Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Jak slinta? Jste jeste nevideli boxera slintat. :D Mel zizen tak snedl trochu snehu a takhle to potom nejakou dobu odkapava.

 

Kamil: je mu 8 ale sedivet zacal uz ve ctyrech. Ted jsme meli trochu spatne obdobi, nejdrive rakovina varlat, tu jsme zvladli, ted se zjistilo, ze vypovedela funkci stitna zlaza a tak bere hormony. Ale uz je zase fit a vesely a hravy! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj Jack má 6 a taky šediví.

 

Jinak když jsem byl minulý víkend na chatě s přítelkyní, šla za mnou na ryby a Jacka napadl větší pes (měli ho tam nějací rakušáci). Pes okamžitě Jacka chytl za krk, přítelkyně ho začala mlátit vodítkem, pokoušela se Jacka zvednout, spadli na zem (chudák se pořádně pomlátila o kameny), cizí pes jí chytnul za prst a opět se zakousl do Jacka. Pak jsem přiběhl já, zařval jsem a pes zdrhnul. Kdybych věděl, jak byla slečna pobitá, zavolal bych policajty. Takle to skončilo jen pořváváním na sebe s rakušákem a jeho omluvou.

 

Tak pozor na to pánové, holky řešení těhle situací moc nezvládaj (ale je statečná :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jsme se letos v březnu rozloučili s Kevinem

 

 

attachicon.gifKev 1.jpg

 

 

A tak jsem našim o týden později pořídil odpovídající náhradu - Kevin Mk. II

 

attachicon.gifKev.jpg

 

 

Je to ještě takovej psí puberťák, ale zlatá povaha.

 

 

Nó konečně krásnej pes, mít prostor tak Bultíka mám tak doma, mladý se sice nelíbí nicméně myslím, že by si zvykla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jeden příspěvek z neveselého konce, dnes odešel náš společník, pětiletý dobrman v plné síle. Zřejmě náhlé selhání srdce, u tohoto plemene poměrně časté. Byli jsme odpoledne na vycházce, choval se jako obvykle, pak se zastavil a bez jediné hlásky padl na bok, zkoušel jsem v zoufalosti masáž, ale už jsem nezmohl nic. Ten pocit bezmoci je hnusnej, nikomu bych to nepřál. No aspoň to měl rychlý, předchozí dobrman nám umíral na rakovinu, ale bylo mu 12, u mladýho psa s tím člověk tak nějak nepočítá. Holt život už je takovej a i ta smrt k němu paří.

 

Poslední zasněný pohled z okna před dvěma dny...

post-4645-0-94046900-1384103728_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Aldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smutný Aldo :(

 Vím jak je to těžké. My jsme před třemi lety přišli taky o psa. Byl sice už na svojí rasu starý (13), ale umřel mě v náručí (museli jsme ho nechat uspat). Do teď jsem nenašel odvahu pořídit si jiného. Dám si teď na ně aspoň panáka.

 

post-7078-0-80430600-1384106137_thumb.jpgpost-7078-0-82427100-1384106138_thumb.jpgpost-7078-0-16772000-1384106003_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jeden příspěvek z neveselého konce, dnes odešel náš společník, pětiletý dobrman v plné síle. Zřejmě náhlé selhání srdce, u tohoto plemene poměrně časté. Byli jsme odpoledne na vycházce, choval se jako obvykle, pak se zastavil a bez jediné hlásky padl na bok, zkoušel jsem v zoufalosti masáž, ale už jsem nezmohl nic. Ten pocit bezmoci je hnusnej, nikomu bych to nepřál. No aspoň to měl rychlý, předchozí dobrman nám umíral na rakovinu, ale bylo mu 12, u mladýho psa s tím člověk tak nějak nepočítá. Holt život už je takovej a i ta smrt k němu paří.

 

Poslední zasněný pohled z okna před dvěma dny...

attachicon.giflast_photo.jpg

 

to mě mrzí ... to je strašná příhoda ? vůbec si tu situaci nedokážu představit ? nejhorší to bývá pro děti ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mi strašně líto, pejsek ti odešel tedy hodně brzy, ale víme jak to mají dobrmani, do života dají opravdu všechno, žijí naplno" Můj první šel v osmi a Ritě jsem byl v pátek pro léky na začínající altrózu nebo jak se to píše a to jí je také pět roků" Drž se Aldo :unsure: Jinak ta naše je furt ve střehu :)

 

Taky jeden příspěvek z neveselého konce, dnes odešel náš společník, pětiletý dobrman v plné síle. Zřejmě náhlé selhání srdce, u tohoto plemene poměrně časté. Byli jsme odpoledne na vycházce, choval se jako obvykle, pak se zastavil a bez jediné hlásky padl na bok, zkoušel jsem v zoufalosti masáž, ale už jsem nezmohl nic. Ten pocit bezmoci je hnusnej, nikomu bych to nepřál. No aspoň to měl rychlý, předchozí dobrman nám umíral na rakovinu, ale bylo mu 12, u mladýho psa s tím člověk tak nějak nepočítá. Holt život už je takovej a i ta smrt k němu paří.

 

Poslední zasněný pohled z okna před dvěma dny...

attachicon.giflast_photo.jpg

 

post-364-0-90915000-1384117443_thumb.jpg

post-364-0-00324000-1384117461_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem tady popisoval, jakými peripetiemi jsme si už naším mopsíkem prošli a aby toho nebylo málo, tak v pátek jsme se u veta dozvěděli, že nám zarůstají oči pigmentem, takže začíná pomalu slepnout, dostali jsme nějaké hormony na zpomalení, do toho, i přes veškerou (troufám si tvrdit až dokonalou) péči, má v podstatě trvalý zánět v uších a v nosní vrásce. No co, i tak je naše... :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ohledně té srdeční masáže...když jsem byl malý, měli jsme ořecha, jmenoval se Čert. Absolutně samostatný pes, prakticky všechny ignoroval, jen chodil po zahradě a velmi vznešeným způsobem hlídal. Když jsem ho chtěl hladit, lehnul na záda a držel, když jsem přestal tak vyskočil a šel pryč. Nevím, jaký byl když byl mladší, já zažil jeho posledních 7 let, z celkových devatenácti :) Když mi byly tři roky a zdálo se, že Čert půjdu do psího pekla (do nebe by se mu asi nechtělo, že), pořídili jsme labradora Kima. Čert v nové pozici vůdce smečky absolutně ožil a byl s námi další 4 roky. Bohužel už měl problémy se srdcem, občas měl zástavu a prostě padl jak podťatý na bok, asi 4x to táta vyřešil masáží a když psovi srdce naskočilo, tradičně se zvedl a odešel pryč.


Kim, ač tomu rasa neodpovídá, byl ortodoxní hlídač. Onehdy jsme byli s babičkou na návsi pro oběd, Čert šel s námi a Kim zůstal doma. K vratům v tu dobu přišel pošťák, Kim se jako vždy rozběhl a svými 38Kg narazil do brány. Ta byla špatně zalígrovaná, začala se otvírat a jediné co mohl pošťák dělat bylo skočit na brány z druhé strany, při tomto akrobatickém kousku se mu ale vysypala taška s dopisy. My jsme viděli, že se u vrat něco děje a když jsme tam došli a babička bránu zavřela, získal pošťák opět pevnou půdu pod nohama a babičce nadával. V tu chvíli za něj velkým obloukem zcela klidně přišel Čert a bez štěknutí se mu zakousl do nohy a utekl :D

Pošťák prohlásil, že se to dozví starosta, babička odvětila že se to dozví zcela určitě, hned jak přijede domů :D

 

Nakonec Čert zemřel celkem v klidu, v požehnaném věku. Kim už je taky pryč, bohužel byl poslední léta života slepý, měl nádor na slezině a vyhřezlou ploténku. Nijak ho to nelimitovalo ale poslední měsíc se rozjelo všechno najednou, nemělo cenu to prodlužovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...