakej fosfát). Forma se po zatuhnutí nahřívá v peci na několik set stupňů, aby se nahřála před litím kovu a ten se dostal do všech míst a odpařil se voskový model.

Samotný lití jde dělat ručně v tzv. praku (ruční odstředivka), nebo na to jsou normálně odstředivý licí stroje. Kdysi jsem si u ní lil kraviny na výstroj na living history. Na pouzdro tady mám nachystanou hromádku starých stříbrných stokorun, ale nidky jsem se nedostal k tomu, abych to realizoval, tak třeba teď :D

To lití do písku mi přijde dobrý na hrubší věci, jak hodinkový pouzdro...navíc ze stříbra...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Beemane, každým modelom si lepší a lepší, tento posledný model paráda velká. Pri takom tempe, čo bude povedzme za pol roka, Majstre?🙂

Damasko štruktúra na lunete aj s rímskymi číslicami trošku zaniká, pecka model je vo variante damasko puzdro a luneta so šrúbami. Ber to ako malý hnidopich, lebo samozrejme aj s damasko lunetou je model fajn.

Ak si to už spomenul skôr, pardon, ak sa opakujem, ale budeš si upravovať aj rotor v prípade priehľadu? Napr. tvoje logo, či "First Blood" by mohlo byť frézované aj tam, šlo by to? Alebo použiť rovno štruktúru ciferníka. Bolo by to tak vizuálne zladené.

Krásné práce, zvlášť ten proces vzniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...