Přejít na obsah

Daruji kurz výroby nože


AdaMoss

Doporučené příspěvky

Vážení spolupacienti,

 

inspiroval jsem se nápadem jednoho místního člena a rozhodl jsem se taky udělat někomu radost jen tak.

 

Rád bych někomu z vás věnoval poukaz na jednodenní kurz s vlastnoruční výrobou nože (včetně pouzdra a kurzem ostření) v hodnotě cca 1 800,-.

 

Vydavatel poukazu je pan Jan Herák se sídlem v Úštěku, kde se také kurz koná. Více info na jeho stránkách: janherak.webgarden.cz

 

Poukaz mám v šupleti již delší dobu, ale byl jsem ujištěn, že jeho platnost není časově omezená.

 

Podmínky pro účast v této taškařici záměrně volím trošku přísnější, než kolega Violoncello:

1) Minimálně rok registrován zde na fóru (k 25.12.2019)

2) Minimálně 200 příspěvků

 

Máš-li zájem o poukaz a zároveň splňuješ obě kritéria, vlož sem do vlákna veřejně příspěvek, proč bych měl dát poukaz právě tobě.

 

Uzávěrka bude přesně s koncem roku 2019, tedy 31.12. ve 23:59:59 (rozhoduje čas na mých GS Snowflake :lol2: ).

- Každý zájemce pouze jeden příspěvek

- Prosím nevkládat žádné jiné příspěvky, ať se v tom vyznám

 

 

Výběr šťastlivce provedu nejen podle kvality vloženého příspěvku. :clap:

 

Hezký svátky všem!

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do tohohle bych teda sel. Jednak mam k nozum vztah - anobrz jsem prapuvodem vyucenej reznik. Druhak mi zhruba v teto dobe vyrabi nuz muj kamarad, ktery to opravdu umi. A protoze jsem ho musel predlouze premlouvat, protoze si za to nechce rict penize, tak by bylo skvele, kdybych mu na oplatku daroval nuz, ktery jsem vyrobil ja. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

info z webu:

 Začínáme obvykle kolem deváté a končíme maximálně v pět odpoledne, ale obvykle dříve. Cena kurzu je 1500,- kč a v ceně je i nějaké jídlo od mojí skvělé ženy.

 

kamarádi mi říkají Hatori Honza

--------------------------------------------------------------

když si to shrnu sám pro sebe tak hatori honza vás za celých osm hodin (většinou dříve) naučí ukout tu nejlepší čepel na světě, kterou vybrousíte jako žiletku astra,  na ní naroubujete rukověť z vesmírného dřeva a nakonec si ušijete futrál z  kůže která je jemnější než předkožka čerstvě narozeného hobita

 

a to všechno je zadarmo !!! ....TVL .... já to nechám někomu kdo si to zaslouží víc než já

 

*možná ten štrůdl od mámy bych dal .... teda ....pocukrovanej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké gesto :)

 

Já bych poukaz věnoval brachovi, poté bych si jeden poukaz sám koupil. Kurz je pro max. 2 lidi, tak bychom si udělali s bráchou pánskou jízdu. Zažili něco, na co bychom asi celý život vzpomínali a ještě si dovezli kudly na památku domů. Nyní mého bratra hodně chytli nože, tak bych udělal radost mu a vlastně i mě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych to potreboval pro tchana, kterej 40 let dela kovarinu, vrata, schody, mrize, vokna a co ja vim co jeste

kdysi, kdyz byl jeste mladej, udelal par nozu a v posledni dobe si obcas povzdechne, ze uz ho to neba, ze by se rad vratil/zacal delat noze, uz si i kuti v dilne buchar a vyzvida, jak nebo kde splasit vyhen ci pec

ale jak ho znam, nejspis se k tomu nikdy nerozhoupe, prace a zakazky jej budou drtit dal

mozna ze takovejto kurz a setkani s vyrobcem nozu by ho nakoplo a konecne by na stara kolena seknul s fakt narocnou praci a do duchodu a pres nej by proplul se svym snem

 

stejne nebudu vybran, prijde nejakej dojemnejsi pribeh ;-) ale diky prevelice, mam pro tchana vyresenej pristi darek  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, na ruce Seiko, pod zadkem Lexus, to by se mistrovi Hattori Honzovi asi líbilo. A kdysi jsem se vyučil strojařině, tak bych snad nějaké to šidítko na houby zvládl.

Jo a ten štrůdl k obědu bych večer hodil Ypovi k busu, ať má v ten den aspoň nějakou radost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ... jáá ... jááá bych měl zájem :-) Už jsem na jednom nožířském kurzu byl. Trval 4 dny (4x9) hodin. Za tu dobu jsme z listového pera překovali čepel a záštitu, vybrousili a vyhladili rukojeť, epoxidem usadili čepel do rukojeti, a potom leštili a brousili do zblbnutí.

 

A to jsem měl již jeden dvoudenní kovářský kurz za sebou, abych vůbec veděl, jak se tím kladivem do toho má mlátit :-)

 

 

Výsledek přikládám níže. Já prostě MUSÍM vědět, jak se tohle dá i s pouzdrem stihnout za jeden den :-) Pak si na to udělám živnost  :-)

 

post-17600-0-68602600-1577315022_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výsledek přikládám níže. Já prostě MUSÍM vědět, jak se tohle dá i s pouzdrem stihnout za jeden den :-)

 

Podle fotek se nic nekove, tvar se vyřízne z kotouče či jiného vhodného materiálu. Bez kování to nebude zas tak fyzicky náročné. Za mě to musí bejt pěkně strávená sobota, když někdo zkušenej kouká pod ruce. O kvalitě čepele asi moc řeč být nemůže (kvůli broušení / řezání bez chlazení).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výherci držím palce, aby výsledkem toho jednodenního rychlokurzu nebylo něco jako tenhle "buřtkraft"...  :speak_cool:

 

PS: Svého čau se svým "nou-hou kerak zrobit kudel časově a daňově efektivně" na Knife.cz holedbal jistý Black, než byl (asi zaslouženě) vyštípán a jeho nick klasifikován na TABU...  :skull:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nože sbírám asi 40 let, mám i několik kousků od renomovaných nožířů a tak by mě potěšilo,kdyby mezi těmito nádhernými ukázkami nožířského umu byl i můj vlastní neumělý výtvor 

post-227-0-41293500-1577358087_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za komentare. Blizi se nam uzaverka, tak pokud by snad jeste nekdo chtel zkusit stesti, smele do toho.

 

Jinak asi je jasne, ze za jeden den si Rockstead neudelate. Taky nepotrebuju od nikoho libat ruce. Chci proste jen darovat neco, co sam nevyuziju a treba prinest nekomu trosku radosti. Nechapu, proc ma nekdo tu potrebu tuhle triviáni zalezitost dehonestovat.

 

YPO, az sam prijdes s necim, rad se ti omluvim. Do ty doby si naser! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...