Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Mam doma a na zahrade psy ruznych plemen (na zahrade proto, protoze doma je jim proste vedro a nebo ze by se sem nevesel).

A u psu je to proste smecka se vsema + a - co vetsinou lidi nechapou. 

Jak polevis, tak je pripravenej te nekdo nahradit.

Psy nebiju nema to smysl, ale kdyz je vyhrocena situace mezi nima, napr. bitka, dostanou povaleni na zem, zavrceni apod. 

Akorat jednou jsem musel zasahnout do tak vyhroceny situace ze pomahlo jen rychly povaleni na zem a kousnuti do ucha.

Z ceho se mi chce brecet je, kdyz vidim jak si nekdo poridi psa, stene na nej zavrci, nebo po nem dokonce vyjede a on ho za to slovne kara.

Mel jsem znameho co mel nemeckeho ovcaka a ten kdyz si lehnul k botam tak vsichni schovany v koutku cekali az pes odejde jinak s nim nic neslo.

Mnoho lidi nechape, ze ve smecce je proste pes podrizeny a pes narozdil od kocky je konstruovany na to nekomu se podridit a poslouchat, pokud sam neni alfou.

Zadnej z nasich psu nikdy na nikoho nezautocil a uprimne napr. Bullterieri by lidi akorat olizali (ale to jim samozrejme nerikam :).

Stojim si za tim, ze kazdej pan by mel 100% znat sveho psa a hlavne psa zvladat (aspon doma).

Psy nemam cvicene na povely typu prines, zustan apod., ale musi prijit na zavolani, musi umet fuj (i kdyz ty bestie luxujou co se da:) a hlavne nikdy nesmej na nikoho v naznaku vyjet a ani sami na sebe mezi sebou.

Neexistuje, aby kdokoliv z rodiny nemohl sahnout na zradlo, pelech, hracku, apod.

Proto taky kdyz se rubou a myslej si ze to nevidim, tak prvni co kdyz po sobe vyjedou, tak se ohlednou jestli jsem je nahodou nevidel :).

 

Sorry za dlouhej trachtat.

Upraveno uživatelem batoo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem rád, že vlastně jinými slovy potvrzujes co jsem napsal . 

Jen s tím povalenim nemůžu úplně souhlasit, neb vím , že moji psi jsou na tom fyzicky lépe než já a vždycky byli  (btw v mé nejlepší končící mi bylo osmnáct, závodně jsem boxoval do 72 kg. Pes měl v té době 78kg).

Proto to do té situace nenecháváme dojít.

Edit : ale jednou, pravda, zavrčel na malou a ženu a dostal polenem přes čumák. Ale to bylo jedinkrát, co jsem si své postavení ve smečce vymezoval fyzicky...

Edit 2 : pracuji se svými psy denně a tahle debata by se spíš hodila někam k pivu a něčemu dobrému 🙂

jen jsem chtěl říct, že my s velkými psy tohle dělat musíme a ti s malými by to dělat měli, ale nedělají.....

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to s tou alfou a smeckou je dolezity point. Moji skocili do seba asi iba dvakrat a vzdy som zasiahol bez problemov tak aby im bolo jasne co sa moze a co nie, tak isto co ste pisali siahnut do zradla a podobne je pohoda, musim sa im ale asi viac venovat presne co sa tyka toho pocuvania na prvykrat. 

Paradny pokec chlapi, vdaka za myslienky a postrehy ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 13 hodinami, mAra_ napsal:

A zapomněl jsem ještě jedno pravidlo, které bez mělo být samozřejmostí. Nikdy nepřekračuješ psa. Vždycky ti musí uhnout... 

presne ako hovoris. ja som to robil vzdy - do zradla sahat od mala a pravidelne, jak zavrci tak mechanicky upozornit ze to nesmie. Prestane s tym velmi rychlo a zvykne si. Ja svojmu viem strcit prsty do krku a neuhryzne ma, povazuje to za normalnu vec. ak potrebujem aby zral tabletky, davam mu  tabletky na koren jazyka a refelxivne ju prehltne. Do dveri nesmie ist pes nikdy prvy, nikdy ho neprekracovat, neuhnut mu. U psov je to taka komunikacia ako u nas rozpravanie sa. Moje baby nasho manekyna rozmaznavaju, piskotky, drbanie za usami na gauci, ale ked ho potrebuju dostat von z domu a jemu sa nechce, tak s nim nehnu. Urobi psi vocicka a moze zostat na gauci, tak vie ze nemusi. Ja sa nanho len pozriem a kyvnem hlavou a ide na dvor s piesnou na perach. Proste som prenho alfa a so mnou sa nevyjednava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden bod mě napadl, jen vím, že není realizovatelný pro mnoho z nás. Ale pro hardcore příznivce správné výchovy...

Smečka spí společně. Upřímně. Separovat psy je logické, ale ne úplně správné. Mně naštěstí se narodila dcera, spím v jiné místnosti než žena a miminko a tak jsem se zabydlel v "pracovně" v přízemí. Kde normálně spí i psi. A jako na výsledném chování je to dost pozitivně poznat. 

Ale vím, že to není možné ve většině případů praktikovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, mAra_ napsal:

Ještě jeden bod mě napadl, jen vím, že není realizovatelný pro mnoho z nás. Ale pro hardcore příznivce správné výchovy...

Smečka spí společně. Upřímně. Separovat psy je logické, ale ne úplně správné. Mně naštěstí se narodila dcera, spím v jiné místnosti než žena a miminko a tak jsem se zabydlel v "pracovně" v přízemí. Kde normálně spí i psi. A jako na výsledném chování je to dost pozitivně poznat. 

Ale vím, že to není možné ve většině případů praktikovat.

dalsi vyborny postreh! suhlasim s tym ze vacsina to nevie realizovat, ja ale napriklad psov nemam nikdy v dome. Velmi zriedka sa stane ze ich na chvilu vezmem dnu ale 99% casu su vonku na svojom mieste kde maju prehlad o situacii. A hlavne v noci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...