Přejít na obsah

Sinn EZM 10 TESTAF


Slick

Doporučené příspěvky

Tak jo, vlakno jsem nenasel, tak ja ho zalozim.

 

Duvod:  EZM 10

Priznaky: chronobundus

 

Rad bych tenhle prostor vyuzil k utrideni myslenek. 

 

Firme fandim uz radu let "z tribuny", nejspis prichazi cas udelat krok vpred. Pred casem jsem myslel, ze mam rozhodnuto, 903 St na tahu se zdala jako jasna volba - do chvile, nez se mi cim dal tim vice zacaly libit chronografy s rozlozenim jako Lemania 5100. 

 

I kdyz nejsem zadnej "Cipisek", tak jsem vzdy preferoval mensi rozmery hodinek (34-41mm). Jenze, od doby co nosim pravidlene "Zelvy", s jejich ~44mm, zacinam zjistovat, ze i takovy vezmu na ruku rad. Pak prislo zarazeni Solarnich Arnoldu (47,8mm) do rotace a ja videl, ze se nemam ceho bat.

 

Protoze jsem na ruce zatim zadny Sinny nemel a varim tak rikajic z pixelu, tak budu vdecnej za postrehy od majitelu hodinek Sinn a to vcetne zkusenosti s nakupem/servisem a celkovym zpracovanim.

 

Taky bych mel par dotazu:

  1. Ma nekdo zkusenost - treba jen letmou - s kalibrem Sinn SZ01?
  2. Nevite nekdo, jak dlouho obvykle lidem z ChronoShopu trva vyrizeni hodinek, ktere maji "na objednani"?

     

Diky.

 

EZM_10_TESTAF.jpg

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Jen letmou v tom smyslu, že jsem je měl v ruce. Hlavní pozitivum sinní simulace Lemanie podle mě je, že minutový sčítač funguje skokově (na rozdíl třeba od strojku, kterým Lemanii simuluje Tutima). Co se spolehlivosti SZ01 modulu týče, nejsem schopen poradit. Pokud jde o spolehlivost strojků v Sinnech obecně, mají různí lidé různé zkušenosti.

 

2. Neskladovou věc jsem kupoval tuším 2x, vždycky to na ty udávané dva tři týdny vyšlo. To ti ale nic neřekne o rychlosti dostupnosti konkrétního modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

@sphinx: Diky moc za postrehy.  :punk:

 

Cely "svatky" jsem nad tim dal premyslel a ze by se mi myslenky vyrazne ujasnovali si netroufnu tvrdit... 

 

Spise naopak:

  1. pro moji kapsu je to hodne penez, ale rad bych fungl misto bazaru (ja vim, komplikuju si to sam)
  2. fakt ze 140 St pouziva stejny kalibr, v jinem pouzdre a za jine penize, me privadi na myslenku, ze by pro me EZM10 mozna mohl byt prilis
  3. jenze, jak uz tomu nekdy byva, mam automaticky obavy, ze si po koupi 140St budu drbat palici, ze jsem si nepriplatil (kdyz uz, tak uz)

Saga pokracuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inu, rozdil skoro 30 litru (na tahu) je dost...ale jestli se ti libi Testaf a 140 bys bral jen proto, ze maji stejny strojek a jsou levnejsi, to smysl nedava. To by sis vycital urcite. Pokud by ses do 140 nezamiloval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem EZM 10 měl na chvíli na ruce a musím říct, že se mi celkem líbily. Titanové tvrzené pouzdro je skvělá věc.

Trochu mi vadilo, že luneta je menší než samotné pouzdro.

 

Pro mojí kapsu je to moc velká darda. Navíc použitých kousků se moc neprodává.

 

Centrální minutová ručka chronografu je podle mě naprosto super.

S tím ale přichází druhá věc, kvůli které bych se toho trochu bál. 

Kalibr SZ01 se dával i do EZM 1.1 a u těch se podle některých zdrojů na netu dost často projevovaly problémy právě s tou centrální minutovkou.

(viz

)

 

Velice se mi líbí, že hodinky řady EZM jsou prošpikované celou řadou pokrokových technologií,

ale pokud mají "Ar-Dehumidifying Technology" tak to bohužel taky znamená, že servis hodinek budou asi moc dělat pouze v Sinn.

 

Nechci tě nijak odrazovat. Kdyby stály polovinu, tak nic z tohohle neřeším a šel bych do nich.

Tohle jsou moje důvody, které jsem si našel, proč do nich nejít a ulevit tak peněžence.

Nějaké důvody se vždycky najdou, když se chce, ať už jsou to důvody, proč do toho jít nebo nejít. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No SZ01 je "based on 7750" a kedze do ziadnej 775x modifikacie ETA centralny scitac minut nedala, tak su dve moznosti,

a) nie su tak sikovni ako SINN,

b ) vedeli preco.

 

Jediny "alaLemania" minutovy scitac na pomerne "standardnom" swiss strojku je pokial viem DD chrono modul na 289x strojku (TAG to nazyva tusim calibre 60) a ani to nie je ziadne terno pokial ide o nulovanie scitacov a uz vobec to vraj nie je terno pokial ide o servis.

 

Netvrdim ze Ti SINNy prestanu spravne nulovat mesiac po zakupeni, ale bude to proste vzdy nieco za nieco. A tiez pocitaj ze ak sa nieco pokazi tak mimo SINN si s tym malo ktory hodinar poradi. V neposlednom rade je tu standardna "ficura" 775x klonov a to je jednostranny natah rotora + pomerne tazky rotor, ktory moze s pomerne lahkym titanovym puzdrom cvicit, ale zas niekto ma vibrujuce hodinky na ruke rad.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK tak full disclosure: já měl šílené problémy se SW500 u Sinn 900, nakonec se hodinky i vracely. Znamená to něco z hlediska fungování modulu SZ01? Ne. Šel bych do nástavby u značky, kde měli opakovaně problém dát tu 500 do pořádku (trajektorie brzda v háji - pak OK, ale zastavování při chodu chron - pak zase brzda v háji) - co myslíte.

 

Logicky vzato to samozřejmě spíš vypovídá o subdodavateli ... ale já bych na velká dobrodružství už  koule asi neměl.

 

Jinak jsem jeden z těch ,kterým se "jako živé" hodinky s jednostranným nátahem spíš líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Inu, rozdil skoro 30 litru (na tahu) je dost...ale jestli se ti libi Testaf a 140 bys bral jen proto, ze maji stejny strojek a jsou levnejsi, to smysl nedava. To by sis vycital urcite. Pokud by ses do 140 nezamiloval...

 

@nickolas: Toho se prave bojim, nerad bych opakoval chyby nekterych spolu-pacientu. Taky me ted tak napadla jedna rada sobe samotnemu: "Tak si kup oboje!" - hmm, tak na to nebude rozpocet.

 

Já jsem EZM 10 měl na chvíli na ruce a musím říct, že se mi celkem líbily. Titanové tvrzené pouzdro je skvělá věc.

Trochu mi vadilo, že luneta je menší než samotné pouzdro.

 

Pro mojí kapsu je to moc velká darda. Navíc použitých kousků se moc neprodává.

 

Centrální minutová ručka chronografu je podle mě naprosto super.

S tím ale přichází druhá věc, kvůli které bych se toho trochu bál. 

Kalibr SZ01 se dával i do EZM 1.1 a u těch se podle některých zdrojů na netu dost často projevovaly problémy právě s tou centrální minutovkou.

(viz

)

 

Velice se mi líbí, že hodinky řady EZM jsou prošpikované celou řadou pokrokových technologií,

ale pokud mají "Ar-Dehumidifying Technology" tak to bohužel taky znamená, že servis hodinek budou asi moc dělat pouze v Sinn.

 

Nechci tě nijak odrazovat. Kdyby stály polovinu, tak nic z tohohle neřeším a šel bych do nich.

Tohle jsou moje důvody, které jsem si našel, proč do nich nejít a ulevit tak peněžence.

Nějaké důvody se vždycky najdou, když se chce, ať už jsou to důvody, proč do toho jít nebo nejít. ;)

 

@(eco)Diver: 

- taky jsem vlastne zadnej pouzitej kousek nikde nevidel, mozna jenom spatne koukam - nevim

- prave, ze to je pro me taky hodne penez, tak jsem tolik nerozhodnej

- no, to neni nic moc, ze mu behem par vterin da rovnou +1min  :eek: jeste bych chapal, ze ma smulika na kus, ale po navratu z ofiko servisu, hmm hmmm

- tahle snaha o "Vorsprung durch Technik" me k Sinnu privedla, je mi to velmi sympaticky - narozdil od 'bijoux' pristupu nekterych 'proflaknurtych'  znacek

- ad servis pouze v Sinn: ja to beru tak, ze by mely hodinky dostat odpovidajici peci a pokud me to pomuze, abych dele fungovali jak maji, tak me to v podstate nevadi.

- ja vim no, kdo chce hleda zpusob kdo nechce hleda vymluvy - ja chci, ale bojim se  :bag:

 

No SZ01 je "based on 7750" a kedze do ziadnej 775x modifikacie ETA centralny scitac minut nedala, tak su dve moznosti,

a) nie su tak sikovni ako SINN,

b ) vedeli preco.

 

Jediny "alaLemania" minutovy scitac na pomerne "standardnom" swiss strojku je pokial viem DD chrono modul na 289x strojku (TAG to nazyva tusim calibre 60) a ani to nie je ziadne terno pokial ide o nulovanie scitacov a uz vobec to vraj nie je terno pokial ide o servis.

 

Netvrdim ze Ti SINNy prestanu spravne nulovat mesiac po zakupeni, ale bude to proste vzdy nieco za nieco. A tiez pocitaj ze ak sa nieco pokazi tak mimo SINN si s tym malo ktory hodinar poradi. V neposlednom rade je tu standardna "ficura" 775x klonov a to je jednostranny natah rotora + pomerne tazky rotor, ktory moze s pomerne lahkym titanovym puzdrom cvicit, ale zas niekto ma vibrujuce hodinky na ruke rad.

 

@cali:

Diky za velmi zajimavy postreh, takhle jsem o tom nikdy nepremyslel.

Proc vlastne ETA nic takovyho neudelala, kdyz z bajne Lemanie uz dneska zbylo jen torzo pouzite v nekterych hodinkach Tissot (alespon tak jsem o tom nekde cetl).

Budu si muset na tenhle uhel pohledu najit cas a poGooglit/Duckduckho-ovat.

Jo o tyhle vlastnosti 775x klonu vim, nikdy jsem je na ruce nemel, tak nevim co si o tom budu myslet. Kazdopadne dalsi zajimavej postreh, vyzkouset hodinky s takovym strojkem.

 

 

OK tak full disclosure: já měl šílené problémy se SW500 u Sinn 900, nakonec se hodinky i vracely. Znamená to něco z hlediska fungování modulu SZ01? Ne. Šel bych do nástavby u značky, kde měli opakovaně problém dát tu 500 do pořádku (trajektorie brzda v háji - pak OK, ale zastavování při chodu chron - pak zase brzda v háji) - co myslíte.

 

Logicky vzato to samozřejmě spíš vypovídá o subdodavateli ... ale já bych na velká dobrodružství už  koule asi neměl.

 

Jinak jsem jeden z těch ,kterým se "jako živé" hodinky s jednostranným nátahem spíš líbí.

 

@dr,sphinx

Diky za sdileni zkusenosti, za to jsem rozhodne velmi vdecnej i kdyz bych byl radeji, kdyby sis tim cos popsal nemusel projit. 

 

Asi bychom měli být schopni k nám stáhnout z Frankfurtu předváděcí kus, pokud by to při rozhodování pomohlo.

 

@kubson:

 

Diky moc za nabidku, zatim je podle me jeste brzo, potrebuju se s tim vsim srovnat nejprve v hlave, nerad bych aby se nekdo snazil mi vyjit vstric jenom abych nakonec nic nekoupil a veskera snaha sla v nivec. Verim ze hodinky udelaj urcite dobrej dojem - nic jinyho od Sinn necekam. Kazdopadne bych se pripadne v budoucnu pripomenul, jeste jednou diky.

 

 

 

Rozhodnul jsem se ted zamerit na detaily ohledne te TESTAF testace. Vzhledem k tomu, ze se mi nejspis  podarilo zmagnetizovat "zelvy" ( priblizenim mobilu v jedne ruce na nekolik cm od hodinek na ruce druhe - to jsem necekal  :wallbash: ) - tak me prave nejvic ted zajima test magneticke odolnosti. V kokpitu letadla toho tusi bejt docela dost, si rikam (nejsem pilot ani na PC  :baby: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Po letech...

Tak jo, saga pokracuje ... I kdyz byla hlavni postava nejspis vymenena pribuznym z rozsireneho rodinneho kruhu.

Vcera jsem narazil na Longines - L3.820.4.53.6 a jejich modrou variantu se sunburstem. Podle toho co jsem si precetl (jako tradicne par let pozadu), se tyhle kousky dostaly na trh v roce 2020.

Mel jsem sanci mit cernou verzi v ruce a na prvni pohled me teda prijdou vetsi nez tech udavanych 42mm. Mozna to na me jenom dela takovej dojem diky delce "lugs" (omlouvam se za cizojazicne nazvy jeste jsem nemel kafe).

Nicmene, proc o tom pisu...

Velmi me zaujalo zjisteni, jaky strojek v techto krasotinkach tika. V podstate prepracovana 7750 s column wheel (ja vim mel bych se ty cesky nazvy naucit) a kremikovym nepokojem (tenhle znam) a navic COSC. Pokud si dobre pamatuju, tak na tomhle zaklade je postaven Omega 3330.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palcový rozdělovač/sloupové kolo (a určitě to jde říct eště nějak jinak) umí do 775x dostat víc značek, ale u Longines mi dycky bylo sympatický, jak málo se za to (relativně vzato) chce a navíc zpravidla i v docela vkusnejch hodinkách  Vlastně  jsem od nich něco s column wheel dycky trochu chtěl. 

MImochodem k intra-Swatch Omega holportu - funfuje oběma směry, Longinesům Omega pustila např. roční kalendář (bez koaxiálu samozřejmě). 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...