Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

to jsem si zase vymyslel vec, samozrejme az na papire vyplavaly vsechny komplikace a omezeni, ktere pri vyrobe mam, takze to nakonec bude uplne jinak, nez jsem zamyslel, ale bude to, alespon jeden prototyp, dnes 😎

jenom doprogramuju cnc a mazu do dilny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak, malinko jsemto jeste doma posolichal, jeste se povrchovce budu muset povenovat, ale nevydrzel jsem a udelal par foto

musim rict, ze se dnes vskutku darilo, zadny zasek, zadny karambol [par kapek krve nepocitam], vsechno slo jak po masle, vse si sedlo na prvni dobrou

taky jsem se cestou do dilny tesil jak malej, ze si zase hrabnu frezou do poradnyho kovu, jsem ted vic delal doma nez tam

a zde je vysledek, zitra nasadim na svoje hodinky

ja jsem nadsenej, protoze jadro korunky z nerezu mohu delat porad stejny a vnejsi korunku pak muzu menit jak se mi zamane, jako disajn ci materialy, vymena uzivatelem je velice jednoducha a pouzit je stejny sroubek, jako se pouziva jiz ted na uchyceni pouzdra a lunety, lze taky kombinovat material vnejsi korunky s materialem na "spuntu", jak je zrejme z fotek

takze zitra udelam par zakladen pro korunku a konecne dodelam klukum ty damaskovy korunky

 

IMG_0109.JPG

IMG_0110.JPG

IMG_0111.JPG

IMG_0114.JPG

IMG_0115.JPG

IMG_0116.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seš BOREC, fakt, co nápad, to realizace, hned, a perla. Chodím se sem mlčky kochat, ale to se nedá vydržet!!! Jsem unešenej z tvého vývoje, tvé práce, a výsledků…ach, co se v tomhle vlákně ještě objeví? Palec nahoru, a hodně tvůrčích nápadů přeju👍🏻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky panove, nastesti si nemohu stezovat na bezesne noci a obcas si z toho i neco pamatuji 😃

jenom me mrzi, ze jsem nedokazal prijit na to, jak to udelat, aby bylo na korunce i aplikovane logo jako dotedka, samozrejme klasickou korunku tam budu nasazovat taky, pokud bude nekdo chtit aplikovane logo, ale to uz nebude ta korunka vymenna, mno, treba na to nekdy prijdu

konecne jsem dokoncil XVII, tak hodim par oficialnich fotek 😎

 

 

IMG_0119.JPG

IMG_0120.JPG

IMG_0122.JPG

IMG_0130.JPG

IMG_0131.JPG

IMG_0137.JPG

IMG_0139.JPG

IMG_0140.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@beeman Alois co kdybys to zkusil opacne? Dlouhej tubus s korunkou a aplikovanym logem jako vnitrni a ten guard jako vnejsi? Zavit by byl u vnejsiho vevnitr a u vnitrniho zvenku tubusu. Muzes tam udelat stop krouzek, aby to slo utahnout a zalepit threadlockerem. A muzes mit sadu korunek s typizovanyma parametrama. :) zavitakem to udelas i rucne :) 

Jinak super posun, uz se tesim az se dostanes na ten muj vymysl 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to me napadlo uz davno jako prvni, jenomze to je presne to, co je uplne zbytecne, to mohu delat rovnou cele korunky, jak ji tam prilepis, uz s tim nehnes
celej ftip tohoto meho reseni se sroubkem je prave v tom, ze si korunku vymenis doma podle toho, jake vrchni pouzdro chces nasadit, tedy k nerezu nerez, k bronzu bronz, k platine platinu a tak dal 😉

jinak ze serie FirstBlood uz zbyvaji jenom tri kousky, nez je dodelam, urcite se k odlevani stribra nedostanu, ono to neni tak uplne jednoduche, jak jsem zjistil, resp. musim vyrobit poradnou odlevaci formu a buhvi, jestli se mi to povede napoprve, urcite se s tim budu nejakou dobu docela prat, tak asi tak 😉

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a urcite jste si vsimli, ze korunka vypada designovo malinko jinak, to je uz naznak toho, ze se bude po serii FirstBlood menit logo, nijak razantne, XIIVI zustane jak je, pouze to kolecko bude reflektovat pocet direk se zavity v pouzdre rpo uchyceni vnejsiho pouzdra, puvodni logo pocitalo pouze se ctyrma dirkama, ale nakonec jich je tedy sest, ale ke zmene dojde az v ramci dalsi serie

predkladam k diskuzi me nastrely noveho loga, zaklad je jasny, jenom zvazuji nad grafickym vyjadrenim, v podstate vybiram mezi prvnimi dvema radky

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem se od posledne docela zasekl, nebylo co ukazovat natoz fotit

resil jsem v podstate pouze a jenom novy stroj - vlaknovy laser - a ted muzu po vsech peripetiich prohlasit, ze konecne funguje jak ma 🙂

doma je uz par dni, lec s cockou, se kterou jsem ho koupil. neslo rezat barevne kovy, pujcil jsem si jinou a voala, najednou to slo, dnes jsem tedy poridil podobnych parametru a je to nadhera, reze to rychle a presne, zaroven  i graviruje klidne i do nerezu

samozrejme jeste hodne casu zabere odladeni na vsechny druhy materialu a hloubky gravirovani ci rezani

 

ted se vedle ladeni laseru vrhnu doladeni korunek (mozna jsem i vyresil onen sroubek, aby nebyl, zatim to mam jenom v hlave 😉 ) a na dokonceni poslednich tri kusu FirstBloodu, tim prozatim skonci stribrna serie a na ciferniky a rucicky zacnu pouzivat jine materialy

 

jeste tedy foto meho detasovaneho pracoviste, ktere tedy bude vyzadovat jeste par uprav 😎

7587F82A-A4BE-416E-8FFB-FB94CFF98DB1.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...