Přejít na obsah

Meisersinger No.1 - natahování


Jiří Nový

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

 

   snad nebudu duplikovat téma, nikde jsem podobné nenašel.

 

Nedávno jsem obdržel Meistersinger jednoručky, jedná se o mechanické hodinky, nejsou to automaty. Zdá se, že fungují v pořádku, ale stále si nejsem jist jak je správně natahovat.

 

V dokumentaci se píše "natahovat tam a zpět dokud není cítit jemný odpor". Přiznám se, že pokud natahuji tak to jde dost zlehka až dokud se nedostanu do stavu, kdy dále natahovat nejdou (nezkoušel jsem za to nějak moc rvát). Je to takto správně natahovat "na doraz"?

 

Velmi děkuji,

 

přikládám odkaz na hodinky  https://www.chronoshop.cz/meistersinger-n-01-am3308

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, děláte mi radost. Jirkovi blahopřeji ke krásným a nadčasovým hodinkám. Borec, který má 6 příspěvků a postne sem Meistersingery se jen tak často nevidí. A proč mi udělal radost Frantík? Protože ve svém 14881. příspěvku konečně prokázal znalost něčeho jiného, než bateriových Festin .... :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, děláte mi radost. Jirkovi blahopřeji ke krásným a nadčasovým hodinkám. Borec, který má 6 příspěvků a postne sem Meistersingery se jen tak často nevidí. A proč mi udělal radost Frantík? Protože ve svém 14881. příspěvku konečně prokázal znalost něčeho jiného, než bateriových Festin .... :cheers:

Diky vole :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, ještě bych měl prosím dotaz ohledně seřizování času.

 

Zjistil jsem, že pokud vytáhnu korunku a začnu točit, ručička se pohybuje, ale korunka má jakési "pásmo" kdy je velká vůle, resp ručička se nehýbe. Pokud tedy nastavím relativně přesný čas, po nějaké době hodinky ukazují o 4minuty méně :( Pokud opět vytáhnu korunku, abych hodinky seřídil tak ručička sama poskočí na správný čas.

 

Je nějaký fígl jak hodinky nařizovat? Třeba nějak nastavovat o ty 4min napřed? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...