Přejít na obsah

druhoválečné Laco-pravost?


stana

Doporučené příspěvky

Dobrý den přeji všem:)
Měl bych na vás dotaz, dostal jsem nabídku, že bych mohl koupit hodinky, co jsou na fotkách níže,  za 60000 Kč.

Jde mi o to, na co si dát pozor a chtěl bych vás poprosit o radu jestli se vám zdají OK. Chtěl bych slyšet i váš názor  ohledně ceny.. Jestli se vám zdá rozumná nebo ne někdo na nich zbrousil přejímací číslo  takže nejsou 100%.

Má někdo tady zkušenost kolik by cca mohla stát promazání kontrola takových hodinek  u hodináře?
Děkuji.
Standa

 post-2067-0-21781600-1577618237_thumb.jpgpost-2067-0-37421500-1577618298_thumb.jpg

post-2067-0-05612600-1577618368_thumb.jpg

Upraveno uživatelem stana
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Korunka moc původně nevypadá a je dost unavený strojek. Natahovací kolo i se šroubkem je naroubované jakési jiné, kolem něj jsou stopy, jak ho někdo páčil ven. Západkové kolo nevím jestli je původní, šroubek ale opět jakýsi šuplíkový, navíc z nějakého důvodu trochu nevycentrovaný. Celkově je strojek takový ošmatlaný. Doporučil bych rozborku strojku, aby se zjistilo v jakém stavu to všechno je a co tam napáchaly ty opravy a výměny.

 

Ale jsou to válečné hodinky, tak by měly vypadat jako po bitvě :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta korunka mě taky praštila do očí když jsem na ně koukal prvně .. :), No když jsem se prodávajícího zeptal jestli je nechal aspoň rozebrat a očistit hodinářem, tak no reply že...., takže nejspíš někdo opravoval po válce s toho co našel v šuplíku- hodinář zřejmě a pak už se jich nikdo nedotkl 
setkali jste se s tím že by někdo odstranil záměrně číslo z pouzdra ?
 

Jinak díky za názory :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo ví co s tím kdo dělal a proč. Možností je mnoho, od úředního odstraňování vojenské signace při poválečném odprodeji vojenského materiálu, až po něčí hraní z nudy později bezcenných hodinek. Nošené byly evidentně hodně, tak si k nim sám vymysli nějakou variantu, která si ti bude líbit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory.. :),
Uvažoval jsem o jejich koupi ale 60000 je pro mě hodně a kdo ví jak fungují když nemají za sebou ani servis od hodináře a ještě na nich někdo provedl opravy za použití neoriginálních dílů....

Jinak fotku obroušeného čísla nemám, tu mi neposlal..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, že to číslo na boku někdo prý vybrousil .... 

 

No popravdě to číslo bylo dost do hloubky, tak, aby to bylo dobře udělané chyběl by z boku opravdu kus materiálu !!!

Nezdá se mi to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...