Přejít na obsah

Novinky Citizen pro Japonsky trh


cody

Doporučené příspěvky

Dnes jsem na Japonskem webu Citizen narazil na dva kousky ktere me zaujali. Cenu podle kurzu odhaduju na cca 8000kc a 14000kc bez dalsich poplatku. Vyrobce je ale nenabizi pro Evropu.

 

Ty s modryma indexama a kalendarem jsem nedavno videl predstavene jako novinku ve Watchmagazinu.

U tech s modryma ruckama nevim funkce - japonsky neumim - odhaduju to na stopky a datum.

 

zdroj:

http://citizen.jp/complication/lineup/cale...bu0010_66a.html

http://citizen.jp/complication/lineup/chro...at1160_61a.html

post-3003-1217335127.jpg

post-3003-1217335136.jpg

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
a na buduci rok tu mame Citizen s Tourbillonem :-) samozrejme EcoDrive..

 

To je zert, nebo jsi to nekde videl? Docela by me to zajimalo.

 

Samozřejmě že žert...."Eco Drive s Tourbillonem" ?!

Světelný pohon Eco Drive není dostatečně výkonný, aby zvládl natahování, nebo pohánění, mechanického strojku s "Tourbillonem".

Eco Drive mají pouze quartzový stroj.

 

Někteří lidé si též často pletou Tourbillon, s otevřeným náhledem na setrvačku (nepokoj) náramkových hodinek.

Tourbillon: zde

 

f_MagicalSnapm_91b5ee4.jpg

f_d2c81sbolm_e54b5ac.jpgf_d1ac1sbolm_92a1fc5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
tieto su celkem piekne.. :)

 

No mne se zdaji celkem moc "ORLOJ" asi by jsem si pripadal jak kolotocar Eda. To ty prvni leve Citizeny od codyho to je taky sice preplacany ale pusobi tak nejak elegantne, mozna ten svetly cifernik. Jinac ten tourbillon jaky je to stejny jako gyrotourbillon nebo nebo jsou tam jeste nejake odnoze a ruzne typy ? Dik za odpoved nebo odkaz rad by jsem se vzdelal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem na Japonskem webu Citizen narazil na dva kousky ktere me zaujali. Cenu podle kurzu odhaduju na cca 8000kc a 14000kc bez dalsich poplatku. Vyrobce je ale nenabizi pro Evropu.

 

Ty s modryma indexama a kalendarem jsem nedavno videl predstavene jako novinku ve Watchmagazinu.

U tech s modryma ruckama nevim funkce - japonsky neumim - odhaduju to na stopky a datum.

 

zdroj:

http://citizen.jp/complication/lineup/cale...bu0010_66a.html

http://citizen.jp/complication/lineup/chro...at1160_61a.html

 

google to prelozil takto :

 

http://translate.google.com/translate?hl=c...at1160_61a.html

 

 

no je to teda dost kostrbaty ale vypada to na stopky max 30 minut a mozna rezerva natahu ale tose mi moc nezda protoze ten malej cifernik vypada jako 24hodinovy indikator

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gyrotourbillon je vychytanejsi tourbillon. Jina konstrukce. Myslim ze je to vymysl JLC na svych hodinkach - ktere mimochodem ukazuji slunecni cas - coz me prijde zajimavejsi. Ale nejsem si JLC jist. Kdyz tyhle dve slova (tourbillon a gyrotourbillon) zadas do vyhledavace mas do zejtra co delat nez to prectes:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem to uz nasel pro ostatni neznale :

 

tourbillon vychazi z potreby eliminovat zemskou pritazlivost pro kapesni hodinky ktere se nosi temer vyhradne svisle a tudis je setrvacka namahana jednim smerem a to ovlivnuje presnost toliko uvaha pana Bregueta a proto ji tedy zavrel do rotujiciho prstence ktery rozlozil pusobeni zemske tize na vlasek setrvacky rovnomerne po jejim obvodu. Firma JLC sestrojila prvni kalibr (170) s triramenym tourbillonem v roce 1844

 

No a gyrorotourbillon je vylepseni kde se nejedna pouze o plosnou rotaci ale prostorovou kolem dvou os firma JLC jej vyrobila a ma jej v klaibru 177 a osobne musim rici ze je to opravdova lahudka Gyrotourbillon I (jinac sfericky tourbillon) jak jej oznacuji je "monstrum" ktere obsahuje 121 soucastek a proto (nebo prave presto) vazi pohych 0.33 gramu (ano opravdu 1/3 gramu). Jinac kalibr 177 obsahuje 2 perka a ma rezervu chodu 150 hodin, ukazuje rezervu chodu a datum, mesic dokonce i prestupny rok na retrogradnich ruckach no a aby toho nebylo malo tak umeji i slunecni cas. Cena teto srandy je 415 tisic svicarskych franku.

 

 

Informace jsem nacerpal z cerstve zakoupeneho casopisu WATCH magazine zari-rijen . 4_2008 to pro ty ktere by to zajimalo hloubeji jinac je tam i pekne popsano reseni slunecniho casu vrele doporucuji

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potomhle clanku jsem prisel na to, ze slunecni cas je hooodne zajimava komplikace. Hlavne fotky nejruznejsich reseni jak ho ukazat me dostali. Tehle clanek take vrele doporucuju. Jinak myslim si ze v kombinaci s ukazatelem vychodu a zapadu slunce s ukazatelem faze mesice by to byl neskutecnej narez! Slint...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...