Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Hoši, zvažuju časek k baráku nějakýho novýho psa. Vzhledem k tomu, že bude jenom venku, tak nic krátkosrstýho, aby v zimě neumrz. Ale taky nechci žádnýho dredaře. Má to být něco většího, aby mi nelezl do skleníku na zelený nějaký zevl, ale zase nechci nějakýho zabijáka. Vychází mi z toho nejlíp německej vlčák nebo by se mi spíš líbil československej vlčák. Jenže tady jsem trochu na rozpacích, páč nazory na toho čechoslováka se liší. Ještě mi doporučujou nějaký ovčáky nebo pastevecký psy. Názor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, zvažuju časek k baráku nějakýho novýho psa. Vzhledem k tomu, že bude jenom venku, tak nic krátkosrstýho, aby v zimě neumrz. Ale taky nechci žádnýho dredaře. Má to být něco většího, aby mi nelezl do skleníku na zelený nějaký zevl, ale zase nechci nějakýho zabijáka. Vychází mi z toho nejlíp německej vlčák nebo by se mi spíš líbil československej vlčák. Jenže tady jsem trochu na rozpacích, páč nazory na toho čechoslováka se liší. Ještě mi doporučujou nějaký ovčáky nebo pastevecký psy. Názor?

CVC by som vynechal, pokial nie si 100% fanusik plemena ochotny mat okolo domu elektricky ohradnik a betonovy plot :) NO je asi v pohode volba, bieleho ako mam ja odporucam, ak mas na psa cas resp ti nevadi ze si bude vyzadovat aby bol s vami (netreba sa mu specialne venovat, ale je velmi spolocensky v ramci svojej svorky). K detom su ti psi velmi trpezlivi a maju ich vyslovene radi. Inac hociktory ovciarsky pes ti splni co pozadujes. Od NO cez cuvaca po bouviera.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Instantem. ČSV je závazek na 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Navíc opravdu umí lozit i po zdi, známá, co je chová, tak říká, že jsou jak mouchy, chodí i po stropě :-D. Pokud je to tvůj první pes, tak čuvače bych nevolil, je to palice pastevecká a při své velikosti, jak zjistí, že by mohl šéfovat, tak se toho chytne a problém je na světě. Ale jinak supr pes. Je to vlasně o čase, jako vše. Co berňák ? Jako bernský salašnický, to je takovej velkej, chlupatej dobrák. Na toho jsi se nedíval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, zvažuju časek k baráku nějakýho novýho psa. Vzhledem k tomu, že bude jenom venku, tak nic krátkosrstýho, aby v zimě neumrz. Ale taky nechci žádnýho dredaře. Má to být něco většího, aby mi nelezl do skleníku na zelený nějaký zevl, ale zase nechci nějakýho zabijáka. Vychází mi z toho nejlíp německej vlčák nebo by se mi spíš líbil československej vlčák. Jenže tady jsem trochu na rozpacích, páč nazory na toho čechoslováka se liší. Ještě mi doporučujou nějaký ovčáky nebo pastevecký psy. Názor?

Je to tvůj první pes, nebo jaké jsi již vlastnil a plánuješ s ním chodit na cvičák?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@CEGY Ja mam zatial celkom dobre skusenosti s cuvacom. Dostal som uz starsieho, necvicim ho a mam za to ze ani predtym ho nik necvicil a pes je tak nejak sam od seba v pohode. Na zahrade sa dokaze zabavit aj sam, proste ked si na nho najdes chvilu je rad, ked nenajdes, je tiez v pohode. Starostlivost okrem dolievania vody a dosypavania zradla nevyzaduje, max zastrihnut chlp na tlapach alebo vycesat bodliaky z kozucha (to druhe dokonca dokaze aj sam ale len ked s amu chce)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On se na to dobře hodí i čau čau. Jelikož nechceš dredaře, je i čau čau krátkostrstý, stále ale bez problémů vhodný ven. Je to velmi zajímavý pes, prakticky jedinečný. uznává jen jednoho pána a toho třeba i někdy poslechne, je totiž velmi svéhlavý a samostatný. Lidi si si mylně myslí, že je hloupý, protože prakticky nereaguje na jejich povely, ovšem opak je pravdou, je velmi inteligentní, ale pokud on sám nechce, neudělá nic až na ty vyjímky, kterou je právě jeho majitel, neboli ten alfa samec. Nevyhledává společnost, je samostatný, maximálně se nechá pohladit a pak jde zase pryč. Pohybu moc nepotřebuje, prakticky mu stačí větší zahrada, je velmi čistotný. k cizím nedůvěřivý a odtažitý, takže na zahradu ti nikdo nevleze, i proto, že nemá mimiku obličejovou a tak pořád vypadá, že chce někoho zahryznout:-). Je velmi dominantní a proto uznává jen jednoho majitele, ale musí být dostatečně vůdčí, a pak ho i poslouchá. Děti ignoruje, pokud ho vyloženě nedráždí. Není agresivní, maximálně zavrčí, ale v případě ohrožení samozřejmě i zaútočí, ale to není časté. Nenechá se ničím uplatit, to je pro něj trapný pokus:-). Je velmi tichý a štěká jen velmi vyjímečně. 

Tady pár vtipných, ale pravdivých mouder:-).

...psi menší nežli čau čau si nezaslouží pozornosti...

...psi větší nežli čau čau musí být včas poučeni, že si to jen myslí...

...žádný dobrman nikdy nepochopí, že jeho osrstění je ve rvačce - slušně řečeno - k ničemu...

...kynologické cvičiště je pro čaua zbytečnou institucí...

...vytápění je nesmyslný vynález civilizací postižených dvounožců...

...teploty nad  10 stupňů jsou pro tuto planetu nepraktický luxus...

...voda je výborná k pití. Namáčení jiné části těla kromě jazyka, čenichu a tlamy nemá žádné rozumové zdůvodnění...

...plavání už vůbec ne!!! Většinu zvířat lze pohodlně ulovit na souši a kachny nestojí za námahu...

Toto úsměvné, ale pravdivé  povídání o čauovi lze snad zakončit zase jen s úsměvem a pravdou -

čau čau neštěká, jen výjimečně, ale to už je hodně zlé...

čau čau se nerad muchluje. Stačí mu naše pohlazení,podrbání a on si svobodně odkráčí lehnout kus dál od nás...

čau čau miluje svoji rodinu, k cizím je ostražitý a protože nemá obličejovou mimiku, vypadá to, že vás právě zakousne...

čau čau je šťastný na zahradě nebo balkóně, kde vydrží ležet celé hodiny na jednom místě a pozorovat okolí...

čau čau nepotřebuje žádný pelíšek ani svoje "místo". Vyhledá si sám chladnější a jemu vyhovující flek...

čau čau miluje jízdu v autě - na rozdíl od jiných dopravních prostředků...

čau čau děsně chrápe..

Upraveno uživatelem Marfael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsi tedy ve zkratce napsat, že je absolutně nevypočitatelný :-) Znal jsme dva od kamarádů a byli to hrozný debilové, cha cha, ať si každý píše co chce. Ta moje dobrmanka je taky magor, ale aspoň přesně vím co od ní čekat a jak se v jaké situaci zachová, kdežto čau čau tě vždycky krásně překvapí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CEGY: mam dvouletou fenku NO. Myslim, ze toto plemeno splnuje Tve zadani. Dokaze se hodne naucit i po par lekcich na cvicaku. Pak je nutne se mu kazdy den venovat, ale rozhodne ne 24/7, jak tady nekdo psal o CSV.

Nase je neuveritelne spolecenska, ma rada rodinu pohromade a dokonce je to mazel. Zahradu ohlida (hruzu pousti), na druhou stranu pri pevne ruce velmi predvidatelna a k lidem skvele socializovana.

Klidne posli SZ, muzu se rozepsat vic, nebo se proste zastav na ni mrknout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem právě napsat nechtěl, protože to tak není:-). Ano, překvapí, protože "poslouchá" skutečně jen jednoho člověka:-). Debil to ale opravdu není, jsou velmi chytří, ale prostě samostatní, no:-). Kdo chce mít psa jen venku, neočekává téměř žádný kontakt, ale chce spolehlivého a čistotného psa, který i poslouchá, když je majitel dostatečně dominantní, pak je to fantastický pes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky hoši za postřehy.

 

Jednoho psa už mám. Je to pomalu důchodce, tuším 11 let, kříženec vlčáka a jezevčíka. Bral jsem ho z Troji, zhruba ve třech měsících. Nevím přesně kdy bych pořídil psa nového, ale je možné, že by nějakej čas byli spolu. Karlík je takovej flegmatik a novej kamarád by mu doufám zvedl náladu.

 

Na cvičák bych určitě ze začátku chodil, pak už nejspíš svépomocí. Psovi se ale poté nechci věnovat každej den. Teda aspoň až budu mít pocit, že je vycvičenej a v nějakým samostatným věku. Když nebudu moct, tak se o něj postará moje paní. Preferuju psa, kterej poslouchá na povely a reaguje i na mou paní nebo dceru.

 

Z toho mi tedy nejspíš nejlíp vychází NO. Čau čau si nejsem úplně jistej, vzhledem k popisu výše. Berňáka má známej a příjde mi to jako takové telátko.

Jak to mají NO po zdravotní stránce? Trpí na klouby? Prý ve vyšším věku trpí na demenci a můžou být agresivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO je výborná volba dle toho co píšeš. Zadní nohy jsou problém už zpravidla, hlavně když je celý život venku. Demence bych se nebál, ta může postihnout stejně tak tebe. Ještě ze srandy dotazníček, né že by ti vybral pejska, ale na konci ti vyjedou různé možnosti s pěkným popisem :-)

http://www.vyberpsa.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO je výborná volba dle toho co píšeš. Zadní nohy jsou problém už zpravidla, hlavně když je celý život venku. Demence bych se nebál, ta může postihnout stejně tak tebe. Ještě ze srandy dotazníček, né že by ti vybral pejska, ale na konci ti vyjedou různé možnosti s pěkným popisem :-)

http://www.vyberpsa.cz

Jsem si ten test udělal a nevyhodilo mi to ani jednoho psa co bych případně chtěl:-). Tím ale neříkám, že dobře neporadil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to teda čau čau určitě ne:-).

My dodnes vzpomínáme na kamarádovýho, tam se při každé návštěvě odehrálo něco zajímavého s tím jeho medvědem. Jednou když jsem brajovali, tak ho chytil za nohavici a držel ho celou noc, i na záchod s ním musel, tak si můžeš představit jak s postupem popíjení jsme se nasmáli :-) A to bylo pokaždé něco....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky hoši za postřehy.

 

Jednoho psa už mám. Je to pomalu důchodce, tuším 11 let, kříženec vlčáka a jezevčíka. Bral jsem ho z Troji, zhruba ve třech měsících. Nevím přesně kdy bych pořídil psa nového, ale je možné, že by nějakej čas byli spolu. Karlík je takovej flegmatik a novej kamarád by mu doufám zvedl náladu.

 

Na cvičák bych určitě ze začátku chodil, pak už nejspíš svépomocí. Psovi se ale poté nechci věnovat každej den. Teda aspoň až budu mít pocit, že je vycvičenej a v nějakým samostatným věku. Když nebudu moct, tak se o něj postará moje paní. Preferuju psa, kterej poslouchá na povely a reaguje i na mou paní nebo dceru.

 

Z toho mi tedy nejspíš nejlíp vychází NO. Čau čau si nejsem úplně jistej, vzhledem k popisu výše. Berňáka má známej a příjde mi to jako takové telátko.

Jak to mají NO po zdravotní stránce? Trpí na klouby? Prý ve vyšším věku trpí na demenci a můžou být agresivní.

 

tak to si zober NO od dobreho chovatela a mas vybrane. NO dril miluju a ked maju dievcata trochu vztah k sefovaniu (= nebudu ho rozmaznavat) tak ho budu mat ako na dialkove ovladanie.

 

+ pod tym ze ten nas vyzaduje pozornost mam na mysli to, ze mu dovolime pobyvat (= pospavat) vnutri v dome  :)

post-4112-0-92419100-1466147465_thumb.jpg

post-4112-0-62033700-1466147473_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...