Přejít na obsah

Přesnost automatů


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Juris - téhle ETy se v principu bát nemusíš. Pár měsíců to ponosíš, po záběhu zjistíš jak to chodí. Buď se s tím a s nějakou rozumnou odchylkou naučíš žít, nebo necháš mírně poštelovat. (Pozor na magnetické pole).

 

Kdybych měl napsat osobní, cca roční zkušenosti - mám dvoje automaty. Oboje mi jdou nějakých 6 - 8 sec do mínusu. Jestli dělají pravidelně plusovou odchylku, nebo mínusovou, vůbec neřeším. Skoro v tom nevidím rozdíl, plusové odchylky jsou tady na fóru možná častější. Jednou za čas je popostrčím (max o dvě minuty oproti přesnému času dopředu) a až se dostanou na zhruba stejnou odchylku dozadu, tak je zase seřídím. Sem tam (ale spíš vyjímečně) je z nějakého důvodu nechám chcípnout. Ale v poslední době je tak nějak pravidelně střídám, takže k tomu nedojde, případně jedny nosím a druhé vrtím.

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne všetky Eta 2824-2 čo som mal išli do plusu. Viac ako +10s to nebolo. Podobne sa chová aj Selitta SW200-1. Do mínusu mi idú len jedny s 6R15, s ktorými mám najhoršie skúsenosti, čo sa týka pravidelnosti chodu. Raz idú do plusu raz do mínusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli pro tebe bude rozptyl +20 až - 20 vteřin za den moc velký stres, tak ty automaty ještě zvaž, protože z nich budeš spíš nešťastný, než nadšený. Já do mechanik šel s tím, že si nekupuji přesné hodinky a mám z nich radost pořád! A jak píšou kluci tady - je to relativní a skoro vždy se to dá nějak vychytat a seřídit, ale přesné quartzky to prostě nebudou nikdy. Ta ozubená kolečka a tikot, to má prostě své kouzlo... :clap:. Zkus to, když ti nebudou vyhovovat, tak je prostě prodáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ETA 2824-2 v CW robila cca +18 az 20s/d. Hodinar ju za 10 minut poladil na -2 az -2.5s/d.

ETA 2824-2 (alebo Selitta sw200-1) v inych CW robi od vybalenia +1 az 2 s/d.

Mako 2 po oprave daju cca +6 az 8s/d.

Citizeny s dakou zakladnou Miyotou idu cca +13 s/d.

Seiko 5 so 7S36 velmi zavisia od sposobu pouzitia, od +5 za po +20 s/d.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

nechal jsem si poštelovat klasická Suma s 6R15.
bylo mi řečeno, že při pravidelném nošení jsou hodně přesné a když leží, tak už méně.
A je to tak, při pravidelném celodenním nošení fakt téměř nemají po týdnu odchylku. Když je nosím méně, a tedy asi málo dotažené, dělají tak +10s/denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Před hodinou, Kotlick napsal:
Dneska mám fungl nové  Aragony se strojkem NH35 poprvé na ruce a předbíhají se o 12 sekund  za minutu. Je to normální???? Má si to nějak sednout??? Tvl, to jsem ještě nezažil.

Zkus různé pozice, ale ten strojek je asi nepřesný už z výroby, doladit ale asi časem půjde lépe...

NH35 accuracy range is within -20~+40 seconds per day under normal conditions

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Aragony s NH36 urazily asi +15 s za celou dobu, co je nosím (3 týdny). Tohle si nesedne. Jak psal Tombas - reklamace nebo hodinář. Ale NH3x je SEIKO, tam se dají čekat mnohem lepší výsledky než u něčeho echt čínského.

Ale i když Čína ... mám dva kousky s čínským klonem Unitasu a oboje chodí do 5s denně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...