Přejít na obsah

ORIENT NEO 70's panda, solar


Doporučené příspěvky

Jen blesková informativní fotka, protože tyhle hodinky si (k překvapení mému a hlavně nefalšovanému překvapení zbytku rodiny), rozbalím pod stromečkem - myslel jsem, že přijdou až po svátcích, ale dorazily kupodivu už dnes, tak to tak udělám - nikdy jsem si sám pod stromeček dárek nedal - jen aby bylo jasno, že to nebyl záměr, i když zrovna tady zřejmě není potřeba nic takového vysvětlovat...

 

 

Je to JDM model: WV0041TX a má to solární pohon, šířka 42 mm

 

Pár prvních postřehů:

 

1. Pošťák skutečně zazvonil a nepřevezl je na poštu, jak bývá zvykem (v tuto dobu téměř pravidlem) - což příjemně překvapilo - vůbec by se mi tam nechtělo a popravdě, asi bych to nechal až na někdy po svátcích.

2. Hodinky přišly z Japanu bez toho, aniž by vzbudily pozornost úředního šimla - což je nečekaný bonus k již tak velmi nízké ceně.

3. Tah a hlavně spona skutečně nestojí za nic - což se vědělo, stejně bude hned vyměněn za řemen.

4. Datum kvůli své titěrnosti téměř nelze přečíst pouhým okem - což se vědělo, nevadí, nebudou to rozhodně hodinky na každý den.

5. Jinak jsou za ty prachy docela dost fajn. Nechtěl jsem další mechaniky a žádné solární ještě nemám. Zcela jistě pro ně najdu využití, například jako hodinky vhodné k potulování se po temných barech zemí třetího světa. Kvůli solární pandě ještě nikomu ruku neuřezali - doufám... 

 

To je prozatím vše. Dodám nějakou reprezentativnější fotku na řemenu. A možná i pár zkušeností. Jo, a podsvícení prý nestojí taky za nic - beru to radši tak, že žádné podsvícení nemají - preventivně. Takže v temných barech zemí třetího světa nebudou tak přitahovat pozornost. Takže je to vlastně výhoda...

post-67350-0-13991900-1576866014_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím jsem je měl na ruce pořádně jen jednou. Nosí se pohodlně.

Vypadají skutečně solidně a naživo působí poměrně efektně. Z toho ohledu je na ně radost pohledět. Problém nastává, pokud se na ně člověk podívá za účelem rychlého odečtení času - tedy toho, proč ty hodinky na ruce vlastně má. Tady už to někdy vyžaduje trochu úsilí - ručky jsou poměrně subtilní a splývají s pozadím- tohle je největší problém těchhle hodinek - čitelnost. Občas asi člověk vypadá jako někdo, kdo se okázale kochá tím, co má na ruce, i když to třeba v tem moment není tak úplně pravda. Nicméně stačí malinko hodinky pootočit a člověk se zorientuje. (O podsvícení nemluvím vůbec, to tam skutečně nemuseli dávat vůbec nic). Raději bych obětoval plynulou vteřinovou  ručku stopek (stejně je nepoužívám a na mechanické hodinky si hrát nepotřebuju), za výraznější řešení hlavní hodinové a minutové ručky. Stran čitelnosti jsou tyto ze všech mých hodinek suverénně nejhorší, což mírně v mých očích jinak velmi povedený kousek sráží směrem k módnímu doplňku s funkcí časomíry.  Ale jen mírně. Pořád na moje občasné použití - asi hlavně letní - koupě rozhodně nelituju. Koneckonců jsem si je objednal, protože jsem chtěl ?nějaký pandy?. Tož, dobře mi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš, že jsou tu starší lidi a ty ještě nemají brýle, bo je přece nepotřebují? :-)

Rozumím, kam míříš, tady ovšem nejde o to, že bych na ty ručky měl problém zaostřit, ale o to, že splývají s pozadím, což by žádné brýle neřešily. (Prostě málo kontrastu, který by zajistily např. ručky modřené). Ale dá se na to zvyknout a děje se to jen za určitých okolností.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím, kam míříš, tady ovšem nejde o to, že bych na ty ručky měl problém zaostřit, ale o to, že splývají s pozadím, což by žádné brýle neřešily. (Prostě málo kontrastu, který by zajistily např. ručky modřené). Ale dá se na to zvyknout a děje se to jen za určitých okolností.

 

ja pomaly už všetky vidím len s okuliarmi a predsa mám nutkanie ich kúpiť :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...