Přejít na obsah

martar

Doporučené příspěvky

Přesně jak píše Doktor, Seiko vlnkatá guma je super pohodlná, ty vlnky krásně fungujou přes den, jak se ruka roztahuje. 
Ale jak se oleští hrany, a oleští se rychle, tak to není vůbec pěkný.
Měl jsem jí na Babyturtle a nakonec jsem skončil u modrého jakotropicu od Frýdla

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 221
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Silnej tropic by slušel i těmhle našim, kdyby měly dírky pro stěžejky na normálním mistě. V podstatě má člověk zatím jen možnost nosit je na tahu (děsná spona), nebo na tool origo gumě (zabíjí šmrnc hodinek), nebo na natu (zvedá hodinky). A doufat, že se CB do toho co nejdřív pustí. Ten řemen Rios, co nosím já, taky není esteticky úplně stoprocentní a hlavně s ním nemůžu každý den do vody. Což zároveň vysvětluje, proč jsem si u mistních mistrů řemenářů ještě nenechal vyrobit spešl řemen s ploše futrovaným hřbetem. V zoufalství jsem uvažoval o cordovanu u stěžejek futrovanýmu ploše ve hřbetu klínem z gumy, ale bojím se, že by mě s tím Zekon, Rasťa nebo Zrno poslali do háje, navíc i cordovan by asi denně ve vodě trpěl.

MM200 jsou jako ženská, řada těžko řešitelnejch nedostatků, a stejně je žeru, vzbuzujou ve mně emoce a hodně na ně myslím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Něco z poslední doby.

1792687880_MM200kniha.jpg.8b2dff7f7de761c747c78e59e289f84a.jpg

287417146_MM200voda.jpg.3fcfbd02e11c7d800a08674027195154.jpg

1502545108_MM200paluba.jpg.fc98115260e8cf179fcaeaef19169391.jpg

2030091822_MM200mak.jpg.bb8ab840f430c3ccc9d7f8c98f9e7fd8.jpg

Jinak teda pro vaše pobavení - projekt s úpravou tahu pro sponu Astron dlouho spal kvůli absenci dobrého nástrojaře a kvůli covid omezením. Nedávno jsem konečně domluvil úpravu a těšil jsem se na výsledek. Večer před tim, nez jsem měl sponu a članky tahu nástrojaři odnést, mi volal, že se na to necítí. Bohužel se s telefonátem trefil přesně do mého přichodu domů z ochutnávky ryzlinků, takže mi ruply nervy a v ožralosti jsem za pomoci svěráku a sady jehlových pilniků oba koncové články upravil, diašíld nediašild. Pak jsem šel spát. Když jsem se ráno probudil a vzpomněl si na noční akci, polil mne ledovej pot. S nejhorší obavou jsem se šel podivat na výsledek svý noční práce...

Pokračování přiště :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Ahoj Martare, jen kratce. Nechci uplne plenit tve vlakno. Ve ctvrtek vecer, den pred koupi nove ( ted uz absolutne nedostupne - u AD urcite - limitky Seiko Alpinist ) jsem jednim smahem prejel tve vlakno. Jeste vecer jsem volal AD at mi nachysta i Baby, ze je musim videt.. Pry jestli jsem se nezblaznil, ze jde o uplne jine hodinky:whistle:

Osobne, neco kolem par vterin “nazivo a v ruce”. Alpinistu jsem si uz ani nevsiml.

Se vsim souhlasim. Genialni pouzdro a luneta. Pocitove max 42mm, i kdyz realita je 44. Krasne zpracovani, kupodivu bez problemy s nesedicimi indexy a lunetou. Nadherny tah!! Uplne cumim, na pomery Seika jsem to jeste nevidel. Paradni rucicky, ty hejty jsou uplne nesmyslne. Hovori to jen o tech nestastnicich  - kteri nemeli to stesti a nezazili. Nyni jsem pochopil proc miluju Snowflake na svych Pelagosech a BB. Skvely strojek 6r15,..jo na souzeni je jeste brzo. Ale v novych BMM je uz 6r35. Ja ho mam v “62” MAS a nemam zatim:clap: zadny problem.. Ale !! dle hodinaru se novy strojek 35 nemuze svou robustnosti vyrovnat tomu staremu 15. Pry je to takova plecharina, a muze mit o 20 hodin navic jak chce.. Nevim, nejsem hodinar. 

A na zaver potvrzuji uplne debilni, hnusnou - tohle je plecharina jak hrom!! - sponu. V tomhle Seiko uz pres 20let nechapu. Tak oni vyrobi tak super pohodlne, krasne, licujici hodinky. Nepokazi ani tah, ale ne, Seiko si to neodpusti a do**frnka totalne sponu. Ano, stejne jako ty ji budu resit. Uz hledam alternativy. Jestli ta tvoje ma nejaky vyvoj - ocenim radu. Diky

Ps; to vrtani nozek, co nenabizi moc alternativ jinych remenu, tahu, gum a ja nevim ceho vseho. Bude to dan, za ten krasny ukos celeho pouzdra, diky kteremu hodinky pusobi subtilnejsim dojmem, nez doopravdy jsou.. 

 

Upraveno uživatelem Postal80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tedy .. ..po dvou dnech, neco malo.. At ti takto jeste jednou podekuji a zaroven se take malicko pochlubim. Bez tveho vlakna, by me tyhle “tooly” - ja z nich tooly udelam🤣 - ani nenapadly.. Potapek mam habakuk. @Ps; jak rikam po dvou dnech jsme -3s. To je taky docela dobry:clap:

 

8A7828EE-B9FD-4FF1-8310-CAC0340EFA05.jpeg

E6003E67-681F-4156-8DEC-81A606C690F2.jpeg

E9C2EDF5-2E6E-45CD-8017-95F6ED486B00.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D To není žádný plevelení tohleto. To je přesně to, co tohle vlákno potřebuje a kvůli čemu vzniklo!

K tý sponě - cesta, kterou jsem zvolil (úprava originální spony Seiko z Astronů) se ukazuje být trnitějši a vic křivolaká, než jsem čekal. Nedoporučuju. V současnosti si kvůli jedný blbý Seiko sponě a kvůli absenci solidního nástrojaře v mým okolí zařizuju "dílnu" v pracovně. Ta noční ruční úprava, kterou jsem tu zmiňoval, dopadla dobře. Bohuzel to pak doyebal nástrojař při řezáni závitu pro červiky - zlomil v otvoru závitník. Sice zkusil vyrobit článek z SS znovu a povedlo se mu to, ale pochopitelně bez diashieldu a bez zaratsu. Zaratsu jsem jen tak z legrace dodělal, ale barva je bez diashieldu jiná. Přesto jsem článek cvičně nasadil a ukázal se další problém - geomtrie napojení ramene překlápěčky Seiko Astron na članek tahu MM200 není ideální, okraj spony odstává o 2 mm a po zachycení o něco se může otevřit. Bude třeba vyrobit novej, úplně jinak vymyšlenej koncovej článek tahu, navic uplně schovanej ve sponě, nebo úplně nový rameno překlápěčky s větším koncovým "zahnutím"). Jestli vydržím s nervama a dotáhnu to, spočitám pak všechny náklady spojený s vyřešením spony na kvalitativní a estetickou úroveň, jakou kua měla mit už z vyroby. Nad konečným součtem se tu asi nevěřícně zasmějete...

Ten povedenej tah s tou zoufalou sponou nosit odmitám, kazi mi to požitek z hodinek. Naštěstí mám k Bejbinám ten Rios s upravenou Seiko preklápěčkou a do konce roku by mi měl přijit objednanej a zaplacenej Crafter CB13...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...