Přejít na obsah

Hodinky 38mm s tahem 20-16mm


Doporučené příspěvky

Pěkné ráno,

 

zjistil jsem, že mi víceméně vyhovuje režim střídání max 2 hodinek, které každý rok obměním. A teď to na mě zase přišlo... Prodal jsem svoje hlavní hodinky a pořídil SKX013, abych něco měl.

 

Chtěl bych vás požádat, abyste mi sem napsali svoje tipy na hodinky, které by splňovaly tato tři kritéria:

 

1) Velikost 36-38mm, maximálně tak 39, ale fakt se mi teď velikostně líbí těch 38mm pro potápky například (SKX013)

2) Musí mít tah, který se zužuje z 20mm na 16mm

3) Cena 10-25 tisíc

 

 

Momentálně mám vyhlídnuté Maen Skymaster 38 (varianta inverted panda). Chronografy jsem doposud zcela ignoroval, protože se mi nelíbily, ale tady do mě uhodil blesk. Sice bez data, ale stejně...

 

Vážně jsem uvažoval o Maen Hudson 38 (mají novou verzi, která má mimo jiné tah 20-16), ale nějak mi ty hodinky přidou trochu nemastné neslané - byť papírově by byly fajn.

 

 

Díky za případné tipy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Maen chrona nejsou špatný. Osobně by mi vadil hesalit, ale ta ETA a otočná luneta jsou fajn.

Čistě z profesní zvědavosti, můžu se zeptat, proč jsi pustil Ginaulty? Maen potápky budou v pohodě, ale zpracováním to asi bude asi o něco níž a nepřijdou mi tak zajímavý.

 

Z osobní zkušenosti můžu doporučit 39mm Hydroconquesty. Na 16cm ruce se nosí velice dobře. Ale 19mm tah se nezužuje, takže jsi je z výběru pravděpodobně už vyřadil...

Upraveno uživatelem Kluk jako buk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ty chrona vypadaj moc dobře, Topková ETA, super velikost.. A safír si tam můžeš dát za příplatek (stejně jako ten tah). S oběma příplatky vyjdou na tisíc EUR, což je raketa, ale zas ne taková, vzhledem k tomu, co člověk dostane..

Jediný, čeho se malilinko bojim, je absence data a 5ATM vodotěsnost (ale předpokládám, že případný déšť to vydrží).

 

Ginaulty jsem pustil, protože jsem zjistil, že jsou mi velký :-) Mám ruku 18,5 cm a esteticky se mi líběj menší hodinky. Prostě to tak mám.

 

Hydroconquesty jsem vyloučil už dávno - hlavně proto, že se mi prostě moc nelíbej :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, ty chrona vypadaj moc dobře, Topková ETA, super velikost.. A safír si tam můžeš dát za příplatek (stejně jako ten tah). S oběma příplatky vyjdou na tisíc EUR, což je raketa, ale zas ne taková, vzhledem k tomu, co člověk dostane..

Jediný, čeho se malilinko bojim, je absence data a 5ATM vodotěsnost (ale předpokládám, že případný déšť to vydrží).

 

To jsem nevěděl, o tom tahu a safíru, to je pecka.

 

5ATM bude v pohodě, pokud se s nima nebudeš koupat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady!

 

Steinhart OO39 jsem měl, jsou fajn, za ty peníze ok.

 

Wardy sleduju už dlouho, ale nějak nepřeskočila jistra natolik, abych je musel mít...

 

Teď jsem si vzpomněl na 36mm Oris 65, tak jsem to zkoušel trochu pohledat. Jsou fakt hezký, ale zase mi trošičku přijde, že za 40 tisíc se dá dostat víc. Vím, značka, Swiss a tak dále, ale přece jenom... Navíc ten tah je už trochu moc úzkej (tuším 17-13).

 

Upřímně jsem trochu nalomenej vzít ty Hudsony, za 13 tisíc. Je to, myslím, dobrá koupě a není to ani tak moc homage. S tím bílým kroužkem vypadaj docela zajímavě. Akorát nevim, jestli černý nebo modrý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...