Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

Před hodinou, beeman napsal:

 uplatnit jenom na bezna pouzdra, tedy mozne limitky jako damaskova, stribrna, platinova pouzdra budou bud za mince nedostupna, nebo spis  za odpovidajici pocet minci

Vynechal jsi mamutí lejno. To mě trošku mrzí. Chtěl bych ze sušeného....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

veskera energie je porad presunuta do hodinek, jenom to nejak neni videt 😄

jeste kratce k mincim, faktem je, ze budou, primarne nahrazujici garancni karticku, jestli z toho bude neco vic se uvidi casem
kazdopadne jsem si tim opet zkomplikoval zivot, protoze musim vymyslet design, coz mi jak se znam docela potrva, pak vyrobit ci nechat vyrobit raznice, zvolit material, resp. vyzkouset co bude nejlepsi, sehnat material a naucit se razit, co uz bude asi to nejmensi 😉

konecne jsem se dnes poradne dostal k vymene korunek na FirstBlodech, pouzdra jsou vyfrezovana a krcky nalisovane, do zitra necham usadit a vecer budu hodinky kompletovat

posunul jsem se i u tech dvou "prokletych" ctyricitek, udelal jsem docela hodne ciferniku, temer vsechny sli do kose, par co jich zbylo pouzitelnych si nechavam v supliku, hlavne tedy ty 3D, to jeste musim poladit, nakonec jsem se vratil zpatky na stromy a udelal dva ssndwiche, jeden cerny (vid cerstve rychle foto) a jeden tmave hnedy, ten budu nasazovat a kompletovat dalsi kus az zitra, pac dnes obdrzel dva strojky a jeden z nich je omylem Selitta SW200, tu tam dat samozrejme nemohu 😉

takze dnes jsem dal dohromady jeden kousek, MMXXII/XXIII (40mm) (zitra budu po vymene strojku skladat XXII)

urcite si vsimnete nazvu serie, spis bych rekl miniserie, nazev je prihodny, napadl me pred par dny, kdy jsem si uvedomil, ze od zacatku roku to byl fakt porod aby ze me neco vypadlo 🙂

nicmene povedlo se a uvitam jakekoliv komentare k designu ciferniku a rucicek (jiz vlastne starych znamych), zitra pak nafotim profi 😄 fotky s dalsimi pouzdry a taky druhy kus

 

 

IMG_1029.JPG

IMG_1030.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak ty svině ručičky hrajou s tím sviňsky dobrým logem a celé je to uzavřené v té sviňsky povedené lunetě...
Kurewsky dobrá práce, na to bych čuměl furt. Bere mne drsné mluva, přetahuju Suchej únor ještě do neděle ;o)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručičky - celá koncepcia tvaru hodiniek je taká  - neviem, či sa vyjadrím správne - je taká priama, technická, čo je super, ale mne by tam pasovali potom aj ručičky podobného tvaru = priame, bez takto výrazného šípovitého zakončemia. Pri oske nech sú kľudne skeletové, lumi časť, by som skúsil dať rovnú, alebo do zúžujúceho sa tvaru niečo na spôsob indexov, aby si to mal ucelené. Sekundovka je fajn. Len či si neskúšal aj iný typ, predpokladám, že áno, tak potom pardon, ak sa opakujem.

Minútové/sekundové indexy - máš ich tak zvláštne posunuté, hlavný index kryje dva menšie. Je to zaujímavé, ale neskúšal si to urobiť klasicky, povedzme ako u Certin?

Image1.jpg.bf1b989335b4b663499d1d70ff717a9b.jpg

40mm v kombinácii s nožičkami sú akurát, výborne ti sedia. Prevedenie je parádne, klobúk dole majstre.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky vsem 🙂

vterinove/minutove indexy jsou reverzni, je to schvalne, chce to chvilku citu, ale da se na to zvyknout, byl jsem zvedav, jestli si to nekdo vsimne 😉 
s rucickama mas recht, k tomuto ciferniku se nehodi, uz jsem je vymyslel jinak a vyrabim, uvidime

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinová ručička je zajímavá a teď zkus k tomu doladit tu minutovou tak, aby když se překryjí tvořila každá z nich jednu polovinu - hodinová špičku k osce, minutová špičku k indexům a hrana hodinové bude lícovat se spodním okrajem šipky na minutové.

No kuva, jsem to pěkně zamotal. Ale myslel jsem to podobně jako to má Hamilton na pilotkách, ale ne úplně stejně

hodinky-hamilton-khaki-pilot-day-date-h64725531-img-h64725531-fd-3.jpg

IMG_20220303_090538.thumb.jpg.447d7516e9cc35ab48019bd008d522e7.jpg

 

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, libor2002 napsal:

Indexy jsem pochopil. ale s novou minutovou ručkou moc nevím, kolik je minut

 

v tom nakresu to vypada neprehledne, ale ve skutecnosti, az budou plochy vyplneny materialem a lumi, by to melo byt zrejmy, no nicmene ted to zkouset nebudu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konecne!!!
trvalo to dlouho, nejak se to vsechno seslo ne uplne optimalne, ale konecne mam upgradnute tri kusy pro kluky, tedy vymenene korunky za vymenitelne, az jsem si z toho dal hned jedno chlazeny, tak dnes uz nikam nemuzu, takze rozvazet budu zitra
zitra si udelam takovej litaci den a pujdu i na postaka zaslat korunku pro zakaznika v Nemecku, konecne, promin @Kostra

dodelal jsem i 40mm MMXXII/XXII a MMXXII/XXIII, jeste budu zafinishovavat pouzdra a lunety, ale jinak hotovo vsak posudte sami 😉

 

IMG_1128 (1).jpg

IMG_1137 (1).jpg

IMG_1138 (1).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...