Přejít na obsah

Přání


gandalf

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přátelé, letos se nám Chanuka a Vánoce opět střetávají. Poměrně dlouho jsem hledal mezi těmito svátky potřebné paralely tak, abych mohl v jednom příspěvku rovnocenně a důstojně popřát rodině Morice Kohna stejně, jako rodině Pepy Nováka. Vzhledem k tomu, že Vánoce jsou svátkem typicky biblickým, kdežto Chanuka je svátkem historickým, žádné spojující prvky jsem nenašel. A to velkoryse pominu ten fakt, že vy slavíte něčí narození, které údajně proběhlo (včetně početí) ve vší nevinnosti, no a my slavíme ten prostý fakt, že jsme jednomu hajzlíkovi dali po čuni. Ten zázrak s Chrámovým světlem přišel až později, a nevidím na něm historicky nic extra. Nezbývá mi tedy, než nám všem chronomagorům smířlivě popřát jedním židovským vtipem:

 

„Chaime, jsou Vánoce, měli bychom to oslavit.”
„Ale Mojše, to přece není náš svátek!”
„Nechápu, proč by jeden Žid s druhým Židem nemohli oslavit narozeniny třetího Žida?”

 

Krásnou Chanuku 5783 a krásné Vánoce 2022 přeje roBERT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, nejsem ani fotograf a ani spisovatel, přesto mám potřebu vám napsat- velmi si vážím všech, co zde jste, přispívate a pomahate. Přeji vám klidne prožití svátků, plno dárků, hodně zdraví, klidného silvestra a lehké vstávání bez bolehlavu den poté 🤣

IMG_20221224_182202.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...