Přejít na obsah

Automatické Festiny


Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl jsem se jen zeptat zdali nevíte jaký strojek je použit v těchto festinách a zdali je jakž takž kvalitní láká mě cena,safírové sklíčko a barva Pepsi odráží mě pouze to že to jsou festiny děkuji.

 

 

https://www.hodinky-365.cz/festina-automatic-diver-20480-1-x1184691

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady koukal jsem na ty skx009 a myslím že je rozhodnuto. Tady jsem si nebyl pouze jistý v tom safírovém sklíčku ale když to vemu kolem a kolem když nasadí safír v takové cenově kategorii někde pak musejí ubrat no ne? A kde jinde než třeba ve strojku možná i ta ocel nebude taková těžko říct.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi tak. Nejaka zakladni Miyota treba 8215 vs 7s26 v SKX si asi nemaji co vycitat. Miyota ma aspon moznost manualniho natahu, ne, ze by to k necemu extra bylo.

 

Z tech dvou bych vybral ty treti, uz zde doporucovane Orient Mako Pepsi. Inhouse, super strojek, zpracovani o level vys nez SKX.

 

Clovek musi byt zastancem kultu Seiko potapek a jejich historie. Pokud je tohle nekomu fuk, tak neni duvod vybrat SKX oproti Mako nebo Ray. Na SKX me vzdy zacal do dvou dnu srat ten cifr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi tak. Nejaka zakladni Miyota treba 8215 vs 7s26 v SKX si asi nemaji co vycitat. Miyota ma aspon moznost manualniho natahu, ne, ze by to k necemu extra bylo.

Z tech dvou bych vybral ty treti, uz zde doporucovane Orient Mako Pepsi. Inhouse, super strojek, zpracovani o level vys nez SKX.

Clovek musi byt zastancem kultu Seiko potapek a jejich historie. Pokud je tohle nekomu fuk, tak neni duvod vybrat SKX oproti Mako nebo Ray. Na SKX me vzdy zacal do dvou dnu srat ten cifr...

SKX se mi líbily, měl jsem modifikovanou verzi se safírem, keramickou lunetou a korunkou. Byly fajn, ale nakonec doma zůstaly ty Mako II. Kvalita zpracování a tisk na cifr nakonec rozhodlo pro japonskou trojku. Tah jsem vyměnil za Hirsche a jsem z nich nadšenej.

post-66824-0-86337800-1578213880_thumb.jpg

post-66824-0-81928400-1578213917_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady koukal jsem na ty skx009 a myslím že je rozhodnuto. Tady jsem si nebyl pouze jistý v tom safírovém sklíčku ale když to vemu kolem a kolem když nasadí safír v takové cenově kategorii někde pak musejí ubrat no ne? A kde jinde než třeba ve strojku možná i ta ocel nebude taková těžko říct.

Myslím, že ocel 316I se dává všude kromě Rolexů a Damasko :-)

A když Ti Tvé nové hodinky sednou a nebudeš jako my všichni kupovat a prodávat jako šílenej, safír si necháš dodělat. A dokonce i s anrireflexem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co přesně na tom cifru?

 

No asi tak. Nejaka zakladni Miyota treba 8215 vs 7s26 v SKX si asi nemaji co vycitat. Miyota ma aspon moznost manualniho natahu, ne, ze by to k necemu extra bylo.

Z tech dvou bych vybral ty treti, uz zde doporucovane Orient Mako Pepsi. Inhouse, super strojek, zpracovani o level vys nez SKX.

Clovek musi byt zastancem kultu Seiko potapek a jejich historie. Pokud je tohle nekomu fuk, tak neni duvod vybrat SKX oproti Mako nebo Ray. Na SKX me vzdy zacal do dvou dnu srat ten cifr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co přesně na tom cifru?

Ten cifr je k uzoufani nudny. Mam rad plasticke indexy. 007/009 maji cifr tisteny a jeste k tomu ne uplne nejlip, zalezi kus od kusu. Sam jsem to kdysi resil porizenim SKX399, to byla uplne jina liga. SKX007/009 byly zakladni potapky od Seika. Tomu odpovida zakladni strojek a pri porovnani s Orientem nebo Citizen i zpracovani. Neubira to ale nic na kultovnosti modelu, kteremu se O nebo C nemuze rovnat. Vyhoda SKX je taky moznost temer nekonecneho bastleni, jehoz ale priznivce nejsem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Já jsem si to myslela, vytištěné indexy :-) Jo, máš pravdu, je to tak. A ještě víc by mě asi štval ten "chapter ring", kdyby se nezadařilo. 

Nicméně ta kultovnost je jasná. Mě se navíc líbí i tvar a zvláště výhodná se mi jeví korunka na čtyřce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...