Přejít na obsah

Longines HC vs.Ch.Ward Trident


Doporučené příspěvky

Nevim, videls sponu treba na GS za dve kila, nebo totez na brajtlich? Ale uznavam, slabina to je. Stezovat si na strojek je, v ramci Swatch group, uplnej nesmysl.. proste maj nejakou pozici v hierarchii a hotovo. Kery hodinky tradicni znacky maj v tydle cene kremik? Tvar korunky mi prijde subjektivni.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Populární dny

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mido?

Sponu na GS jsem videl, ale v teto diskuzi to neberu jako argument.

Tvar korunku je hroznej, pokud hodinky nenosis nad kloubem a sjedou ti dolu, tak tlaci. Musi se nosim na pevno na ruce.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale mame je, ja nepisal o brutalnim zaspani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono zpomalení frekvence setrvačky a tím navýšit dobu nátahu, taky není žádná velká hodinařina, však? Ta spona je určitě slabinou, ale jak napsal Micey, mají to i hodinky za úplně jiné peníze. Zase bych ty Londžíny tak neodepisoval, pořád jsou to pěkný hodinky, ačkoliv aktuálně za nesmyslné peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono klasik LHC neni take zadna velka hodinarina, ze?

Ze to maji i jine hodinky za jine penize, neni argument.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To byla narážka na rezervu nátahu, kdyby chtěli, jistě taky můžou snížit počet kmitů setrvačky a natáhnout tak rezervu. Osobně se mi tohle nelíbí, je to takové polovičaté řešení. Když už, tak frekvenci zachovat a dobu nátahu prodloužit jiným způsobem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen poznámka na okraj. Hodně lidí tady vytýká Wardům slevový akce.

Tak já jen aby to bylo fér :

https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/hodinky-the-longines-heritage-diver-1967-strap-xl-l28084523/

U Bechyněho 50% sleva na Longines.

 

A ještě k tématu. Ač velký fanda Wardů, LHC ve mě stále hlodaji a jednou si je pořídím. Ale kdybych si měl vybrat jedny bez ohledu na značku tak vezmu Wardy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S cenou nové, keramické verze Hydroconquest bych to neviděl tak černě.

 

Bechyně je sice má za necelých 41k  https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/hodinky-longines-hydroconquest-l37814966/

 

Ale na chrono není problém je sehnat za 28 k https://www.chrono24.cz/longines/hydroconquest-ceramic--id10765941.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Dokusan - je snad rozdil vyprodavat lezaky ze showroomu a mit to jako prodejni strategii.

 

Na Black Friday mi dosel email, kde byla pouze 15 % sleva na BF. Cekal jsem od Warda vic, popravde. Otazka je, jestli ty slevy zacali redukovat a jak dlouho jim to tak bude vychazet? Preci jen, historicky jsme byli zvykli na vetsi procenta... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S cenou nové, keramické verze Hydroconquest bych to neviděl tak černě.

 

Bechyně je sice má za necelých 41k  https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/hodinky-longines-hydroconquest-l37814966/

 

Ale na chrono není problém je sehnat za 28 k https://www.chrono24.cz/longines/hydroconquest-ceramic--id10765941.htm

 

Ward C60 Mk3 40mm modré vieš teraz kúpiť za cca. 20tis. Kč (-15% kupón), čo je dosť podstatný rozdiel v cene. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Posledni poznatek k LHC. Hledal jsem si k nim cestu asi tri roky. Kdyz jsem je obhlizel pod umelym svetlem u AD, tak se mi vzdycky zdaly jako dost hnusne a nezajimave hodinky. Staci je ale hodit na ruku, vyjit s nima na svetlo a po case clovek zacne ocenovat kvalitu zpracovani, cifernik, odlesky a vsechno tohle dohromady. Jsou to povedene a nadcasove hodinky. Navic jsou prijemne nizke na to, ze to jsou 300M vodotesne potapky. Jako nevyhodu vidim nezuzujici se tah a obycejnou sponu. Roztec 19mm jsem vzal na milost proto, ze hodinek s touhle rozteci mam vic, tzn. nemam problem s remeny. Stejne ale nejvic zustavaji na tahu. O kvalite LHC taky mluvi fakt, ze je mel dlouhou dobu Martar. Pokud znate jeho vlakno s vyberem potapek (a obecne jakychkoliv hodinek), tak vite, ze Martar je detailista a puntickar a hleda dokonale hodinky (ted uz vyssi kategorie). To, ze mu LHC vydrzely tak dlouho uz o necem svedci.

Nakonec mi dovolte mozna usmevnou myslenku zaverem. Pro me jsou plechove LHC v 39mm nejlepsi alternativa pro nekoho, kdo touzi po plechovych Subech. Je to stejny koncept hodinek, davaji cloveku podobny pocit. Za sebe musim rict, ze se mi nosi kapku pohodlneji. Jsou to obyc hodinky zvucne znacky, ktere si na nic nehraji. Zaroven maji svuj designovy jazyk a neni to zadna kopirka Subu. Suby jsem mel asi 4 mesice, LHC mam uz rok a bavi me cim dal tim vic.

 

Tohle bych mohl podepsat. Přesně moje myšlenky, včetně posledního odstavce.

 

Já mám obojí. Starší generaci Tridentů i LHC. Oboje mají ve sbírce svoje místo, oboje nosím při různých příležitostech. Wardy jsou hodinky na blbnutí, "dumb reach", když nechci přemýšlet, co si zrovna na ruku vezmu. Londžíny jsou moje reprezentativní hodinky. Troufnu si říct, že na živo vypadají líp a díky nízkýmu profilu nedělají problémy s rukávem košile. Ano, spona je anachronismus, ale rezerva nátahu zase veliký plus.

 

P.S. Od zahraničních AD jdou LHC pořídit výrazně levněji.

 

post-31146-0-64238300-1552745612_thumb.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tema cenova politika ChWard... Velky rozdiel je ze Ward je v podstate malobchod zatial co Swatch je velokobchod. Swatch vyprodukuje XY hodiniek a rozhadze ich za wholesale ceny do svojej distribucnej siete. Tieto ceny su 30-50% nizsie ako pultovka. Vsetky nasledovne zlavy su uz cisto v rezii maloobchodnika a su regulovane jedine licencnymi podmienkami ktore ako oficialny distributor maju zazmluvnene. Dolezite je ze v momente ked Swatch preda hodinky distributorom prestavaju byt ich majetkom a svoj cash uz dostali. Ward ale distribucnu siet nema. Robia priamy predaj a nemaju siet predajcov na ktoru rozlozia financnu zataz skladovych zasob. To znamena ze im v kazdych hodinkach stoji cash od momentu zadania vyroby az po kupu konecnym zakaznikom. Na jednej strane potrebuju udrzat plynulu produkciu kvoli cenam od dodavatelov a kvoli tomu aby uspokojili zakaznikov. Na druhej strane si nemozu dovolit blokovat prostriedky hromadenim skladovych zasob trebars zaciatkom roka ked po vianociach nikto nic nekupuje. Vzdy ked sa im to v sklade zacne kopit daju zlavu a predaju to skor ako sa z toho stane leziak. Musia, pretoze ak by sa toho tovaru nezbavili rychlo nemali by nasledovne za co udrzat novu vyrobu v plynulom chode. Tento koncept predaja je to co im umoznilo vyrast z kategorie microbrand a evidentne to funguje. Znacku to podla mna nedevalvuje... v Longines AD staci otvorit usta a clovek odide s 5-20% zlavou. U Warda netreba zjednavat, staci len mesiac-dva pockat.... nevidim v tom ale ziaden velky rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...