Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

V 31. 5. 2021 v 8:01, azeppelin napsal:

Krmím Orijen a myslím si, že sestavit barf plnohodnotnou náhradu by nebylo tak snadné.

https://orijen.ca/en-US/homepage

 

Díky za tip, ten Orijen vyzkouším.

Poprosím o radu zkušenější chovatele. Kenny má dnes 4 měsíce, váží 13,8 kg, je "vysoký a dlouhý", a docela hubený - i veterinář to dnes potvrdil. Krmíme od začátku stejné granule 3x denně 80 gramů, je to dle tabulky výrobce. Bylo nám doporučeno zvýšit krmné dávky, tak uvidíme za týden. Lámu si hlavu nad tím, zda ty granule nejsou marketingově nafouknutý humbuk. Co soudíte o tomto složení? Je to prý zastudena lisované, bez laktózy, bez lepku. Ale na můj vkus obsah masa jenom 43% - jako laik bych čekal víc

Jo a máme v rodině takovou debatu, jak chápat tabulku s dávkováním. Jeden názor je, že např. druhý řádek znamená "tvoje štěně v tuto dobu váží 10 kg, dávej 120 gramů denně". Druhý výklad tabulky zní "tvoje štěně bude jednou jako dospělý pes vážit 35 kilo, dávej mu už teď 320 gramů denně"...

Výstřižek.JPG

22.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já krmil orijenem, ale víc se mi osvědčily Essential foods (lepší bobky) -tak tím krmíme do teď oba psy...  ale je to dost individuální...

Ale co se týká doporučených dávek, tak Kunak standardně žral dvojnásobek.. když jsem mu dával podle návodu tak byl hladový a agresivní...  Dával jsem mu tolik, aby mu nebyla cítit žebra, ale zas tolik aby nebyl tlustý... Dávky se samozřejmě zvyšují podle hmotnosti psa jak roste. Na roce a půl žral skoro kilo denně (plus maso a kosti). Teď na dvou letech žere polovinu...

Edit: tabulka je samozřejmě blbě. Mělo by tam být, kolik pes váží teď a kolik by měl vážit jako dospělý. A podle toho se určuje denní krmná dávka...

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 6. 2021 v 21:38, Duke650 napsal:

Díky za tip, ten Orijen vyzkouším.

Poprosím o radu zkušenější chovatele. Kenny má dnes 4 měsíce, váží 13,8 kg, je "vysoký a dlouhý", a docela hubený - i veterinář to dnes potvrdil. Krmíme od začátku stejné granule 3x denně 80 gramů, je to dle tabulky výrobce. Bylo nám doporučeno zvýšit krmné dávky, tak uvidíme za týden. Lámu si hlavu nad tím, zda ty granule nejsou marketingově nafouknutý humbuk. Co soudíte o tomto složení? Je to prý zastudena lisované, bez laktózy, bez lepku. Ale na můj vkus obsah masa jenom 43% - jako laik bych čekal víc

Jo a máme v rodině takovou debatu, jak chápat tabulku s dávkováním. Jeden názor je, že např. druhý řádek znamená "tvoje štěně v tuto dobu váží 10 kg, dávej 120 gramů denně". Druhý výklad tabulky zní "tvoje štěně bude jednou jako dospělý pes vážit 35 kilo, dávej mu už teď 320 gramů denně"...

Výstřižek.JPG

22.JPG

Chapes to správně:) 

druhou variantu vymyslel Ajtak?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Duke650 napsal:

Je doma a vypadá to nadějně...

Myslím, že budeš spokojený. Mám s tou značkou dobré zkušenosti na několika vlastních psech i zprostředkovaně výborné ohlasy. Zpravidla to žerou i extrémně vybíraví jedinci. Tím, že to mají nutričně vyladěné, tak se nebojím přecházet z varianty Six Fish na Tundru, Regional Red atd. Znám pár lidí, kteří barfováním podomácku pokazili psovi výživu s následky na růstu, srsti apod. Naopak zkušenosti s Orien jsou takové, že Starý pes známých výrazně ožil, dalšímu zmizely problémy se srstí atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Duke650 napsal:

Díky za doporučení. Vůbec nemám obavu, že by mu to nechutnalo - on je typ, který venku žere i šutry 🙂 spíše mám obavy, aby z toho neměl průjmy atd

Když bude stolice moc řídká, tak mu to teda namícháš se štěrkem. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...