Jump to content

Přesnost automatů

Recommended Posts

• Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Juris - téhle ETy se v principu bát nemusíš. Pár měsíců to ponosíš, po záběhu zjistíš jak to chodí. Buď se s tím a s nějakou rozumnou odchylkou naučíš žít, nebo necháš mírně poštelovat. (Pozor na magnetické pole).

Kdybych měl napsat osobní, cca roční zkušenosti - mám dvoje automaty. Oboje mi jdou nějakých 6 - 8 sec do mínusu. Jestli dělají pravidelně plusovou odchylku, nebo mínusovou, vůbec neřeším. Skoro v tom nevidím rozdíl, plusové odchylky jsou tady na fóru možná častější. Jednou za čas je popostrčím (max o dvě minuty oproti přesnému času dopředu) a až se dostanou na zhruba stejnou odchylku dozadu, tak je zase seřídím. Sem tam (ale spíš vyjímečně) je z nějakého důvodu nechám chcípnout. Ale v poslední době je tak nějak pravidelně střídám, takže k tomu nedojde, případně jedny nosím a druhé vrtím.

Edited by sodekcz

Mne všetky Eta 2824-2 čo som mal išli do plusu. Viac ako +10s to nebolo. Podobne sa chová aj Selitta SW200-1. Do mínusu mi idú len jedny s 6R15, s ktorými mám najhoršie skúsenosti, čo sa týka pravidelnosti chodu. Raz idú do plusu raz do mínusu.

Jestli pro tebe bude rozptyl +20 až - 20 vteřin za den moc velký stres, tak ty automaty ještě zvaž, protože z nich budeš spíš nešťastný, než nadšený. Já do mechanik šel s tím, že si nekupuji přesné hodinky a mám z nich radost pořád! A jak píšou kluci tady - je to relativní a skoro vždy se to dá nějak vychytat a seřídit, ale přesné quartzky to prostě nebudou nikdy. Ta ozubená kolečka a tikot, to má prostě své kouzlo... :clap:. Zkus to, když ti nebudou vyhovovat, tak je prostě prodáš.

ETA 2824-2 v CW robila cca +18 az 20s/d. Hodinar ju za 10 minut poladil na -2 az -2.5s/d.

ETA 2824-2 (alebo Selitta sw200-1) v inych CW robi od vybalenia +1 az 2 s/d.

Mako 2 po oprave daju cca +6 az 8s/d.

Citizeny s dakou zakladnou Miyotou idu cca +13 s/d.

Seiko 5 so 7S36 velmi zavisia od sposobu pouzitia, od +5 za po +20 s/d.

• 8 months later...

nechal jsem si poštelovat klasická Suma s 6R15.
bylo mi řečeno, že při pravidelném nošení jsou hodně přesné a když leží, tak už méně.
A je to tak, při pravidelném celodenním nošení fakt téměř nemají po týdnu odchylku. Když je nosím méně, a tedy asi málo dotažené, dělají tak +10s/denně.

• 6 months later...
Dneska mám fungl nové  Aragony se strojkem NH35 poprvé na ruce a předbíhají se o 12 sekund  za minutu. Je to normální???? Má si to nějak sednout??? Tvl, to jsem ještě nezažil.
Před hodinou, Kotlick napsal:
Dneska mám fungl nové  Aragony se strojkem NH35 poprvé na ruce a předbíhají se o 12 sekund  za minutu. Je to normální???? Má si to nějak sednout??? Tvl, to jsem ještě nezažil.

Zkus různé pozice, ale ten strojek je asi nepřesný už z výroby, doladit ale asi časem půjde lépe...

NH35 accuracy range is within -20~+40 seconds per day under normal conditions

před 5 minutami, African napsal:

Zkus různé pozice, ale ten strojek je asi nepřesný už z výroby, doladit ale asi časem půjde lépe...

NH35 accuracy range is within -20~+40 seconds per day under normal conditions

Píše 12sec za minutu. To asi odkládáním nepoladi...

12s/min :eek:  :eek:.

Sice jsem nikdy nic podobného nikdy doma neměl,ale radši nebudu ani psát co bych s takovýma kukačkama udělal já 🤣   ...  :angel: .

No to jsem zvědav jestli si to nějak sedne. 12 sekund za minutu. Měřil jsem to stopkami a minuta na hodinkách má jen 48 vteřin na stopkách. To fakt nechápu

Měl jsem jednou takové hodinky z číny, taky NH35 a taky dělaly chybu v řádu minut za den. Pošteloval jsem je a dostal jsem se na sekundy za den a tu odchylku si pak držely dlouho. Můžou být jen rozhozený tou cestou. 

Moje Aragony s NH36 urazily asi +15 s za celou dobu, co je nosím (3 týdny). Tohle si nesedne. Jak psal Tombas - reklamace nebo hodinář. Ale NH3x je SEIKO, tam se dají čekat mnohem lepší výsledky než u něčeho echt čínského.

Ale i když Čína ... mám dva kousky s čínským klonem Unitasu a oboje chodí do 5s denně.