Přejít na obsah

Speedmaster - funknční nátah?


lukasjal

Doporučené příspěvky

no je zajímavý, že včera jsem s nima toičil několikrát a celkem dostkrát (už jsem to přestal počítat) a i tak jsem na hranu nenarazil, ale dnes v poledne přestaly jít a musel jsem natáčet znovu..

 

tak se tam raději zítra stavím, protože podle toho by měly jet 2 dny aspoň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ti to schválně změřil od 0 do plného natahu 72 otočení nedělej si starost nikam nechoď ať nejsi za joudu a jínak gratuluji registrace nová a hned moony skvělá volba

díky moc za uvítání, po tom co mě ragu ukázal svoje moony a namotivoval mě na ně, měl jsem problémy začít s něčím jiným, i když to byl obrovskej skok v pořizovací ceně hodinek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, když natahuju Moony cca po 48h tak napočítám cca 85 - 90 otočení, kdybych si dal záležet a každé otočení bych dělal opravdu důkladně, tak bych byl myslím na cca 75 - 80, takže 60 může být opravdu málo a myslím, že to bude OK, ten konec opravdu poznáš když to budeš dělat s citem a kdyby se konec nedostavil ani po cca 90- tak bych s tím zašel.

Zdravím všechny,

 

v pondělí jsem u Hanáka v Brně kupoval klasické Speedmastery Professional a když hodinky natahuji, tak nejsem schopen narazit "na hranu". Korunku jsem točil víc než 60x, jde to sice trochu víc ztuha, ale určitě jsem nenarazil na konec, což je zvláštní. Nechci nic pokazit, je to za vás normální? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u Hanáka mi řekli, že si myslí, že to bude stržený (když byla rezerva chodu cca 12h) a že jsem to musel strhnout já, ale nijak na sílu jsem s tím netočil, ale těžko se bude dokazovat :-/ Tak si to vzali na diagnostiku a jsem zvědavej, jak to dopadne a jestli mi to eventuelně uznají ze záruky. Jsem teda trochu smutnej z toho, že bych čekal na opravu 6-8 týdnů a netuším, kolik si může ofiko servis Omegy naúčtovat, tak snad to dopadne dobře :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo tak to Tě lituju! Naprosto chápu Tvoje pocity, pořídit si takové hodinky za spoustu peněz a vůbec si je neužívat to je na palici. Těžko se to takhle na dálku posuzuje, já jsem s tím citem pro nátah neměl od začátku žádný problém, nejprve to jde lehce, pak trochu víc ztuha a poslední fáze s lehkou rukou pokaždé cítím jak už to dál nechce korunka se mi při posledním jakoby záběru vrátí nepatrně zpět a tím končím. Je to asi těžký posoudit jestli jsi to přehnal, nebo jestli jsi je takhle dostal, každopádně si myslím, že Ti reklamaci uznají, vzhledem k tomu, že jsou úplně nové. Jen se zeptám, když jsi je kupoval, měl už jsi před tím nějakou zkušenost s takovým typem hodinek, nebo to jsou první?

No u Hanáka mi řekli, že si myslí, že to bude stržený (když byla rezerva chodu cca 12h) a že jsem to musel strhnout já, ale nijak na sílu jsem s tím netočil, ale těžko se bude dokazovat :-/ Tak si to vzali na diagnostiku a jsem zvědavej, jak to dopadne a jestli mi to eventuelně uznají ze záruky. Jsem teda trochu smutnej z toho, že bych čekal na opravu 6-8 týdnů a netuším, kolik si může ofiko servis Omegy naúčtovat, tak snad to dopadne dobře :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u Hanáka mi řekli, že si myslí, že to bude stržený (když byla rezerva chodu cca 12h) a že jsem to musel strhnout já, ale nijak na sílu jsem s tím netočil, ale těžko se bude dokazovat :-/ Tak si to vzali na diagnostiku a jsem zvědavej, jak to dopadne a jestli mi to eventuelně uznají ze záruky. Jsem teda trochu smutnej z toho, že bych čekal na opravu 6-8 týdnů a netuším, kolik si může ofiko servis Omegy naúčtovat, tak snad to dopadne dobře :-)

 

To bys musel byt uplnej idi_t, abys u novych hodinek ( a ne zrovna lacinych) to rval tak, ze to strhnes.. Myslim, ze kazdy naopak natahoval/natahuje poprve velmi opatrne... Hlavne se nenech odbyt a trvej na uznani reklamace. Penez ma dost pri jejich cenach, oprava je nepolozi.. Btw. priste nakupuj jinde, u Hanaka bych poridil max. stezejku..  :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je na pikacu situace. Kdo vi kolik lidi pred tebou melo hodinky  u Hanaka v ruce, nez jsi je koupil, strhnout to mohl kdokoliv, i kdyz teda to jde pomerne tezko... tipuju, ze je urvany uchyceni pera na stene perovniku, kdyz to jde 12 hodin i tak... Pouceni  - vyzkouset vse pri koupi hodinek.
Kazdopadne drzim palce, at ti to uznaji na zaruku, protoze jinak full servis chronografu u AD je dneska tusim 20k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

No u Hanáka mi řekli, že si myslí, že to bude stržený (když byla rezerva chodu cca 12h) a že jsem to musel strhnout já, ale nijak na sílu jsem s tím netočil, ale těžko se bude dokazovat :-/ Tak si to vzali na diagnostiku a jsem zvědavej, jak to dopadne a jestli mi to eventuelně uznají ze záruky. Jsem teda trochu smutnej z toho, že bych čekal na opravu 6-8 týdnů a netuším, kolik si může ofiko servis Omegy naúčtovat, tak snad to dopadne dobře :-)

 

 

Hnulo se to nějak? Nějaké zprávy od Hanáka? Držím palce, ať to uznají v rámci záruky.

 

Jinak k tomu natahování...ono vážně dost záleží na tom, jak kdo natahuje. Někdo během natahování na jeden záběr otočí korunku 2x (přes celou délku palce), někdo neudělá ani jednu komplet otočku. To se pak těžko porovnává :-). Když se snažím, udělám to taky na 20 cyklů...když to tak nějak šudlám, je to klidně víc jak dvojnásobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Hnulo se to nějak? Nějaké zprávy od Hanáka? Držím palce, ať to uznají v rámci záruky.

 

Jinak k tomu natahování...ono vážně dost záleží na tom, jak kdo natahuje. Někdo během natahování na jeden záběr otočí korunku 2x (přes celou délku palce), někdo neudělá ani jednu komplet otočku. To se pak těžko porovnává :-). Když se snažím, udělám to taky na 20 cyklů...když to tak nějak šudlám, je to klidně víc jak dvojnásobek.

 

No vyměnili náhradní díl a aktuálně dělají ten generální servis, aby vše bylo ok a dobrý je, že to vezmou v rámci záruky. :-) Nejdřív ten pán říkal, že těžko říct, kde byla příčina, potom říkal, že to mohlo být neopatrná manipulace, těžko říct, příští týden ale snad budou už doma :-)) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...