Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

před 27 minutami, Dave123 napsal:

 Děkuji. My jsme mělí pauzu mezi buldočkama 2 roky tak nevím kdy a zda vůbec ještě.

Já měl buldočka s první ženou ...teda ne, jakože my dva spolu bysmě měli psa ... no radši nic. A teď máme druhýho stafíka. A jak jsem psal, na jaře se mi vůbec nezdálo jistý, že nějakej další bude, ale už zkraje léta bylo naopak jasný, že bude a je to dobře (i když tuhle vosousala stůl, potvora). Ale chápu, že teď to je čerstvý.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé,

jdu si pro radu k výběru nového člena rodiny. 

V létě jsme koupili dům se zahradou a synovi už byly 4 roky, tak si myslíme, že je ideální čas se rozrůst o nového člena rodiny. Teď, v době homeofficů, nám navíc přijde ideální doba, abychom se společně sžili.
Zatím jsme na úrovni výběru 3 plemen, ale třeba nám něco uniká, tak si jdu raději pro radu (nebo pro přesdržku), zda se díváme správným směrem, nebo bychom měli uvažovat o nějakém jiném pejskovi 🙂

Zatím vybíráme mezi:

  • Labrador 
  • Maďarský ohař 
  • Bígl
  • ?

Nechceme úplně velkého psa, tak ideálně do 15-20kg (tady narážíme s labradorem), aby s námi mohl v klidu cestovat na tuzemské a blízké dovolené, pejska vhodného k dětem (!), přiměřeně aktivního, který s námi ujde 20km (ideální vizsla, ale denně to nebude) , bude vhodný na procházky i občas ke kolu, kamaráda, který bude pro každou srandu a zároveň nebude střelený, jako JRT. Nemusí mi všechno rozkousat ani být nějak extra náročný na péči o srst, cvičák problém není. 
Jo a preferenci mají fenky 😉 

Od dětství jsem měl doma psa a už jsme vystřídali několik chlupatých kamarádů, tak tušíme, co nás čeká 🙂

Má někdo zkušenosti s výše uvedenými plemeny, případně řešil podobné zadání (a jak to dopadlo)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lovecký nebrat, pak je hledat někde po lese, když utečou za zajícem. 

Bígl je vyloženě debil. 

Doporučuju Border kolii, chytrej a snadno vycvičitelnej pes. Na dlouhý procházky a kolo ideální. Má rád společnost, takže radši doma než na zahradě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S zenou, deckami sme sa pred rokom rozhodovali medzi kratkostrstou koliou, borderkoliou a vizslou. Chceli sme aktivneho psa . Kolie i borderky som nevedel zohnat, minuly rok po bicykloch asi vsetci kupovali psov ... tak sme brali madarsku vizlu.

Mame ho od polovnikov, ma 8m,  ten nas v lese zver nevynucha , srnky ho nezaujimaju, zajace tiez nic ... pusta minimum chlpov, len v najvacsom teple pustal. Necvici sa lahko, resp je to moj prvy pes tak mozno len neviem . Ma rad deti, ludi vseobecne( rozumej ide za kazdym 😉 ), a rad sa hra s inymi psami, je mu jedno ze susedov rotvajler na neho vrci cez plot, furt ho otravuje .
Je dost pahltny a na prechadze len nucha kde by co zozral.
Mam rad ked je na volno tak ho pri kazdej prilezitosti beriem na prechadzky  do lesa, na luky atd co mi vyhovuje takze sme spokojny.

Aj homeoffice zvlada, vacsinu dna prelezi, rano vecer ho prebehneme min 1.hodinu

 

AA3C334D-D0B5-4686-9792-C26B82B32B0A.jpeg

1BF4BA43-BC6D-4AD6-B753-B5957E0935F4.jpeg

Upraveno uživatelem minimus80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Andrew napsal:

Přátelé,

jdu si pro radu k výběru nového člena rodiny. 

V létě jsme koupili dům se zahradou a synovi už byly 4 roky, tak si myslíme, že je ideální čas se rozrůst o nového člena rodiny. Teď, v době homeofficů, nám navíc přijde ideální doba, abychom se společně sžili.
Zatím jsme na úrovni výběru 3 plemen, ale třeba nám něco uniká, tak si jdu raději pro radu (nebo pro přesdržku), zda se díváme správným směrem, nebo bychom měli uvažovat o nějakém jiném pejskovi 🙂

Zatím vybíráme mezi:

  • Labrador 
  • Maďarský ohař 
  • Bígl
  • ?

Nechceme úplně velkého psa, tak ideálně do 15-20kg (tady narážíme s labradorem), aby s námi mohl v klidu cestovat na tuzemské a blízké dovolené, pejska vhodného k dětem (!), přiměřeně aktivního, který s námi ujde 20km (ideální vizsla, ale denně to nebude) , bude vhodný na procházky i občas ke kolu, kamaráda, který bude pro každou srandu a zároveň nebude střelený, jako JRT. Nemusí mi všechno rozkousat ani být nějak extra náročný na péči o srst, cvičák problém není. 
Jo a preferenci mají fenky 😉 

Od dětství jsem měl doma psa a už jsme vystřídali několik chlupatých kamarádů, tak tušíme, co nás čeká 🙂

Má někdo zkušenosti s výše uvedenými plemeny, případně řešil podobné zadání (a jak to dopadlo)?

Není nad boxerku. Mám druhou a na děti to nej. Každá jiná povaha, ale obě strašně hodný. Prostě vítací pejsek až do konce života.

 

 

img_1637700759023.jpg

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky moc, 

bígla tedy vynecháme, u border kolie se trochu moc bojím naturelu (mají ji známí a je to pošuk) + péče o srst bude trochu náročnější. Retrívr by mohl být kandidát, ale je na nás velký + opět srst, navíc jednu už mají rodiče 😄

@minimus80 Zeptám se, to venčení 2x min. 1 hodina je nutnost...(?) to je totiž to, z čeho máme trošku strach, odpoledne by to problém nebyl, ale ráno si přivstat o hodinu dřív asi dlouhodobě (se vší zodpovědností) nedáme... žijeme přiměřeně aktivně, ale s ohledem na práci a tak...

Upraveno uživatelem Andrew
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele je to ohar, ty proste behat potrebujou, myslim ze 2x denne hodina je skoro minimum, pak se ti muze stat ze se pes bude nudit a zacne ti nicit veci, jsou proste plemena co to potrebujou. Ja mel malamuta a stim sem chodil kazdy rano na hodinu v jakymkoli pocasi, v lete to bylo super, ale podzim a zima vstavat v pet rano a jit treba do mrholeni nebo snezeni, no nebylo to zrovna lehky, ale na druhou stranu vetsinou me to po deseti minutach preslo, pes byl rad, ja byl rad, win-win a odpoledne sme chodili 5-6km spis vic taky. A po pravde od doby co ho nemame me to chybi... Znam ohare co "pracujou" na letisti jako biologicka ochrana, psi behaj vedle auta kolem letiste, denne tech okruhu par daj, nechapu co dela ve dny kdy nepracujou, vypadaj neutavitelne 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...