Přejít na obsah

Zkusenost s autem DS5


Doporučené příspěvky

Ahoj, mate nekdo zkusenost s DS5? Je to uz ta nova, po rebrandingu a faceliftu, konkretne model 2016 s nafrovym dvoulitrem 180HP. Vybirame auto pro drahou polovickou do mesta a dsko je docela hezke, jede to prijemne a dobra cena. Tech aut se v CR moc neprodalo, ale ja francoue nikdo nemel, tak jsem opatrny a nemam kolem nikoho kdo by to mel ani kdo by mel zkusenost, tak jsem si rikal ze to zkusim taky tady. Diky za vsechny pripominky. Pavel

Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když do města, proč naftu a zrovna 180k dvoulitr...? Osobní zkušenost s ní nemám, ale myslím, že zrovna DS5 s tímhle motorem je postavena na velmi příjemné přesouvání krajinou a ne poskakování od jedné křižovatky ke druhé. Motor vám vděčný nebude. Osobně bych koukal po benzínu.  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.6THP je karbonové peklo a Diesel je prostě do města nesmysl - 1. cenový rozdíl pořízení, 2. dražší a náročnější údržna (i když s 1.6THP si nemají co vyčítat v té udržbě, ale na díly je levnější) 3. horší starty a zahřívání v zimě 4. DPF, vstřikovací čerpadlo a vstřiky

 

Nějak jsem nenašel moc pozitiv na toto auto :D Už jsou otvíratelné zadní boční okna a nebo jsou stále natvrdo bez možnosti otevření - ústupek za design :D

 

Asi bych kouknul třeba po BMW X1 / MINI Countryman / Fiat 500X / Hyundai Kona - Tucson / Ford Puma - EcoSport - Kuga / Mitsubishi ASX - Eclips Cross / Mazda CX-3 či CX-5 - to zrovna máme doma obě v benzínu a krom garančky jednou za rok nevidíme servis a spotřeba benzínu je lepší jak u nafty Mazda (ATMO motory).

Upraveno uživatelem Somalec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj diky za nazory, ono to auto bude opravdu malo jezdene, tak do 10k za rok, ja bych radsi benzin, ale jde i o prostornost a o vzhled. Bohuzel do tech zminovanych aut (BMW X1 / MINI Countryman / Fiat 500X / Hyundai Kona - Tucson / Ford Puma - EcoSport - Kuga / Mitsubishi ASX - Eclips Cross / Mazda CX-3) se ani do jednoho na vysku nevejdu. Samozrejme dulezitou roli hraje velmi prizniva cena za 3 roky stare auto v plne vybave najedu 46 tisic chteji 400. Ale to je fakt vybava maximalni. Uvazuju jeste o Golfu nebo Leonu, ktere ale nejsou tak prostorne. Jinak okna tam stahovat jdou. Jezdi to tak prumerne, nenadchne ani neurazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastní zkušenosti s francouzema od PSA ten diesel při tak nízkým najezdu není spatnej a DPF u nich není problém díky aditiva, který vydrzi do 120 tkm, pak se doplní. Obecně mají auta od PSA perfektní antikorozni úpravu spodku a nic moc vážného se na nich neděje. A hlavně, DS by měla být zpracována lépe, než obyčejný Citroen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co teď ušetříš, následně projedeš na servisu a zustatkové hodnotě. Obstarožní technika na podvozku žebřiňáku, vzadu si pohodlně nesedne ani děcko, z auta není vidět pořádně - pro menší ženu myslím absolutní peklo. Pokud tě design uchvátí natolik, ze tohle všechno tomuto marketingovemu cviceni Citroenu na zvýšení marží odpustis, pak ok. Jinak je to uplnej nesmysl a jedno z nejblbejsich aut posledních let. Trumfne ho snad jen to stejný auto - verze s hybridem, to je ještě větší číčovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi fuk. To auto je nejen hezky, ale i dobrý na ten účel, ke kterému bylo vyrobeno. Kolega 192 cm neměl problém ve předu ani vzadu. Interiéru nebylo moc co vytknout. Oproti Scale v dieslu, kterou jsem měl druhý den to bylo fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ahoj diky za nazory, ono to auto bude opravdu malo jezdene, tak do 10k za rok, ja bych radsi benzin, ale jde i o prostornost a o vzhled. Bohuzel do tech zminovanych aut (BMW X1 / MINI Countryman / Fiat 500X / Hyundai Kona - Tucson / Ford Puma - EcoSport - Kuga / Mitsubishi ASX - Eclips Cross / Mazda CX-3) se ani do jednoho na vysku nevejdu. Samozrejme dulezitou roli hraje velmi prizniva cena za 3 roky stare auto v plne vybave najedu 46 tisic chteji 400. Ale to je fakt vybava maximalni. Uvazuju jeste o Golfu nebo Leonu, ktere ale nejsou tak prostorne. Jinak okna tam stahovat jdou. Jezdi to tak prumerne, nenadchne ani neurazi.

Kolik meris, ze se nevejdes do Tucsonu? Mam 196 cm, mel jsem to pul roku jako sluzebak, prostorove nebyl zadny problem, za me si v pohode sedl dospely...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželce jsem koupil do Prahy CX-3 s 2.0 benzín ATMO, super kombinace. Mamka teď přivezla CX-5 (velikost Tucson, Karoq), taky 2.0 benzín  ATMO 4WD  a 2 letá z Rajchu kolem 500k v plné náloži. Jsou to super jednoduchá a vybavená auta - servis jen na kontrolu. Tucsona jsem měl teď rok jako služebáka, ale v Naftě. Celkem prostorný, dobrá záruka a výbava za rozumné peníze a v N line je fakt pěkný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak tady psali i jini..ojete Ds5 jefajn extravagantni auto, za dobre penize, ktere je ale do mesta nevhodne vsemi motorizacemi ktere se nabizi. Diesel je nevhodny pouze proto ze je principialne nevhodny na popojizdeni a maly rocni najezd, jinak je v zasade cajk. Ta benzinova preplnovana 1.6 je ale vylozeny pruser - karbon a nekolik dalsich problemu, ktere nelze vyresit a opravit pokud to zacne haprovat. Jsou toho opravdu plne fora peugeot a citroen majitelu.

Upraveno uživatelem efreeti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...