Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

dnes jsem pohnul s korunkama, prvni nastrel se ukazal jako velice zivotaschopny, davajic mi nekonecne moznosti co se tyce designu v budoucnu, vyresil jsem i sroubek, ktery tam uz neni, resp. je, ale vyrabim si ho sam, coz je supr, ale asi nemusim rikat, ze jsem si s tim opet hodne skomplikoval zivot 😁

zitra budu skladat numero XVIII, vse mam jiz pripraveny, lumi nanesenou, cifr opatinovany, rucicky jakbysmet, dal bych foto, ale kdyz bude zitra, tak vydrzim, dokud neposkladam

 

BFC94432-78C0-42C4-B324-6D7CEBA44612.jpeg

F3E7CA46-46EA-49F4-8BE4-26CDAC0E8AA2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět smekám klobouk před tvým géniem. Vyřešeno elegantně a funkčně a navíc uživatelsky přívětivě.

Kdybys to chtěl dotáhnout k dokonalosti, mohl bys hlavu toho šroubu udělat ve tvaru loga (toho chrobáka) a na míru k tomu i šroubovák. A tu prostřední výměnnou část delší, aby hlava šroubu byla zapuštěna do roviny s okrajem té korunky.

To není kritika! Možná jen malé pošťouchnutí k dalšímu rozvoji. ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky, skoda, ze me to nenapadlo mnohem drive 🙂

vec se ma tak, ze ten sroubek, resp. hlava je ve tvaru loga, ale toho pristiho 😉
sroubovak na miru bude, jak jsem psal, bude souvasti vystezejkovace, ktery je v baleni standardne dodavan
mensi uprava kourunky jeste bude a to takova, ze se bude spis zkracovat ta vymenna hlavicka o 1mm

no a dalsi vec, co mne z nepochopitelnych duvodu doted vubec nenapadla: krcek korunky je ve stavajicim reseni proste zalisovan do pouzdra a korunka po zasoubovani nedoseda celou plochou k pouzdru, ktere je zaoblene
resenim je udelat vybrani 1.5mm do pouzdra, ktere zarovna material, krcek korunky bude zapusten hloubeji a korunka po zasroubovani krasne dosedne celou plochou k pouzdru a zaroven bude castecne chranena jiz vnitrnim pouzdrem, zaroven tedy i presne sedne k vnejsimu pouzdru a nebude ta cas bez vymenny casti trcet do prostoru
jdu to tento tyden jeste rychle realizovat na poslednich trech pouzdrech co mam hotove, bohuzel musim odvrtat jiz nalisovane krcky, ale alespon si to nacvicim -
protoze pokud jsou moje propocty spravne a vsechno klapne, udelam svolavaci akci vsech predchozich kusu a vsem, kteri budou mit zajem, tuto upravu provedu, nemelo byt to s rozebranim, vylisovanim sklicka, vylisovanim krcku korunky, vyfrezovanim vybrani, nalisovanim skliska i krcku, slozenim, zabrat vic nez dve hodinky (jenom jestli nekecam 🙂 )
az to prokopnu, dam fotky, aby bylo zrejme, o jakou upravu se jedna a ze to bude vskutku dobra vec
jeste bych tedy zminil, ze ted oproti predchozim modelum davam krcek korunky se zavitem, ktery je v prumeru vetsi a tim i stabilnejsi

noz co uz, porad se ucim 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je maso.

Dotáhnout FirstBlood k dokonalosti a ukončit sérii v duchu "V nejlepším přestat"
- to může znamenat jediné - v rukávu máš ještě něco úžasnějšího

A stažení série ke zdokonalení, to už je megatřešnička na dortu ;o)
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bylo by mi lito, kdyby byla prvni serie o toto ochuzen, rozhodne to skvalitni konstrukci pouzdra, lepe ochrani korunku, vetsi zavit eliminuje nachylnost na jeho strzeni a zvysi komfort pro uzivatele pri praci s korunkou

no a v neposledni rade taky motnost vymeny 😉

tak tedy dnes jsem zapocal operaci, zacal hned zvostra a to vyndanim puvodnich jiz zalisovanych krcku, slo to i bez zahrati materialu, diry jsou tak presne, ze byli krcky zalisovany nafest s minimem lepidla a s troskou sikovnosti me vlastni 🤣 a trpelivosti sli pekne vykroutit, samozrejme doslo k jejich zniceni, ale s tim se pocitalo

letim do dilny vyfrezovat vybrani, sam jsem zvedav, jaky bude vysledek, pak uz jenom nalisovat krcky nove, zkratit zakladnu korunky o 1mm, stejne tak obal korunky o 1mm a bude se skladat

na foto je puvodni zalisovani a odstranene krcky, update comming soon

 

0A2990C2-60CD-4460-967C-27D0C124C0B2.jpeg

DFB22045-2C62-41EB-9511-088839E4EB04.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se skromnosti sobe vlastni musim konstatovat, ze je to velky pokrok, docela jsem se doted s korunkou jako takovou docela natrapil, ale ted uz nema chybu 😁

je to pro me vskutku velka uleva, protoze jsem to pocitoval jako slabe misto konstrukce, nove reseni je konecne robustne a solidni, korunka do zahlobeni hladce zapluje a vetsi zavit krcku dava pri sroubovani pocit jistoty

omluvte kvalitu fotek pls

 

F64C4344-BB69-4E2E-95EE-6FBDEAF1E526.jpeg

D64A17CF-82FC-4E0A-95A9-8BFF5BFFDA0A.jpeg

49AA64F9-810B-4771-AB30-193D9DD8AFF3.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...