Přejít na obsah

Anketa Prim vs. Omega



Doporučené příspěvky

Demagogie! Nesmysl! Samozřejmě, že zdražují. Copak to můžeš přepočítávat na koruny? Kolik lidí z Čech a za české koruny v českých obchodech si kupuje Rolexy v poměru k celkovým prodejům ve světě.

 

Není třeba na koruny, stačí CHF :) Když to přepočítáš, zjistíš, že cena se nehýbe.

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 702
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Demagogie! Nesmysl! Samozřejmě, že zdražují. Copak to můžeš přepočítávat na koruny? Kolik lidí z Čech a za české koruny v českých obchodech si kupuje Rolexy v poměru k celkovým prodejům ve světě.

 

 

dolar neoslaboval iba voči Kč, ale aj k euru, austrálskemu doláru, franku... takže ak by si túto tabuľku previedol na ktorúkoľvek zo spomínaných mien výsledok by bol rovnaký...žiadne zdraženie, alebo iba minimálne...zhruba na úrovni rastu spotrebiteľských cien...

 

takže žiadna demagógia... :sad01_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je ta vokurková sezóna, tak ať je nějaká sranda. Ale jestli je tato anketa něco proti něčemu, tak ať si s ní moderátoři udělají, co musí. :)  
Je to dobrá sranda, viď ? :) já myslím, že moderátoři si musí taky někdy dát volno :)

 

Postrádám tady komentáře zastánců Primu :smile_anim:

Tak komentáře byly doručeny. Teď prosím zase vybídni zastánce Omegy, ať se taky trochu potí oni. Taky bych rád viděl obhajobu cenové politiky Omega apod. Proč jsou ty jejich hodinky tak zatraceně drahé ?  

 

Vždyť je to pořád dokola. :cigar:
Chápu tvé rozčarování. Dokola, to nevadí, opakování je matka moudrosti. :) Náboj je jasný, hold už hodinky značky Prim nestojí 200-1200 kč. Navíc srovnání dvou velkých značek Prim vs. Omega to musí jiskřit.

A pánové, značka Prim je velká značka v našich zeměpisných šířkách. 

 

Mě to přijde, tak že prostě ty kterým se ty hodinky líběj jen nejsou ochotni ty peníze za to dát a tak ted lamentujou a snad doufaj, že cena se tak sníží, když teda Prim jako teda uvidí kolik, že vlastně má potencionalních zákazníků.
Mě to zní libě, ale slyšel jsi jasný komentář, že změna cenové politiky by byla nefér vůči zákazníkům, kteří si koupili hodinky dříve. Taky mě docela štve, že jsem si koupil nové auto a dnes je ten jistý model s cenou o 200 tis u nového vozu níž. Stejně tak by se asi cítili zákazníci, kteří by zjistili, že stejný model, možná i s lepším dekorem strojku, je k mání řádově za X peněz méně. Cenu určuje v zásadě trh. Líbí se mi Vulcainy s ručně malovaným číselníkem, zkouším lamentovat doma každý večer, ale zatím nic. Po pravdě ani nedoufám, že by to zabralo. 

 

Pokud je někdo v takové pohodě, že nemusí srovnávat cenu vs výkon a dopřeje si radost z výběru dle vlastní kreativity, přičemž upřednostní zručnou práci na základě české tradice a nechá silnou českou měnu doma, tak má můj obdiv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dolar neoslaboval iba voči Kč, ale aj k euru, austrálskemu doláru, franku... takže ak by si túto tabuľku previedol na ktorúkoľvek zo spomínaných mien výsledok by bol rovnaký...žiadne zdraženie, alebo iba minimálne...zhruba na úrovni rastu spotrebiteľských cien...

jenže zdražování není jen kvůli pohybům měnových kurzů. všechny vstupy pro pro výrobu oceli se během posledního roku několika násobně zvýšily. není možné srovnávat náklady v roce 1950 a 2008. ani v roce 2006 a 2008. USd mění hodnotu vůči různým světovým měnám a hýbe to celými ekonomikami, včetně číny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
dolar neoslaboval iba voči Kč, ale aj k euru, austrálskemu doláru, franku... takže ak by si túto tabuľku previedol na ktorúkoľvek zo spomínaných mien výsledok by bol rovnaký...žiadne zdraženie, alebo iba minimálne...zhruba na úrovni rastu spotrebiteľských cien...

 

takže žiadna demagógia... :sad01_anim:

A jak dlouho dolar oslabuje? Všiml ses, že ta tabulka není jen za posledních pár let?

 

EDIT: Oni zdražovali i když dolar posiloval.:)

Upraveno uživatelem Kamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže zdražování není jen kvůli pohybům měnových kurzů. všechny vstupy pro pro výrobu oceli se během posledního roku několika násobně zvýšily. není možné srovnávat náklady v roce 1950 a 2008. ani v roce 2006 a 2008. USd mění hodnotu vůči různým světovým měnám a hýbe to celými ekonomikami, včetně číny.

 

to,čo tu píšeš (rast cien ocele, rast miezd, ...) vysvetľuje práve to zdraženie na úrovni rastu spotrebiteľských cien...infláciu (do 5 percent)...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak dlouho dolar oslabuje? Všiml ses, že ta tabulka není jen za posledních pár let?

 

prečo rolex zdražil nejaký model medzi rokmi 75 a 78 to naozaj neviem vysvetliť. mohlo to mať asi milión príčin...či už makroekonomické alebo na strane firmy ako celku či na strane samotného modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Onion: Mrzí mě, že sem se tě nějako dotkl, ale ta poznámka nebyla adresováná přímo tobě i když nejni náhodou něco na rčení potrefená kachna se ozve? :smile_anim:

Každopádně vim o tvých Long.Lindb. a velmi rád se podívám na tvůj special solitér(wilde sau), kterej jestli se nepletu si dostal za nějakou prácičku. Prostě nic ve zlym, ale bylo to myšlený obecně a né jednotlivě. Někdo to tady zmiňoval, že prostě kdyby byli nižší ceny, tak by bylo více zákazníků. No ale tak to nejni musíme se s tím smířit a jedeme dál. A propo kdo řekl, že já nepatřím mezi ty co by brali nižší ceny. Mám pocit, že sem byl jeden z prvních kdo na to poukázal, že z toho nadšenej nejsem. No ještě, že sem stihl nákup hodinek, který se mi líběj a mám z nich dobrej pocit a vo tom to je si myslim a jestli budu chtít od Primu nějaký další no tak bud sem ochotnej nebo ne. Haugh. :angel:

Upraveno uživatelem mmmara
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, byla to soucast meho honorare... mohl jsem si vzit penize, nechat koupit jakekoliv hodinky, proste dle libosti... nechal jsem si udelat hodinky od Prim... nektere veci mne u toho zarazily, ale bral jsem to, jako ze prim zacina... ted uz mne tech veci zarazi vic...

 

je jedno jestli Rolex zdrtazoval ci nioliv, podstatne je, ze oproti 2006 Prim dela defacto ty same vyrobky (stejna tech. uroven) , neudelal nic nez delal driv, neinvestoval do reklamy... a presto uz za ty dva roky stihul dohnat ty renomovane firmy k jejich cenam = zdrazuje mnohem rychleji nez ostatni... Vzdyt uz dnes ma ceny jako renomovane znacky u Dusaka... A ze Dusak je predrazenej, to tady snad vsichni vime :)

Upraveno uživatelem Onion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolil jsem si malý slogan, nechci nikoho urazit, po přečtení předchozích příspěvků to nějak samo vyplynulo. :thumbsup_anim:

 

Velkorysost staré buržoazie a aristokratický luxus , jedinečně spojené v masových

 

proletářských hodinkách PRIM.

 

 

Hodinky PRIM czechoslovakia, mám rád, je to nostalgie a i po 20 a více letech jsou plně funkční, pamatuju dobu- za sociku , kdy v prodejnách Klenoty n.p., měli samé Primky, občas nějaké ruské Poljot, Vostok a to bylo všechno, u Primek byla nejvyšší cena nějakých 600,- max. 700,- Kčs. Současná běžná produkce, hodinek Prim, těch z Eltonu a.s., se podle mě pohybuje v cenové hranici do 15000,- Kč,( ne u solitérů a hodinek s pouzdry z drahých kovů) zhruba na úrovni hodinek, firem např. Archimede nebo Steinhart.

Někdo psal dotaz proč koupit hodinky Omega: Historie viz. http://www.vedu.cz/Omega/default.htm, světoznámá značka, tradice kvalitní švýcarské hodinařiny.....

Upraveno uživatelem BUBÁK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D :D vždyť to je přesně to, o čem píšu - až přijde den "D" ........ hodinky dodáme, až je vyrobíme ........ cena je přiměřená........ přesnost dostatečná.......:D má to půvab a velkorysost staré buržoazie. Možná proto je to tak nesnesitelně provokativní až nepochopitelné. Asi je to tedy bezděčný vedlejší efekt porodních okolností každého projektu, ale už se stává legendou :).

 

mengelis - a pročpak by ne? Podívej, jsi pořád blíž, je otázkou času, kdy prim bude mít i velké pouzdro diplomat na 68-ičku vyrobený.......

 

Po konzultaci s konstruktéry vím, že pouzdro Diplomat 40 lze ve fázi polotovaru upravit i pro kalibr 68, takže pokud má někdo zájem, není to projekt z říše snů. Mengelis ale měl namysli jiný design pouzdra, pokud se nemýlím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zvlastni, ze prestoze se Primova technika nezmenila, v cenach dohnal i renomovane znacky... asi z toho vyplýva co? No vyplyva z toho ze zdrazuje vic, nez je v oboru zvykem... Pravda, umi z kusu safiru vybrousit cylindricke sklo... :)

 

Připusťte už konečně, že vyrábět hodinky po jednotlivých kusech (maximálně desítkách kusů), leckdy velmi odlišných od svého původního vzoru není to samé jako vyrábět tisícovky hodinek jednoho typu a distribuovat je do obchodů po celém světě.

 

Tyto srovnání prostě nejsou relevantní.

 

Už slyším ten argument, že kdybychom byli levnější, určitě bychom mohli také prodávat hodinek tisícovky.

 

Ne! Ne to je nesmysl. Jsme malá země a naše firma nemá prakticky žádnou exportní minulost. Snížení cen by nevedlo k větším objemům prodeje, ale naopak by nás připravilo o přízeň té klientely, které exkluzivita naší solitérní výroby vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzdro si skutečně sami vyrábíme a ještě to děláme kompletně na CNC strojích a ne lisováním! Naše pouzdra tedy nenajdete u konkurence! Krom toho není zanedbatelné, že je vyrábíme v sériích řádu desítek kusů a ne po stovkách až tisících.

 

V čem je, prosím, výhoda výroby pouzder na CNCčkách oproti lisování? Myslím tím výhodu pro uživatele (zákazníka).

Poznám (jakožto laik) rozdím v pouzdrech vyráběných různou technologií?

 

Toto není rýpavý dotaz, fakt by mě to zajímalo.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

Už slyším ten argument, že kdybychom byli levnější, určitě bychom mohli také prodávat hodinek tisícovky.

 

Ne! Ne to je nesmysl. Jsme malá země a naše firma nemá prakticky žádnou exportní minulost. Snížení cen by nevedlo k větším objemům prodeje, ale naopak by nás připravilo o přízeň té klientely, které exkluzivita naší solitérní výroby vyhovuje.

 

Teď jste konečně odpověděl tak, jak jste měl odpovědět už dávno. Konečně vyjádření, které chápu a akceptuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V čem je, prosím, výhoda výroby pouzder na CNCčkách oproti lisování? Myslím tím výhodu pro uživatele (zákazníka).

Poznám (jakožto laik) rozdím v pouzdrech vyráběných různou technologií?

 

Toto není rýpavý dotaz, fakt by mě to zajímalo.

 

Výhoda pro zákazníka je v několika aspektech:

 

Nejprve hledisko kvality: pouzdro má daleko exaktnější hrany (při lisování materiál nikdy 100% nedoteče až do hran formy). Při následném leštění se tento rozdíl ještě více zvýrazní, protože kvalita povrchu z odlitku není tak kvalitní jako u obrobeného pouzdra. Zjednodušeně řečeno, lisované a následně leštěné pouzdro připomíná ocucaný bonbón. Pokud to chce konstruktér zamaskovat, musí zvolit design, který minimalizuje počet ostrých hran a přechodů.

 

Druhým hlediskem je masovost versus originalita malosériové produkce. Zatímco nástroje na lisování pouzder jsou poměrně nákladnou položkou, kterou je nutné rozpustit do většího objemu výroby, frézování je flexibilnější.

 

Je zřejmé, že technologie lisování je výhodná právě tam, kde je potřeba snižovat náklady na výrobu větších sérií.

 

Frézování vychází levněji v malých sériích, ale pro větší série je již nerentabilní. Z toho vyplývá, že ani dramatické navýšení produkce by při našich technologiích nevedlo k výraznějšímu zlevnění produktu. S tím ostatně ani nepočítáme. Skutečně nepočítáme s tím, že bychom se stali opět masovou značkou.

 

Zkrátka na samotném pouzdru to poznáte!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Připusťte už konečně, že vyrábět hodinky po jednotlivých kusech (maximálně desítkách kusů), leckdy velmi odlišných od svého původního vzoru není to samé jako vyrábět tisícovky hodinek jednoho typu a distribuovat je do obchodů po celém světě.

 

Tyto srovnání prostě nejsou relevantní.

 

Už slyším ten argument, že kdybychom byli levnější, určitě bychom mohli také prodávat hodinek tisícovky.

 

Ne! Ne to je nesmysl. Jsme malá země a naše firma nemá prakticky žádnou exportní minulost. Snížení cen by nevedlo k větším objemům prodeje, ale naopak by nás připravilo o přízeň té klientely, které exkluzivita naší solitérní výroby vyhovuje.

 

áno, toto vysvetlenie má naozaj logiku.

 

ešte jedna rečnícka otázka: nesuvisí nulový export tak trochu aj s nulovými investíciami do reklamy, PR, ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...