Přejít na obsah

XIIVI


beeman

Doporučené příspěvky

quickshots, jsem po delsi dobe zapikanej v dilne, jede to, je toho mnoho co musim udelat/dohnat, nevim co driv, pomalu ale jiste 😉

hlavne dorazili vlozky do korunek, hura, takze to je priorita, resp par upgradu 😎

a tak, co nevidet budou taky na svete dva kousky 40mm 

 

4506472A-C367-429C-89AC-DEA29B09356B.jpeg

01C19770-DD6D-4C8F-A8B3-55C08287E01E.jpeg

BAE539D6-F6FE-4CF4-9546-CDC91703498D.jpeg

A5313C7F-DD30-4F68-AAD7-82CB66B5BAC4.jpeg

97529DC6-08E8-44FD-B840-E3F0190AD904.jpeg

BAB3D8F4-372F-4FAC-B616-2985E5704FBA.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 2,5tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

musim priznat, ze jsem premyslel nad tim, nechat si vyrabet nejdrive ty drevene boxy, pak i tyto kozena pouzdra u nekoho, jenomze

- kdyz jsem zjistil, jak je to pracne a kolik materialu na to padne (ted konkretne kuze), tak by to stalo nejspis majlant, nacenovat jsem ani nedaval, podle meho bych se pod 4K nedostal
- bavi me to, obcas si odpocinout od zeleza 😄
- jestli se rozhodnu, ze budu delat ta kozena pouzdra, jsem schopen vyrobu do budoucna zrychlit a zjednodusit, tim, ze si vyrobim minimalne vysekavace a orezavac, to sice nebude taky levne, ale bude to nafurt
- stejne uz vyrabim reminky, takze casem vysakavac i na ne + se na ne taky hodi onen orezavac
- ted me to silene zdrzuje, to je pravda 🙂
- ale je to proste vsechno v mych prackach a muzu si to delat jak chci a nejsem na nikom zavislej 😉

takze rychlej report, vim, ze to tady hodne zanedbavam, ale dohanim resty a jsem z toho tak vyflusanej, ze to fakt nedavam

konecne jsem dodelal vsechno (temer) na korunky, uz chybi jenom  finalne upravit = dolestit, dobrousit, vyrobit sroubky (chybi malo), osadit vlozky korunek a o vikendu se planuju konecne pustit do upgradu kousku, ktere na me cekaji v supliku, to me ted pali nejvic 
ze to neslo udelat drive jsem se jiz zminoval, cekal jsem na dodavku vlozek z UK, od noveho vyrobce, dle meho nazoru kvalitnejsi, jenomze z UK je to ted docela peklo a ja si musel byt jist rozmerama, nastesti rozmerove je to navlas stejne jako predesle vlozky, coz jsem tedy cekal, ale clovek nikdy nevi

v mezidobi jsem temer dokoncil i par pouzder (jeden soudek) pro 40mm (M) verzi, tak uz snad conevidet uzrou svetlo sveta, tam uz mi toho taky moc nechybi, jenom ciferniky, rucicky a gravirovani dynka - no a muzu skladat, hm tedy jeste vlastne jedno kozene pouzdro a karticky, no a vlastne jeste kolicky a sroubovacek, tak tedy vlastne chybi toho jeste docela hodne 😄

 


 

74545E67-B029-4CD8-A4E4-F8A723B4FA50.jpeg

7C79E39E-EC59-4FC4-AD15-7B89068E47CD.jpeg

0ECC89E4-E2DC-4F23-9176-9E34D3E72B9B.jpeg

5582E0B3-0423-44A6-BB21-33A51FE7D79B.jpeg

8158C1C3-D478-4D3F-88FB-0EB072A259BC.jpeg

DD419303-513E-47AB-B76D-F2B4E44499BF.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na soudecek se tesim, jsem hrozne zvedav, jak to bude pusobit 🙂

makam makam, ted chvilku odpocivam, tak zkusim dat dohromady myslenku, ktera ma napadla jak jinak nez dnes v noci, kdyz jsem ve dve ulehal a nemohl zabrat

myslenku hazim do plena, rad bych slysel vase nazory jestli to neni uplna pitomost, ci zbytecnost, nebo je to snad genialni plan 😄

takze k veci:

- vymyslel jsem XIIVI Coins
- razene "mince", kazda s unikatnim neuhodnitelnym seriovym cislem (material zatim neresim, mozna stribro, ci mosaz, ci bronz)
- jedna mince bude mit hodnotu jednoho vnejsiho pouzdra vcetne lunety a vnejsi korunky k tomu (bez ohledu na ceny v budoucnu)
- sest minci (tady to jeste prepocitavam) bude mit hodnotu jednech hodinek XIIVI (taktez bez ohledu na budouci ceny)
- pri zakoupeni hodinek automaticky dostane zakaznik v baleni jednu minci s unikatnim kodem
- muze si za ni hned porodit dalsi vnejsi pouzdro
- muze si ji nechat a poridit si nekdy, klidne za par let dalsi vnejsi pouzdro
- pripadne muze od nekoho zakoupit/vymenit dalsi mince a bude mit nove hodinky
- v pripade aplikace mince (a unikatniho srioveho cisla) dojde k zapsani tohoto u me v databazi a mince se stane neplatnou
- pri aplikovani mince mi nebude stacit jenom seriove cislo, ale budu chtit i fotografii mince na novinach s aktualnim datumem 😄 (no tak toto jeste nemam uplne promysleny, jak zabranit pripadnym, ackoliv hoooooodne nepravdepodobnym pokusum o podvod)
- platnost mince (serioveho cisla) bude mozne overit na webu xiivi.com (toto uz  jsem dokonce na webu, zatim skryte, zavedl 😉 )
- tedy jiz jednou pouzita mince pouzit uz nikdy nepujde
- pak dve varianty vzniku minci, nove mince se dostanou do obehu pouze po jednom kuse s novymy hodinkamy,
  druha varianta je, ze by si mohl kdokoliv minci zakoupit at uz hodinky vlastni nebo ne, treba jako voucher pro drahou 😄  - no to uz malinko varim z vody, berte to jenom jako vystrely myslenek 😉

- nicmene nejaky sekundarni trh s mincemi by pravdepodobne vzniknout mohl
 
- mince zustane samozrejme majetkem zakaznika, pouzije se pri aplikaci pouze kod a ten se zneplatni

- vyroba minci, nechal bych si vyrobit raznice a razil bych si sam, seriove cislo na kazdou minci pak aplikoval laserem (je dlouhe, razit zvlast bych nezvladl)

 

takze panove, co si o tom myslite, je to naprosty nesmysl, nebo je to OK a zakaznika by to potesilo? je v tom nejaky hacek? lze to jeste nejak vytunit? beeman se uz naprosto zblaznil?

diky za kazdou reakci 🙂 

jeste obligatni foto nepovedeneho ciferniku, aplikaci lumi musim jeste potrenovat 

FDC12186-A1D6-42A2-B346-3ACEED612F23.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz budu chtit, tak se to samozrejme chytne, protoze v kazdem baleni bude jedna mince prece 😄

a pisu si te do poradovniku, predbezne 😉
a kdyz uz existuje poradovnik, byl by v tom cert, abych to nejak nerozchodil 😄

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je hodně zajímavý nápad! Hodnota jedné mince je jedno vnější pouzdro a tedy cena celých hodinek by se měla rovnat hodnotě jednotlivých pouzder, např. celé hodinky = 30.000,-, jedno pouzdro = 3.000,-. Počet mincí nutných k získání celých hodinek = 10.

To dává prostor i pro případné akce a slevy, např. Black friday = sleva 2 mince. ;)

Já si založím burzu mincí, budu je skupovat od majitelů za polovic a prodávat za dvojnásobek. Všichni třeba nepotřebují další pouzdro a pár kaček by se jim hodilo, budou tak mít hodinky levnější. Někomu naopak budou 2-3 mince chybět, aby měl na celé hodinky a ten si rád pár tisícovek připlatí.

OK, takže můj business model bychom měli. Teď jen vymyslet, jak ty mince kraftit přímo od beemana :D.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě.

"Někomu naopak budou 2-3 mince chybět, aby měl na celé hodinky a ten si rád pár tisícovek připlatí."

tzn. situace, kdy Beeman bude dávat do oběhu hodinky, ale výměnou dostane ne obecně použitelnou hotovost,
ale vlastní mince, za něž obdržel peníze již kdysi dávno a dávno za ně pořídil technologie a materiál. Tucet takových zákazníků před Vánocemi by byl Black Beeday....

----------------------

ale to jen tak na zvážení, jinak takový kupón v podobě mince (a já mince miluju ;o) na pořízení pouzdra a podobně je skvělá věc, jen jde o to (na což v projektu myslíš) to uevidovat. 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nápad na ražené mince, které dostaneš k hodinkám, je fajn. Dovedu si i představit, že za minci si pořídím pouzdro/řemínek/jiné příslušenství, ale u možnosti pořízení hodinek se trochu obávám toho, že vypustíš do oběhu X mincí a za několik let (kdy inflace peníze, které si za ně dřív dostal a navíc vrazil do materiálu a technologií, sežere) budeš muset hodinky dotovat z vlastní kapsy.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako sběratel (skoro všeho co se mi líbí), se mi nápad líbí a stavím se do fronty. Jelikož jsem hrdý majitel již dvou exemplářů hodinek první krve, tak budu muset doplnit minimálně dvě mince. Ideálně by se mi líbilo stříbro, ale on si to Beeman, jak je jeho zvykem, ještě nějak zkomplikuje. Protože, proč používat zažité materiály, že? Nicméně nápad je výborný a počkám, co z toho vzejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palladium mince ; ARGOR HERAEUS SA 100 G PALLADIUM - INVESTIČNÍ PALLADIOVÝ SLITEK. 264 491,28 Kč (10 479,05 EUR)

kecám, je jasné, že Beeman vytvoří minci "nekolovací" jejíž hodnota bude záležet na unikátním výrobním čísle a evidenci na beenkovním účtu. Ale stejně, mít takhle doma kousek palladia...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych měl obavy z toho, že ne každé pouzdro je stejně drahé. Někdo bude mít, plácnu, dvě mince. A bude chtít damaskove / stříbrné / z mufloní kosti / ze sušeného mamutího lejna / pouzdro. Jak to pak přepočítat? Řekneš mu , že je to málo .. jakou cenu má mince - když ji kupoval, či aktuální? Přijde mi to jako aktivita, která může v budoucnu přinést spoustu rizik za nízkého mezního užitku.

Za mě mince klidně i hodinkám ano, ale ne jako platidlo. Prostě něco jako přidaný bonus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom v rychosti, jeste makam u stroje, nedari se mi doladit vyrobu novych ciferniku, ale to se podda, zaroven behem laserovani davam dohromady korunky, je s tim piplacka

k mincim - dle ohlasu to vypada, ze to toho pujdu, zapomel jsem zminit jednu dulezitou vec, mince nahradi taky zarucni karticku, u te jedne v baleni bude na ni vyryto seriove cislo hodinek, ktere taky bude slouzit jako kod

beru to tak, ze v podstate 100% zakazniku si tuto minci uz pri nakupu "vymeni" za dalsi pouzdro a nemyslim si, ze bude nejaky velky zajem nakupovat mince samostatne, urcite ne tak velky, aby me to v budoucnu nejak mrzelo 😉

samozrejme taky bude vymena nastavena tak, ze mince bude mozne standardne uplatnit jenom na bezna pouzdra, tedy mozne limitky jako damaskova, stribrna, platinova pouzdra budou bud za mince nedostupna, nebo spis  za odpovidajici pocet minci

nemam to porad jeste propocitany a nastaveny, ackoliv nejakou predstavu uz samozrejme mam, nemam ted cas se tomu venovat
kazdopadne co vim uz ted, jedna mince bude mit hodnotu jednoho pouzdra vcetne lunety a korunky (jeste zvazuji i vcetne reminku a prezku, to by asi bylo zahodno)
material bude pravdepodobne bronz

kazdopadne jsem alespon uz zjistoval, na kolik me prijdou raznice a vypada to tak, ze si je budu vyrabet sam 😄
ale to se rozhodnu az v okamziku, kdy budu mit hotovy graficky navrh mince, mozna mi to moje technologicke vybaveni neumozni

no a obligatni foto, dnes jenom bordelu na stole 🙂

a zrovna mi dojel laser, tak i dalsi foto

556F83D0-3AB5-483A-B21F-A0F4E42D6B36.jpeg

C7EA836E-E214-4B16-BDC1-C10D043F530E.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...