Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Nedávno jsem dostal společenské hodinky, u kterých nejsem spokojen akorát s jedinou věcí: Mají krokokodýlí pásek, ale je to jen imitace z teletiny. Kůže je kvalitní a na ruce příjemná, ale i tak si myslím, že by si hodinky (i já) zasloužily pravého krokodýla. Přemýšlím o tom, že bych si nechal řemínek za pravého krokodýla vyměnit. Kůži nosím běžně a rád bych někdy už začal s těmi exotickými, ale zatím s nimi nemám zkušenost. Proto bych chtěl poprosit o radu: Doporučujete výměnu pásku, stojí to za to? Je kvalitní řemínek z krokodýlí kůže trvanlivý, vhodný na běžné denní nošení? Jak moc je pravý krokodýl zblízka rozeznatelný od kvalitní imitace? Je rozdíl v pohodlí na zápěstí? Trochu se bojím, aby krokodýl nebyl tvrdší a "nemstil" se mi tím, že by mě tlačil. Nemám problém s etickou stránkou - nerad bych se dotknul případných milovníků zvířat mezi vámi, ale za mě řemínek z jakéhokoli legálně usmrceného zvířete je OK a krokodýl k hodinkám rozhodně patří :). Poradili byste mi v Praze hodinářství, kde mají dobrý výběr řemínků z těchto potvor? Případně, pokud ne krokodýl/aligátor, doporučili byste mi jinou exotickou kůži, se kterou jste spokojeni? Omlouvám se za tolik otázek najednou, budu vděčný za jakoukoli zkušenost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomohlo by hodit sem fotku hodinek, na ktere to chces.

Jinak moznosti je samozrejme nechat si remen usit od nekterych z mistnich mistru, dle prani a pozadavku.

Pokud jde o vzory, tak k necemu je kroko vzor fajn, ja mam treba rad i vzor pstrosa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechytnou Ti to celníci když je to kroko/aligator?

 

Možná je to dílo náhody, ale zatím mi taky v pohodě řemínky došly "bez postihu". Je pravdou, že celníci se začínají zabývat zbožím od určité ceny, resp. pokud se zaměří na určitý balík jsou schopni i případně stanovit cenu a dát výměr, pokud se jim cena zboží zdá záměrně podhodnocená....Asie vždy prošla, USA, Kanada nikoliv. Je ale pravdou, že cena byla jiná..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono ne vsechno je cites...

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2287884X18302693

tady se da docist, ze:

The crocodile skinks (Tribolonotus spp.), consisting of 10 species, are endemic to Melanesia and can be found on the island of New Guinea, with the western half belonging to Indonesia and Papua New Guinea in the east, the Bismarck Archipelago (Papua New Guinea), and the Solomon Islands. While this genus is traded internationally to meet the demand for pets, none of the 10 species are listed in the Appendices of CITES, and only Tribolonotus gracilis and Tribolonotus novaeguineae are listed on EU Annex D. Five species are classified as Least Concern by the IUCN Red List, three as Data Deficient and two have not been assessed (IUCN Red List 2017-3). 

 

a taky ne vsechny zeme nakladaji s cites stejne.

 

kazdopadne myslim ze hirsch dava cislo cites permitu ke kazdemu reminku

53202-6b70c353b2d3aff14c32fa54d3d4483c.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to dílo náhody, ale zatím mi taky v pohodě řemínky došly "bez postihu". Je pravdou, že celníci se začínají zabývat zbožím od určité ceny, resp. pokud se zaměří na určitý balík jsou schopni i případně stanovit cenu a dát výměr, pokud se jim cena zboží zdá záměrně podhodnocená....Asie vždy prošla, USA, Kanada nikoliv. Je ale pravdou, že cena byla jiná..

Jak píše Anela, nejde o cenu a doplatek DPH, ale o to, ze k tomu nemají CITES a pokud to chytnou celníci, tak to zabaví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná je to dílo náhody, ale zatím mi taky v pohodě řemínky došly "bez postihu". Je pravdou, že celníci se začínají zabývat zbožím od určité ceny, resp. pokud se zaměří na určitý balík jsou schopni i případně stanovit cenu a dát výměr, pokud se jim cena zboží zdá záměrně podhodnocená....Asie vždy prošla, USA, Kanada nikoliv. Je ale pravdou, že cena byla jiná..

 

Díky moc zatím za všechny rady, třeba ještě nějaké přibudou... :) No pánové, taky se kloním spíš k pravému krokodýlovi. Pomalu se taky učím rozpoznávat pravého od imitace a pro případ, že bych narazil na jiného znalce, je asi lepší mít na zápěstí krokodýla pravého :). Ještěrka se mi nelíbí, z dalších zvířat mě časem láká kromě krokodýla a aligátora třeba pštros. Asi ne na běžné nošení, ale ta kůže je zajímavá. Cites, celníci... - škoda slov. "Ochrana zvířat" je takovou modlou dnešní doby,za mě dost absurdní. Takoví sloni nebo nosorožci se budou střílet cites necites, protože ti pytláci si stejně svá odbytiště vždycky nějak zařídí, zato buzerace běžného spotřebitele kvůli pouhému krokodýlímu pásku je snadná... Můj známý kožešník mi říkal, jak turisti se u něho kvůli celníkům bojí kupovat kožešiny z obyčejné lišky nebo divočáka... Chápu, že některé druhy zvířat jsou ohrožené, ale měly by se chránit rozumně a respektovat při tom, že na druhou stranu člověk má právo produkty ze zvířat využívat. Speciálně u krokodýlů ani nevím, proč jsou na Cites - ohrožení jsou asi těžko, chovají se normálně jako hospodářská zvířata na farmách na kůži a např. v mnoha amerických státech se loví kvůli regulaci populace. No přes net to radši objednávat nebudu, nezaplatím dřív, než si na tu kůži sáhnu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak cena Hirsch aligatora je podobná jako dělaný na zakázku v CR. Což jsem zjistil až po koupi Hirsche. Není úplně zlý, ale jako od místních kluků to není (včetně Šímy).

 

Fakt? To mě překvapuje. Tedy je lepší si nechat udělat řemínek na zakázku? Šíma, Tlustý...? Na kolik může vyjít krokodýl, když nebudu mít žádné zvláštní požadavky, leda možná přidat nějaký cm na délku, protože mám radši delší řemínky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby někdo měl pochyb, tak ty ceny odpovídají a je to origo krokodýl/pštros

 

Ty nejlevnější mají nahoře aligátora/pštros, dole hovězina, dražší už je normálně celý.

 

Když mu napíšete, udělá vám na zakázku i jinou barvu či nitě.

 

Myslel jsem, že hovězina/teletina se dává dospod kvůli tomu, aby pásek byl příjemný na nošení. Tedy je lepší krokodýl/aligátor nahoře i dole? Není to pak na zápěstí tvrdé? A jaký cca je cenový rozdíl oproti řemínku s hovězí dole?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...