Přejít na obsah

martar

Doporučené příspěvky

před 11 hodinami, McStinger napsal:

Ja to tu len potichu sledujem, ale už musím povedať, že si blázon :D

Blázen? To nechápu teda. Jak tě to napadlo?

Jo, ještě mi došlo, že bych měl do nákladů na upgrade spony možná započítat nějaké to vybavení, které jsem kvůli tomu musel koupit.

Resized_20201125_092158_4333.thumb.jpeg.1453dff4bdb2225739a66b26fe2da346.jpeg

Tohle není všechno, tohle je jen na přesné vrtání malých dírek už od 0,3mm. Další dodají kurýři postupně. Větší vrtačku, frézku, děličku, malej soustruh a tak. Zrovna si tu prohližím v prospektech CNC kit k frézce :) No a protože se mi tohle už fakt do pracovny nevejde a navíc nechci mit prach, špínu a špony v knihách, budu si příští rok zařizovat dílnu. Buď nějak preorganizuju funkce mistností v baráku, nebo přistavím. A to jsem, pánové, před nákupem Baby Marinemasterů nikdy o vlastní dílně neuvažoval... :D 

Edit: Z toho plyne poučení: jste li nároční, hodně dobře si rozmyslete nákup nižší střední tŕidy od Seiko.

 

 

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 221
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@martar Otázka znie, či by nebolo bývalo lepšie investovať do CNC frézy, ktorú pichneš aj na malý stolík, než do kadejakých krámov. Tiež som kedysi chcel Proxxona s CNC nadstavbou a nakoniec som kúpil A4 CNC. Fakt je ten, že robím skôr 2D záležitosti a nie zrovna pidi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyvole kdyby takhle fungovala Česká pošta... 3 dny z Hongkongu k vrátkům.

Crafter Blue CB13. Mně sedí fantasticky, jen díl bez hardware mohl být kratší, ale tam se počítá i s nošením přes neopren. Konečně klid na duši.

20201127_123247.thumb.jpg.a386e72121eb5bd673e48ac043bc2745.jpg

Resized_20201127_121459_8352.thumb.jpeg.311ad7e4c6e7f81570ad56f0decb8f7b.jpeg

Resized_20201127_121455_7560.thumb.jpeg.0bea4d5aa83a8ef73dd9d46f279fe884.jpeg

Resized_20201127_121447_8342.thumb.jpeg.ab7700044ff535d528a610cf58b66777.jpeg

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen poznámka - některým lidem Crafter prý nesedí (zvedá hodinky). Sám mám ruku s obvodem 18,8 cm a nemám ani vysočinu (to nemá nikdo :) ), ani lovečàk. Tak něco mezi. A guma sedí, jako by ji dělali podle mé ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no mě přišel tracking minulý týden v pátek a teprve dnes že to vyzvedli v HK na letišti. Doručení mi píšou v úterý, to by ty 3 dny seděly, se těšim 🙂

dobrý je, že kdybych nakonec taky koupil MM200, tak ta guma bude sedět i ze současných maloželv 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě hlásím, ze origo Seiko spona (díky, doktore!) sice lze na crafter nasadit, a dokonce i zapnout, ale s úzkým trnem to vypadá blbě plus hrozí riziko namáhaní otvorů v gumě a s širokým crafter trnem to sice vypadá dobře, ale zapnout to jde na ruce dost problematicky a rozepnout to nejde vůbec :)

Resized_20201127_141109_249.thumb.jpeg.7a347e7df23752a1f2e61e33df8843a5.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ona je ta origo Seiko spona kratší. Když tam necháš široký dlouhý CB trn, který je výrazně zprohybaný asi jako u Isofrane, nefunguje to spolu (zejmena při tom rozepínání).

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, martar napsal:

Jen poznámka - některým lidem Crafter prý nesedí (zvedá hodinky). Sám mám ruku s obvodem 18,8 cm a nemám ani vysočinu (to nemá nikdo :) ), ani lovečàk. Tak něco mezi. A guma sedí, jako by ji dělali podle mé ruky.

Martine prečo si zvolil Crafter? Aký je rozdiel medzi Crafterom a napr. Hirsch Pure? 

P.S. ja mám úzku ruku a mne nesedí asi žiadny gumový strap. Skúšal som viacero noname až po Hirsch Pure, ale všetky ma tlačili na boku ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Diablo1st napsal:

Martine prečo si zvolil Crafter? Aký je rozdiel medzi Crafterom a napr. Hirsch Pure? 

P.S. ja mám úzku ruku a mne nesedí asi žiadny gumový strap. Skúšal som viacero noname až po Hirsch Pure, ale všetky ma tlačili na boku ruky.

Crafter jde až k pouzdru, je dělaný přimo na MM200. Nejen tvarem koncovek (radius, tvar gumy u dýnka a vzdálenost stěžejek od pouzdra), ale i výškou gumy u pouzdra a vertikální polohou dutinky pro stěžejky. Atypické umístění stěžejek u MM200 totiž diskvalifikuje většinu gum, vypadaji na hodinkách blbě. Jsou vůči hodinkám strašně nízko, utopené mezi nožkami.

Jestli máš problém s gumama obecně, zkus si někdy půjčit jakýkoliv model Hirsch Performance - ten sedí skoro každému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to můj první Crafter, nemám možnost srovnání, ale nepřijde mi tvrdý. Nevim, jestli změnili recepturu nebo jsem doteď měl extra tvrdé gumy, ale podle mne je ohebný a měkký dostatečně. Část gumy s otvory, která po zapnutí přečuhuje přes sponu a chytá se do poutek, lze bez problémů a obav srolovat do dvouvrstvého válečku. To nejde ani s Isofrane, ani s Kuda nebo Hirschem.

Edit: pišou sice pure vulcanized rubber, ale chová se to jako silikon. Za mě super. Tvrdé jsou jen zesilené konce cca 2 cm u pouzdra.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, martar napsal:

Je to můj první Crafter, nemám možnost srovnání, ale nepřijde mi tvrdý. Nevim, jestli změnili recepturu nebo jsem doteď měl extra tvrdé gumy, ale podle mne je ohebný a měkký dostatečně. Část gumy s otvory, která po zapnutí přečuhuje přes sponu a chytá se do poutek, lze bez problémů a obav srolovat do dvouvrstvého válečku. To nejde ani s Isofrane, ani s Kuda nebo Hirschem.

Edit: pišou sice pure vulcanized rubber, ale chová se to jako silikon. Za mě super. Tvrdé jsou jen zesilené konce cca 2 cm u pouzdra.

Jako silikon?! Bozi jdu na web!! Silikon jsem mel pred 22 lety - to vim presne :clap:😅 na Timexech a nejlepsi guma of my life.. at jde Eterna s tim co mam doma ( ale krasna spona :lol2: ) do prdele. Ja stejne nevim kamarade, jestli nam to nahradi ten tah. Sponu z GS jsem nenechal u ledu - resi se to.. ale neni to vubec jednoduche. Skoda mluvit.. japonci. Kdyby ten Crafter byl aspon krasne barevny.. treba cervene zespodu jak delaji pro Tudor.. Jdu na web

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Postal80 napsal:

Jako silikon?! Bozi jdu na web!! Silikon jsem mel pred 22 lety - to vim presne :clap:😅 na Timexech a nejlepsi guma of my life.. at jde Eterna s tim co mam doma ( ale krasna spona :lol2: ) do prdele. Ja stejne nevim kamarade, jestli nam to nahradi ten tah. Sponu z GS jsem nenechal u ledu - resi se to.. ale neni to vubec jednoduche. Skoda mluvit.. japonci. Kdyby ten Crafter byl aspon krasne barevny.. treba cervene zespodu jak delaji pro Tudor.. Jdu na web

Nechceš pàr týdnů počkat? Až v tom polezu do ledový vody, na sluníčko a tak., mohlo by to třeba změnit vlastnosti. Strašně nerad bych slyšel nějaký výčitky, kdyby ti to ztvrdlo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...