Přejít na obsah

Databáze vojenských hodinek - existuje ?


Klotzman

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě, zad existuje (alespoň u některých výrobců) něco jako databáze hodinek které se údajně dodávaly armádě za WWII. Specielně u německé armády je celkem jednoduché koupit hodinky kýžené značky, vyrazit na dýnko číslo a podle libosti DH nebo D a pod. a po lehkém přešoupání vydávat za válečný originál. Dá se nějak vyhnout možnosti naletění ? Chci si podobné hodinky koupit a celkem jsem nenašel nikde možnost jak si ověřit pravost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímalo by mě, zad existuje (alespoň u některých výrobců) něco jako databáze hodinek které se údajně dodávaly armádě za WWII. Specielně u německé armády je celkem jednoduché koupit hodinky kýžené značky, vyrazit na dýnko číslo a podle libosti DH nebo D a pod. a po lehkém přešoupání vydávat za válečný originál. Dá se nějak vyhnout možnosti naletění ? Chci si podobné hodinky koupit a celkem jsem nenašel nikde možnost jak si ověřit pravost.

 

Ktoré sa "údajne" dodávali? :rolleyes:

 

Najlepším zdrojom informácií sú knihy zamerané priamo na danú problematiku. Už som ich tu niekde vymenoval aj s krátkym popisom.Pohľadám to vlákno.

 

Ďalší, ale menej seriózny zdroj je samozrejme internet.

 

No a potom chronomag. Je tu možno 10 ľudí zbierajúcich vojenské hodinky a to je slušný potenciál vedomostí.

 

Edit: tu je to vlákno klikni sem!!

Upraveno uživatelem maxs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

afrikab : To je právě to co se mi zdá zvláštní, všechno to vypadá jako normální civilní hodinky a nějak se mi nezdá, že by se začaly vyrábět jen pro vojenské účely a zároveň s posledním výstřelem všechno zahodili a drtili nové typy. Počítám že stejný model se mohl vyrábět klidně ještě 10 - 15 let po válce. Dorazit na dýnko nějaké hausnumero a dvě písmenka pak zvládne každej jouda. Měl jsem na mysli jestli neexistuje něco jako třeba u fotoaparátů Leica, kde se dá dohledat každý vyrobený kus podle čísla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pred časom som natrafil na príspevok na talianskom hodinkovom fóre, kde sa píše o obľúbenosti chronografov Angelus s cal. 210 a 215 u talianskych námorných síl pred, počas, aj po II. sv. vojne. Bol napríklad spomenutý jednoduchý oceľový model č. 500 s priemerom 35,5 mm. Dobré skúsenosti s cal. 215 vraj viedli koštruktérov Panerai k použitiu tohto kalibru v projekte Mare Nostrum, ktorý bol určený dôstojníkom talianskej mariny. Nikde som však nenašiel materiál s fotografiami konkrétnych pôvodných modelov, ich označovaním, resp. evidenciou. Hodinky nemeckej, anglickej aj americkej armády počas II. WW sú zdokumentované celkom dobre, o hodinkách v talianskej armáde, samozrejme, okrem legendy Panerai, som toho veľa nenašiel. Nevideli ste niekde hodnoverné informácie k tejto problematike?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

afrikab : To je právě to co se mi zdá zvláštní, všechno to vypadá jako normální civilní hodinky a nějak se mi nezdá, že by se začaly vyrábět jen pro vojenské účely a zároveň s posledním výstřelem všechno zahodili a drtili nové typy. Počítám že stejný model se mohl vyrábět klidně ještě 10 - 15 let po válce. Dorazit na dýnko nějaké hausnumero a dvě písmenka pak zvládne každej jouda. Měl jsem na mysli jestli neexistuje něco jako třeba u fotoaparátů Leica, kde se dá dohledat každý vyrobený kus podle čísla.

 

Ja bych tomu i docela veril. Kdyz si vyzmes jak to v te dobe vypadalo, a ze Wehrmacht opravdu vyzbrojoval sve vojaky ve velkem...z cehoz vyplyva i to, ze ty jejich hodinky jsou opravdu vyrobene dle relativne presne specifikace. Navic maji jedno docela presne poznavaci znameni - narazvzdorne ulozeni setrvacky. V te dobe to byla rarita, ktera se do bezne vyroby dostala az nekdy v 60. letech. Takze to co pises vyse by bylo mozne jen pokud by nekdo mel dostatek takovychto kalibru na sklade. Coz je mozne asi jen hypoteticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred časom som natrafil na príspevok na talianskom hodinkovom fóre, kde sa píše o obľúbenosti chronografov Angelus s cal. 210 a 215 u talianskych námorných síl pred, počas, aj po II. sv. vojne. Bol napríklad spomenutý jednoduchý oceľový model č. 500 s priemerom 35,5 mm. Dobré skúsenosti s cal. 215 vraj viedli koštruktérov Panerai k použitiu tohto kalibru v projekte Mare Nostrum, ktorý bol určený dôstojníkom talianskej mariny. Nikde som však nenašiel materiál s fotografiami konkrétnych pôvodných modelov, ich označovaním, resp. evidenciou. Hodinky nemeckej, anglickej aj americkej armády počas II. WW sú zdokumentované celkom dobre, o hodinkách v talianskej armáde, samozrejme, okrem legendy Panerai, som toho veľa nenašiel. Nevideli ste niekde hodnoverné informácie k tejto problematike?

 

Myslis tohle Mare Nostrum?

post-520-1248505115.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemal som na mysli Panerai, ani projekty Mare Nostrum, tento fenomén je dostatočne známy a zdokumentovaný lepšie, ako rodostrom talianskej kráľovskej rodiny :smile_anim: , skôr mi išlo o hodinky iných značiek, ktoré nemali taký silný príbeh, no robili dobrú službu svojim nositeľom, či už v námorníctve, alebo v iných zložkách talianskej armády v čase II. WW, aj mimo nej. Mare nostrum som spomenul len preto, že som natrafil na vlákno, kde sa o tom písalo.

Upraveno uživatelem railmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemal som na mysli Panerai, ani projekty Mare Nostrum, tento fenomén je dostatočne známy a zdokumentovaný lepšie, ako rodostrom talianskej kráľovskej rodiny :smile_anim: , skôr mi išlo o hodinky iných značiek, ktoré nemali taký silný príbeh, no robili dobrú službu svojim nositeľom, či už v námorníctve, alebo v iných zložkách talianskej armády v čase II. WW, aj mimo nej. Mare nostrum som spomenul len preto, že som natrafil na vlákno, kde sa o tom písalo.

 

A byly to vubec hodinky zarazene oficialne do vyzbroje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Po letech...

Přátelé (nejlépe vlastnící výše zmíněné katalogy) obrátil se na mne známý s prosbou zda bych nezjistil něco víc o kusu značeném následovně: "hodinky MIMO se strojkem AS1130; na dýnku D1323H". Zda je něco konkrétního z těchto čísel dohledatelné. Kdy zhruba byly vyrobeny případně pro koho. Neměli byste tam nějakou katalogovou shodu čísel? Děkuji za pomoc a zdravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj. Vlastním (po dědovi) hodinky Record watch Co genf s označením DH. Nemohu k nim najít téměř žádné informace. Můžete mě prosím nasměrovat? Na výše uvedeném odkazu jsem našel jedny téměř identické, ale informace žádné. Dědy se již zeptat nemohu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...