Přejít na obsah

Speedmaster - funknční nátah?


lukasjal

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

 

v pondělí jsem u Hanáka v Brně kupoval klasické Speedmastery Professional a když hodinky natahuji, tak nejsem schopen narazit "na hranu". Korunku jsem točil víc než 60x, jde to sice trochu víc ztuha, ale určitě jsem nenarazil na konec, což je zvláštní. Nechci nic pokazit, je to za vás normální? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já u svých napočítal určitě víc než 60... z mrtva do plna klidně tak 80-100 ale je pravda, že dělam spíš menší kroutivý pohyby ?tam a zpět? bez přehmatu. Když jsem v plnejch poznám tak, že už se korunka fest vrací zpět a nedělá dopředu cvakavej zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niečo je zle.

Moje -zo stavu hybernácie po plný náťah(na doraz)=28 potočení korunkov.

No, jestli není něco blbě u tvejch hodinek. Já je teď vytáhnul, 64 pootočeni na doraz. Předpokládám, že je natahujeme všichni stejně, vona ta zapuštěná korunka moc prostoru nedává... Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jestli není něco blbě u tvejch hodinek. Já je teď vytáhnul, 64 pootočeni na doraz. Předpokládám, že je natahujeme všichni stejně, vona ta zapuštěná korunka moc prostoru nedává...

Presne!

Jsou blbé a jdou blbě.

S 51 hodinovou dĺžkou chodu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježišmarja, ty ses nějak rozčertil:-)

Nevím, jak ty hodinky natahuješ, třeba máš nějakej fígl, že tu korunku protočíš celou dokola, já bych to viděl asi tak, jak píše tkol, teda že jsou to spíš takový půlvotočky, jinak si to nějak neumím představit. Ale když máš takovou dlžku chodu, tak to musím dělat blbě já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce, jsou teda různé :-D V sobotu si tam stejně zajdu, ale zajímal mě názor ostatních, jsou to moje první natahovací hodinky. (a natahoval jsem je správným směrem :D)

 

A bral jsem že jedno otočení udělá tak polovinu korunky, to je pravda. Ale jsem rád, že se to netýká jen mě 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě je zkus natáhnout víc :) buď se objeví limit - bod ve kterém už nepůjdou přes odpor, nebo to půjde donekonečna a uslyšíš protočení pružiny. V tom případě už stejně nic nepokazíš a budeš je muset odnést na reklamaci. Prasklé péro se tak projevuje - natáhnout jdou jenom trošku a pak se protočí, hodinky normálně jdou ale vydrží v chodu jenom pár hodin. Strach mít nemusíš - nic nepokazíš když to nebudeš dělat na sílu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jestli není něco blbě u tvejch hodinek. Já je teď vytáhnul, 64 pootočeni na doraz. Předpokládám, že je natahujeme všichni stejně, vona ta zapuštěná korunka moc prostoru nedává...

Totéž je to zcela ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyskusal som svoje a dalo to 25 poriadnych natahov.... odsledoval som si to a to co pocitam ako jedno natiahnutie bolo asi 1 a stvrt pootocenia korunkou na jeden zatah. Myslim ze kazdy natahuje inak a preto ten velky rozdiel. Pokial pohnes korunkou na jeden krat len pol otacky alebo menej tak tych 60+ moze byt v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ti to schválně změřil od 0 do plného natahu 72 otočení nedělej si starost nikam nechoď ať nejsi za joudu a jínak gratuluji registrace nová a hned moony skvělá volba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježíši, měl jsem X hodinek s manuálním natáhem, včetně moonu, měl jsem v ruce tenhle konkrétní kus a IMHO to stojí za návštěvu Hanáka.

 

Chápu, že se tady některý dotazy opakují, hlavně od nováčků, ale sakra trochu pochopení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...