Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

diky moc panove, je to i muj salek kafe 🙂
hlavne jsem si chtel vyzkouset vyrobu noveho pouzdra pro 40mm verzi (rada "M", 42mm bude "L" a 44mm bude "XL" 😄 ) 

prisel jsem dokonce v ceera i na to, jak o neco malo zoptimalizovat vyrobu diky -1 upnuti, musim ale opet predelat spoustu veci vcetne pripravku

radu "L" aktualne zacinat nebudu, budu se venovat pouze "M" a "XL"

a taky jsem potreboval zjistit moznosti a uskali gravirovani, zda se, ze to pujde jako po masle 😉 

po ranu jeste par rychlych foto

jo a jeste budu dnes dodelavat aplikovane logo na bocni stranu nozicek, jak je tam ta dira 😉

 

IMG_0831.JPG

IMG_0838.JPG

IMG_0843.JPG

IMG_0848.JPG

IMG_0851.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

rada "M" ma vnitrni pouzdro o prumeru 36mm, vnejsi pak 40mm, tedy toto konkretni pouzdro na FirstBlood nasadit nepujde (vnitrni pouzdro ma prumer 40mm), to je po novu rada "XL" 🙂

nekde jsem zahlidl, ze tomu vnitrnimu pouzdru rikaj KAPSLE, mozna tomu tak zacnu taky tak rikat, je to kratsi a udernejsi 😉

pro lenochy tedy:

Tempora mutantur, et nos mutamur in illis – Časy se mění a my s měníme v nich.

a jeste obligatni obrazek, dnes bych chtel vyrobit dalsi cifefrnik, uz jsem jej zkousel pred par dny, ale nevyslo to, delal jsem jej z moc tlustyho materialu a nebylo to dobry

P.S. jete k tem radam, nejak potrebuji v zakladu odlisit tri ruzne prumery, ktere budu vyrabet, takze:

40mm = rada "M"
42mm = rada "L"
44mm = rada "XL" 

jak a kde to budu oznacovat jeste nevim, nejspis na dynku, s k kterym mimochodem ted taky bojuju a ladim vysledny kukuc

image.png
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Časy se mění a my se měníme v nich

a právě tohle říkají tvoje hodinky samy o sobě. Viz upgradovou svolávačku. Pokračující odpovědnost za své "děti", svou krev.
Tvé velmi působivé sdělení


 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omlouvam se za delsi nepritomnost, bylo toho hodne, hlavne posledni dny jsem travil s klapkama na usich i ocich a nesundal je nez jsem nedokoncil prvni a nejspis posledni "orloje"

to jsem se zase do neceho pustil 😄

rekl jsem si, ze nez doladim novy smer, vyrobim jeden kus soliterni, kde si pohraju hlavne s vyrobou ciru, rucicek a gravirovani, abych vedel, co si mohu v nejblizsi dobe dovolit a tedy i jakym smerem se vydat

no co vam budu povidat, zamiril jsem vys nez by bylo zahodno 😄

ale zatnul jsem se a prave jsem "orloje" dokoncil, sam netusim, kde se ve me ta trpelivost vzala 😄

neco jsem ted pofotil, ale to zde nemohu zverejnit, spatne svetlo a tento kousek afkt neni jednoduche vyfotit, mozna budu muset povolat profefsionala prischeraka, uvidim, zkusim rano za svetla, treba to pujde

tak alespon ochutnavka 😉

 

IMG_0853.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych právě nenapsal, že se mi nelíbí, protože líbí. Ciferník se sluneční soustavou je bomba, luneta by mohla být výraznější, tam by se mi fakt líbila ta gravírovaná ze 40mm verze, klidně bez nápisu s těmi římskými číslicemi, ale v tom reverzním provedení s černým podkladem. Ručičky mi přijdou nejméně dotažené, resp. jejich finiš s hrubě nanesenou lumi barvou a černěním by chtěl ještě doladit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý počin. Možná trochu hůře odečitatelný čas, ale jako nápad chválím.

Předpokládám, že ta korunka je vysunutá a že když se zašroubuje, tak ten krček "zmizí" a korunka dolehne na pouzdro. Takto, jak to je, to na fotce vypadá fakt blbě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky diky 🙂

avsak neni vsechno zlato co se trpiti 8-/
cely vikend jsem resil posledni orloje, byla tam mensi propal v cifru, ktery jsem hodlal opravit, coz se nepodarilo, vyrabel jsem tedy cifr novej

pri te prilezitosti jsem musel samozrejme sundat rucky no a tady nastal mensi problemek, jelikoz jsem krouhal do rucicek dirky stejny jako kdybych je delal ze stribra, aniz bych si uvedomil, ze bronz je precejenom tvrdsi material, tak hodinova rucicka nesla zanic sundat

no nakonec jsem to dal, ale jaksi mi zustal v rucicce i urvanej naboj z hodinoveho kola ze strojku 8-)

to jsem sehnal az dnes 

mezitim jsem si pohral i s rucickama a malinko je jeste poladil, no a hlavne jsem konecne i vygraviroval coto na dynko

a taky udelal nove/dalsi pouzdro, bez ochrany korunky

dnes tedy konecne orloje hotove

 

IMG_0963.JPG

IMG_0966.JPG

IMG_0925.JPG

IMG_0931.JPG

IMG_0934.JPG

IMG_0935.JPG

IMG_0937.JPG

IMG_0946.JPG

IMG_0948.JPG

IMG_0949.JPG

IMG_0954.JPG

IMG_0955.JPG

IMG_0956.JPG

IMG_0971.JPG

IMG_0973.JPG

IMG_0975.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...