Přejít na obsah

martar

Doporučené příspěvky

před 1 minutou, martar napsal:

Já nic lepšího než tu Astron/LX sponu nevymyslel :( 

Libila se mi tahle GS spona, ale nenašel jsem ji ve správný šířce... a pak, sehnat cokoli origo Seiko je taky dost porod.

1512163366_staensoubor(3).jpeg.82341af9a29d39b4b82278ab081ebf0d.jpeg

 

Ano, rozumim.. zitra si zavolam s AD. Nastesti je to kamarad. Jestli na neco prijdu - musim🤣 - budu informovat. Diky moc.

Ps; chci zainvestovat peknou x krasnou sponu z GS. Tydle hodinky si to zaslouzi! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 221
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Shewczo, já do svejch pokusů s Astron sponou nalil určitě víc... (a to do toho nepočítám prachy za zbytečný pokusy s nesedícíma gumama a řemenama) - proto jsem na Seiko tak nasranej.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klucí,

tak to je opravdu vyzva. Mluvil jsem s kamaradem. Projde katalog a pokusime se najit nejakou peknou sponu z GS. Problem je, ze bude opravdu stat jako pulka kravky. Rikal, at pocitam - no 10 urcite🤧. Za sponu balik, no.. Ale predpokladam, ze je to zvedne na uroven kde uz patri! Jinak stale trvam na svem, krasne hodinky s jedinym nedostatkem.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena není hlavní problém. Hlavní problém je naroubovàní ramene překlàpécí mechaniky nové spony na poslední člànek tahu (to spojení napravo na fotce).

SEIKO_011_AST_4_0828_trim_10093740951954_jpg.jpg.6332622dfa1d93d9d71e28ab661876da.jpg

U Astron spony nebyl ten úzký "U" článek součástí dodané spony, bacha na to. A po úpravě koncového článku tahu MM200 na tento tvar se ukàzalo, že geometrie napojení je odlišná; po zaklapnutí spony tato nedoléhá až k tahu, je tam 2mm fuka (spona odstává).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no budu potrebovat asi taky nejakeho sikovneho nastrojare. Zaprve nemam vybaveni a zadruhe to neumim jak jsem uz zminil. To by dopadla spona i tah🤪 A nebo mozna oslovit nejakeho sikovneho hodinare.. vidim, ze jsme se vydali cestou, ktera neni uplne jednoducha. (Jinak jsem od patku, co jsem je poridil, nemel na ruce taky nic jineho) 

image.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, martar napsal:

Cena není hlavní problém. Hlavní problém je naroubovàní ramene překlàpécí mechaniky nové spony na poslední člànek tahu (to spojení napravo na fotce).

SEIKO_011_AST_4_0828_trim_10093740951954_jpg.jpg.6332622dfa1d93d9d71e28ab661876da.jpg

U Astron spony nebyl ten úzký "U" článek součástí dodané spony, bacha na to. A po úpravě koncového článku tahu MM200 na tento tvar se ukàzalo, že geometrie napojení je odlišná; po zaklapnutí spony tato nedoléhá až k tahu, je tam 2mm fuka (spona odstává).

O úprave inej spony (napr. zo Strapcode) si ani neuvažoval? Kvôli DS by asi mala troška iný odtieľ, ale aspoň by tá spona nestála ako polka hodiniek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiný odstín bych nedal. Jinak by to bylo nejjednodušší řešení. Uvažoval jsem o variantě optického rozbití toho jiného odstínu strapcode spony celoplošnou rytinou nějakého japonského motivu, bylo by to originální, ale stejně by to nebylo ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétně v mém případě (MM200/Astron) je třeba upravit oba rovné koncové články náramku. Resp. jeden se upravovat nemusí, pokud majitel nebude chtít provozovat mikroregulaci. Pokud jí bude chtít mít funkční, je třeba odfrézovat růžky článku tak, aby pasovaly do vnitřní posuvné vložky spony, ale aby úpravu článku nebylo vidět z pohledové strany ani při maximálně vysunuté mikroregulační vložce.

post-30813-0-84572700-1577994350.jpg.6a586a4987598866c49a5aa2583a2b51.jpg

No a "úprava" druhého článku spočívá v tom, že je třeba jej nahradit jiným, nově vyrobeným segmentem z SS, zcela schovaným ve sponě, který bude mít spíše trojúhelníkovitý boční profil a který spojí druhý člànek nàramku s ramenem spony ve správné pozici. Úprava origo plochého koncového članku se ukázala být slepou uličkou, náramek nedoléhá k zapnuté sponě.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

První obrázek ukazuje koncovku s upravenymi růžky. Tohle funguje skvěle.

Resized_20200614_090132_5297.thumb.jpeg.96eebb73e2b6cf26cc24f71148bc2906.jpeg

Tady je upravený druhý člànek, před nepovedenou akcí s řezáním závitu pro duté červíky a osičku. Vypadá to pěkně, ale i kdyby se to nástrojaři povedlo, bylo by to na prd, jak jsem psal výše.

Resized_20200614_101823_6041.thumb.jpeg.c0d9ffe0c88bb4a30ca994cd5be3ea44.jpeg

Takže story pokračuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že tá spona stojí také nekresťanské prachy. Možno by som sa pustil do úpravy pre moje SDGM001. Možno by stačilo len mierne upraviť jednu stranu, ale ťažko súdiť z fotiek. To by chcelo vidieť tú sponu naživo.

Inak takáto spona keby bola na všetkých GS vôbec nič by sa nestalo. Bolo by dostatočne decentná a ešte aj s mikroreguláciou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď nevím, o které sponě mluvíš. Tahle Astroňácká zas tolik nestála - pár tisícovek (z hlavy teď nevím). Možná dokonce i míň. A upŕímně - kvalitou vnitřní mechaniky odpovídá fakt těm MM200 nebo Astronům nebo LX. Pro GS už bych čekal zas něco o level výš. Ta GS spona myslím (nevím jistě, ale odpovidala by tomu i řada děr na boku spony) mikroregulaci nemá a hlavně byla na náramek 16mm.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za potvrzení.

Jinak přátelé mám i dobré zprávy. Hned jak se objevily zprávy o CB13, udělal jsem preorder objednávku. A dneska mi napsali:

Crafter Blue
Your order has been shipped.

Samozřejmě to ještě není doma a může se leccos přihodit, ale znamená to, že už mají hotovou formu, lijou, balej a posílaj. Juchůů :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to často jsou (i když nemusí nutně být) prototypy z doby před zhotovením finální formy. Navíc u strapů dělaných ve větších sériích je finální forma multiplikovaná, dělá se jich najednou víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...