Přejít na obsah

Rolex Baselworld 2020


AdaMoss

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 633
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, Dali napsal:

Parádní srovnání. Nové, i když rozdíly jsou minimální, tak mají celkově lepší proporce. Takže za mě starší nebrat.

Souhlas, neni moc duvod..navic ten starej strojek a jeho tragicka rezerva...

Upraveno uživatelem kroupek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kroupek napsal:

Souhlas, neni moc duvod..navic ten starej strojek a jeho tragicka rezerva...

Jaj, ted' teda moc nevím, podle čeho soudíš? Asi vlastní dlouholetý zkušenosti...

- starej strojek - myslíš ten, kterej je v podstatě nesmrtelnej, ověřenej 30ti letou službou a zcela jednoduše servisovatelnej? 
- tragická rezerva - min. 48 hodin, ve většině případů 50+
 

spíš příště napočítej do deseti než vypustíš takový bludy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, nastycrew52 napsal:

Jaj, ted' teda moc nevím, podle čeho soudíš? Asi vlastní dlouholetý zkušenosti...

- starej strojek - myslíš ten, kterej je v podstatě nesmrtelnej, ověřenej 30ti letou službou a zcela jednoduše servisovatelnej? 
- tragická rezerva - min. 48 hodin, ve většině případů 50+
 

spíš příště napočítej do deseti než vypustíš takový bludy

+++111

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nastycrew52 napsal:

Jaj, ted' teda moc nevím, podle čeho soudíš? Asi vlastní dlouholetý zkušenosti...

- starej strojek - myslíš ten, kterej je v podstatě nesmrtelnej, ověřenej 30ti letou službou a zcela jednoduše servisovatelnej? 
- tragická rezerva - min. 48 hodin, ve většině případů 50+
 

spíš příště napočítej do deseti než vypustíš takový bludy

Pokud to neudrzi rezerva v chodu od patku do pondelka je to otravny a uz takove hodinky nechci. Pokud mas jiny nazor neberu ti ho a muze byt nesmrtelny jak chce ( strojek i tvuj nazor) a ano, jedna se o dlouholetou zkusenost ( byt s jinou znackou se stejnou rezervou), kdy me toto fakt tocilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, nastycrew52 napsal:

Jaj, ted' teda moc nevím, podle čeho soudíš? Asi vlastní dlouholetý zkušenosti...

- starej strojek - myslíš ten, kterej je v podstatě nesmrtelnej, ověřenej 30ti letou službou a zcela jednoduše servisovatelnej? 
- tragická rezerva - min. 48 hodin, ve většině případů 50+
 

spíš příště napočítej do deseti než vypustíš takový bludy

Jinak kdyz nad tim tak premyslim, pripada mi to jako plac nad starym motorem z MBcka, kterej si taky leckdo byl schopen opravit doma v garazi sam... hold doba se zmenila, rolex strojek vymenil a asi k tomu mel duvody a nepredpokladam, ze tam dal neco horsiho nez tam bylo doposud.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, kroupek napsal:

Pokud to neudrzi rezerva v chodu od patku do pondelka je to otravny a uz takove hodinky nechci. Pokud mas jiny nazor neberu ti ho a muze byt nesmrtelny jak chce ( strojek i tvuj nazor) a ano, jedna se o dlouholetou zkusenost ( byt s jinou znackou se stejnou rezervou), kdy me toto fakt tocilo.

A co budeš dělat až budeš mít dvoje nebo troje hodinky? Budeš kupovat watche s rezervou 7 dní? 

Kup si winder a buď dobrej! :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, tkol napsal:

A co budeš dělat až budeš mít dvoje nebo troje hodinky? Budeš kupovat watche s rezervou 7 dní? 

Kup si winder a buď dobrej! :D 

Jeste jsem nevidel natahovac, kterej by se mi libil a ano, nemam hodinek tolik a nestridam je tak casto, jen pri mem pouzivani potrebuju aby to ten vikend vydrzelo. Dvoje hodinky s rezervou 70 hodin jsou OK. Proto mne to rozhoupalo si ty suby rezervovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Bert napsal:

No, já si myslím, že každý, kdo má dvoje nebo troje Rolády, by si konečně měl koupit pořádný hodinky ....

Sakra to je v tomhle vlakne jeste vetsi provokace, nez me hanlive vyjadreni o starem strojku 👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, kroupek napsal:

Jinak kdyz nad tim tak premyslim, pripada mi to jako plac nad starym motorem z MBcka, kterej si taky leckdo byl schopen opravit doma v garazi sam... hold doba se zmenila, rolex strojek vymenil a asi k tomu mel duvody a nepredpokladam, ze tam dal neco horsiho nez tam bylo doposud.

Předpokládat, znamená prd vědět.  Rezerva chodu je bonus, nikoli hlavní parametr. Kdo má jedny hodinky, ten rezervu chodu neřeší a nosí je, ten kdo střídá vícery, má obvykle vrtítko. Cena servisu a jeho dostupnost, byla vždy jedním z výhod Rolexu, oproti třeba PP, CV nebo JLC. Estetika vrtítka je myslím ta úplně poslední věc, co člověk řeší, když potřebuje vícery hodinky udržet v chodu ( mnohem důležitější je velikost, možnost bateriového chodu, velikost a regulace polštářku, kvalita motoru, možnost nastavení otáček atd. ) A protože jsou mnohem chytřejší lidi než já, kteří jsou schopni oba strojky detailně porovnat, tak sdílím zajímavý článek srovnávající oba strojky z něhož vyplývá, že výhody a nevýhody jsou zhruba 2:2 s lehčí převahou staršího strojku. Srovnávat strojek 3135 s motorem s Embéčka může fakt jen někdo, kdo oznamuje ve svém 26. příspěvku, " že se rozhoupal, si ty suby rezervovat" OMG :D

https://quillandpad.com/2019/11/19/which-rolex-movement-takes-the-top-spot-a-watchmakers-comparison-of-rolex-calibers-3135-and-3235-and-which-is-better/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Cyber napsal:

Předpokládat, znamená prd vědět.  Rezerva chodu je bonus, nikoli hlavní parametr. Kdo má jedny hodinky, ten rezervu chodu neřeší a nosí je, ten kdo střídá vícery, má obvykle vrtítko. Cena servisu a jeho dostupnost, byla vždy jedním z výhod Rolexu, oproti třeba PP, CV nebo JLC. Estetika vrtítka je myslím ta úplně poslední věc, co člověk řeší, když potřebuje vícery hodinky udržet v chodu ( mnohem důležitější je velikost, možnost bateriového chodu, velikost a regulace polštářku, kvalita motoru, možnost nastavení otáček atd. ) A protože jsou mnohem chytřejší lidi než já, kteří jsou schopni oba strojky detailně porovnat, tak sdílím zajímavý článek srovnávající oba strojky z něhož vyplývá, že výhody a nevýhody jsou zhruba 2:2 s lehčí převahou staršího strojku. Srovnávat strojek 3135 s motorem s Embéčka může fakt jen někdo, kdo oznamuje ve svém 26. příspěvku, " že se rozhoupal, si ty suby rezervovat" OMG :D

https://quillandpad.com/2019/11/19/which-rolex-movement-takes-the-top-spot-a-watchmakers-comparison-of-rolex-calibers-3135-and-3235-and-which-is-better/

Srovnavam pouze plac staromilcu. Ale to jste jiste pochopil a chapu, ze kdyz se tu nepochlebuje a ma nekdo trochu jiny nazor, funguje to zde jako na jinych forech...

A k tem natahovacum....bednu ktera vypada jako lednicka na vino bych si domu fakt nekoupil.

To ze tu vypindate 10 tisic prispevku neznamena, ze mate univerzalni pravdu.

Upraveno uživatelem kroupek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono nejde o jiný názor, ale o styl jeho prezentace. To máme evidentně nastavené každý jinak.

edit: Ale to je taková klasika. Někdo někam přijde jako nový, prezentuje se konfliktně (ne nutně věcně mimo), lidi na tu konfliktní rovinu reagují, načež se dotyčný nafrní a všude říká, jací jsou všichni na chrono, dýmko, audio, já nevim co ještě - magu kokoti.

 

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, dr.sphinx napsal:

Ono nejde o jiný názor, ale o styl jeho prezentace. To máme evidentně nastavené každý jinak.

edit: Ale to je taková klasika. Někdo někam přijde jako nový, prezentuje se knofliktně (ne nutně věcně mimo), lidi na tu konfliktní rovinu reagují, načež se dotyčný nafrní a všude říká, jací jsou všichni na chrono, dýmko, audio, já nevim co ještě - magu kokoti.

 

 

Ja se nenafrnuji ( pokud to bylo na mne), ja nazory druhych respektuji... od toho je tu diskuze, abych se poucil, uz jsem se zde dozvedel, ze si mam koupit natahovac a neresit rezervu chodu. Take jsem se dozvedel, ze pokud napisu pouze 26 prispevku, tak v podstate nemam narok na nazor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, kroupek napsal:

Srovnavam pouze plac staromilcu. Ale to jste jiste pochopil a chapu, ze kdyz se tu nepochlebuje a ma nekdo trochu jiny nazor, funguje to zde jako na jinych forech...

A k tem natahovacum....bednu ktera vypada jako lednicka na vino bych si domu fakt nekoupil.

To ze tu vypindate 10 tisic prispevku neznamena, ze mate univerzalni pravdu.

Popravdě je tady asi každému putna, co si domů koupíš, nebo co si rezervuješ. S názory je to jako s dírou do ....  Takže ano, každý nějaký má. Ale pouštět se do úvah o starých motorech z embéčka ve srovnání s 3135 na tomhle fóru, je kapku legrační ( a dalo mi práci napsat jenom - legrační ). Je tu spousta informací, myslím že dobré je nejdřív číst a teprve pak něco psát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, Cyber napsal:

Popravdě je tady asi každému putna, co si domů koupíš, nebo co si rezervuješ. S názory je to jako s dírou do ....  Takže ano, každý nějaký má. Ale pouštět se do úvah o starých motorech z embéčka ve srovnání s 3135 na tomhle fóru, je kapku legrační ( a dalo mi práci napsat jenom - legrační ). Je tu spousta informací, myslím že dobré je nejdřív číst a teprve pak něco psát.

Legracni se vam to muze zdat, ale pro mene chapave se pouziva pomucka prirovnavani. Myslel jsem, ze Vam treba motory budou blizsi... spletl jsem se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...