Přejít na obsah

čistička vzduchu rada


Fordik

Doporučené příspěvky

Ahoj všem, chceme domu pořídit čističku a zvlhčovač vzduchu. No a potřebuju od někoho znalého poradit, zda to vzít jako 2v1 nebo každé zvlášť, co za něco něco stojí a co je naopak naprd. Cenové rozpětí je tak do 5tis. max. Používat se to bude hlavně ve dvou pokojích co jsou hned vedle sebe.

Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, co chceš z toho vzduchu čistit. Zda jen pevné částice nebo i pachy, mikroorganismy, alergeny... Pak je důležitá velikost těch pokojů, tedy objem vzduchu, který chceš čistit. No a pak jak moc se o tu čističku budeš chtít starat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, chceme domu pořídit čističku a zvlhčovač vzduchu. No a potřebuju od někoho znalého poradit, zda to vzít jako 2v1 nebo každé zvlášť, co za něco něco stojí a co je naopak naprd. Cenové rozpětí je tak do 5tis. max. Používat se to bude hlavně ve dvou pokojích co jsou hned vedle sebe.

Díky za každou radu.

V první řadě by měla mít každá místnost svůj přístroj. Není to o tom, že na záchod postavíš čističku a budeš očekávat, že budeš mít lesní vzduch i v ložnici. V každé místnosti je jiná cirkulace vzduchu a jeden přístroj pro dvě místnosti nebude fungovat.

 

Jsem nepřítel přístrojů 2v1. Ve většině případů tyto přístroje neumí ani jednu funkci pořádně.

 

Co se týká zvlhčování vzduchu. Na co? Vlhkost si doma vyrábíme sami. Vařením, praním, dýcháním, otevíráním oken, zavíráním oken ......  ještě bych pochopil odvlhčovač, ale zvlhčovač ne. Jestli máš vyschlej krk, tak se napij, nebo si postav hrnec s vodou na kamna. Zdarma. 

 

V jiném vlákně jsem kdysi popisoval tuhle čističku, kterou jsem koupil v záchvatu čistého vzduchu. Jestli funguje dobře nebo ne nepoznám, ale je to čistička která funguje automaticky. To znamená reaguje okamžitě na změny vzduchu, zřejmě nějakým čidlem a zvyšuje nebo snižuje výkon sama. 

 

https://www.gavri.cz/cisticka-vzduchu/cisticka-vzduchu-comedes-lr-700-cerno-bila-2-nahradni-filtry/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videl som zopar pristrojov 2in1 a vzdy ten vstavany zvlhcovac stal za prd. V pripade ak tam tu vodu zabudnes dlhsie tak to uz nijto nevycisti od plesni a pod. Jednoznacne zvlast zvlhcovac aj cisticku, mam obe, zvlhcovac pouzivam prakticky len v zime ked kurim aj v krbe. Inak cisticku okolo 200-300? uz kupis pouzitelnu, zvlhcovac tiez. Ale kazde zvlast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako čističku vzduchu doporučuji Xiaomi Air Purifier, za tu cenu to je fenomenální zařízení. Mj. laserová detekce PPM, ovládání přes aplikaci a např. Google Home. A opravdu velmi dobře čistí.

 

Pokud by jsi chtěl 2 in 1, tak poté např. Venta s tzv. studeným odparem, ale čištění vzduchu nebude tak účinné.

 

Pro zvlhčovánu vzduchu doporučuji spíše samostatné zařízení.

 

Obojí mám doma, s Venta cca 20ti letá zkušenost.

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako čističku vzduchu doporučuji Xiaomi Air Purifier, za tu cenu to je fenomenální zařízení. 

já bych o té fenomenálnosti asi polemizoval ..... protože mě tyhle hovadiny zajímají tak jsem se podíval na video a přečetl dotazy x hodnocení na alze a řekl bych, že to nevybočuje z řady běžných čističek .... jako bonus tam pouze vidím ovládání přes aplikaci

 

osobně jako nevýhodu vidím to, že to musí stát v prostoru, protože senzory jsou na zadní straně přístroje (nechtěl bych se tomu celý den vyhýbat) a s tím spojený dle videa poměrně krátký přívodní kabel ...... tipuju tak maximálně dva metry

 

https://www.youtube.com/watch?v=bksWX1vdxro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o dva pokoje, každý cca 25m2. Hodně se nám tu hlavně práší, protože jsme dá se říct zavřený mezi hlavními silničními tahy (jižní spojka a začátek D1), takže hlavně prach a alergeny. Větrat se snažíme, ale jakmile zavřem okna a pustíme v tomhle počasí topení, máme během chvíle doma suchý vzduch. Dát cokoli na topení je cesta zkázy, jelikož máme 2-leteho kluka a takovéhle věci jsou pro něj jak magnet. To by žena furt jen vytirala.

Ta xiaomi se mi celkem líbí, jen jak píše YPO- to stání v prostoru nic moc,i když tam by měli stát všechny tyhle zařízení. 2 metrový kabel by asi stačil.

 

Odesláno z mého LYA-L29 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vladar: ohladom zvlhcovaca vzduchu nesuhlasim. Mam zvlhcovac ktory dokaze odparit 4l vody snad za 6h (hruby odhad/ a napriek tomu pri uzivani krbu nestiha. Nejlevnejsi nezvlhci nic. Ale suhlas, cisticky cca okolo 300? uz funguju, a zvlhcovac za 200 bude tiez slusny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že máte suchý vzduch, na to si přišel jak?

 

Ptám se, protože jsem léta v paneláku zvlhčoval vzduch (různé odpařovače s vodou na radiátorech) a pak jsem jednou jako dárek dostal teploměr s vlhkoměrem a zjistil jsem, že vlhkost mám přes 60 %. Takže jsem s tím skončil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych o té fenomenálnosti asi polemizoval ..... protože mě tyhle hovadiny zajímají tak jsem se podíval na video a přečetl dotazy x hodnocení na alze a řekl bych, že to nevybočuje z řady běžných čističek .... jako bonus tam pouze vidím ovládání přes aplikaci

 

osobně jako nevýhodu vidím to, že to musí stát v prostoru, protože senzory jsou na zadní straně přístroje (nechtěl bych se tomu celý den vyhýbat) a s tím spojený dle videa poměrně krátký přívodní kabel ...... tipuju tak maximálně dva metry

 

[media]https://www.youtube.com/watch?v=bksWX1vdxro[/media]

Nejraději mám chytrolíny, co jsou "inženýři" a "doktoři" přes přečtené recenze někde na internetu.

Vyjadřuj se prosím příště k věcem, kterým rozumíš a se kterými máš alespoň minimální zkušenost a nejen "jedna paní povídala" Předpokládám, že pan kolega co se na to ptal neměl zájem o nějaké vyčtené "znalosti" a placani o "hovadinách" (!)

 

Xiaomi čistička skutečně funguje tak jak má, a ano, je fenomenální zejména v poměru funkčnosti a ceny. Polétavý prach zachytí jako málokterá konkurence i v jiné cenové kategorii, to je osobní zkušenost.

 

Kabel je dostatečně dlouhý, aby se čistička dala umístit s odstupem od zdi, máme ji tak umístěnou a je to jen o zvyku. Ani Romba (robot. vysavač) nemá problém, kabelu se elegantně vyhne.

Čistička by neměla být nalepena až na zdi, protože v zadní části je laserový detektor ppm částic. Vzduch ale nasává ze všech stran, a z filtru ven fouká nahoru. Za běžného provozu zcela neslyšná, opravdu o ní není vědět, např. do chvíle, kdy se otevře okno, nebo grilují steaky.

 

A ta aplikace? Vůbec to není žádná "hovadina"... Nastavuje se zde mj. velikost čištěné místnosti, to znamená maxim. otáčky ventilátoru s brushless motorem.

Je to benefit navíc pro ty, co chtějí čističku ovládat i vzdáleně, např. aby nejela v nepřítomnosti.

Navíc umožní přes domácí WiFi integraci do "chytré" domácnosti, a tak čističku ovládat zcela automatizovaně.

Např. automatické zapnutí při příchodu domů a opět vypnutí při odchodu. Samozřejmě hlasové ovládání.

Navíc je v ní přehled o stavu filtru. Ten se mění a je jich několik různých provedení, např. pro domácnosti, kde se kouří, nebo kde jsou alergici.

Osobní zkušenost - vůbec se o ní nestaráme, zapíná se automaticky při příchodu domů nebo po přechodu domu do nočního spánku. A naopak.

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že máte suchý vzduch, na to si přišel jak?

 

Ptám se, protože jsem léta v paneláku zvlhčoval vzduch (různé odpařovače s vodou na radiátorech) a pak jsem jednou jako dárek dostal teploměr s vlhkoměrem a zjistil jsem, že vlhkost mám přes 60 %. Takže jsem s tím skončil.

No je docela dnes standard zónová regulace vytápění i v těch panelácích, kde jsou použity prostorové termostaty, měřící přesně mj. i relativní vlhkost.

 

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to bylo na Fordíka.

BTW, je už někde celý vlákno na čističky, ne?...

 

@odjinud: odparovace ba radiatoroch s vlhkostou takmer nepohnu, to by museli mat inu plochu.
Ak bola otazka na mna tak mam tych vlhkomerov dost, takmer v kazdej miestnosti. Ale predpokladam ze si sa pytal Fordika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejraději mám chytrolíny, co jsou "inženýři" a "doktoři" přes přečtené recenze někde na internetu.

Vyjadřuj se prosím příště k věcem, kterým rozumíš a se kterými máš alespoň minimální zkušenost a nejen "jedna paní povídala" Předpokládám, že pan kolega co se na to ptal neměl zájem o nějaké vyčtené "znalosti" a placani o "hovadinách" (!)

Todle je vtipný, proč máš  dojem, že tvoje "recenze" na netu je lepší, než jakákoli jiná? Dyk tohle je úplně stejná jedna paní povídala.. teda vlastně horší, páč to píšeš na fóru o hodinkách, hehe.

 Jinak k tématu jako obvykle nic nemám.. akorát mi kamarád kamaráda řikal, že jsou teď v tědlech čínskejch čističkách různý odposlouchávadla a tak.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A ta aplikace? Vůbec to není žádná "hovadina"...

to jsem psal kde ? že je aplikace hovadina ..... člověče ty seš tou plastovou škatulí vyrobenou ručičkama čínskej bezmocnejch dětí úplně zaslepenej ..... hoď ten krám do popelnice než tě úplně ovládne a zblázníš se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiné vlákno jsem tu právě nenašel, naposledy se něco podobného řešilo tak před rokem.

A musím se zastat YPA. O aplikaci naopak psal jako o bonusu :o) Jinak tohle vlákno nechci jako nějaký flame, jsem rád za každý názor.

A jestli tam mají nějaké odposlouchávadlo, tak jim ho synek během chvíle buď demontuje nebo zničí řevem  :lol2:

Tenhle týden to chci pořešit, tak schválně pak napíšu co jsem pořídil a jak to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...