Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

mam labradora (fenku) uz takmer 10 rokov....kupit si psa povazujem za jedno z najlepsich rozhodnuti v mojom zivote.

Absolutne "bezudrzbovy" pes, priatelsky ku kazdemu, lahko cvicitelny a hlavne toto plemeno maju vsetci (vratane nepsickarov) zafixovane ako priatelske, takze neni problem v hoteloch, na prechadzkach, restauraciach, atd. Behanie za bicyklom neni pre labradora, ale 20km prechadzka/tura bez problemov.

Ohladom velkosti a cestovania...my cestujeme tak ze psa ma manzelka pod nohami ako spolujazdec a s pravidelnymi prestavkami neni problem ani par sto km. Samozrejme vo fabii by to asi neslo....moja manzelka ma 160cm, tak to asi trosku pomaha tiez 😃😃😃😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se toho bál oprávněně... se mi to nějak ztenčuje

Ahoj, nasa labradorka ma 6 rokov a je to mazlicek. Samozrejme je to labrador a treba davat pozor na stravu, zjedia vsetko na okolo. Je to sice kratkosrste plemeno ale labrador plzne 2 krat do roka, prvych 6 mesicov v roku a druhych 6 mesiacov v roku :D Dlhe prechadzky miluje, ma rada vodu/kupanie, valanie sa vo vsetkom moznom a ked bola mala tak vsetko kusala. Ked ideme niekam na prechadzku tak sedi pod spolujazdcom, niekedy aj na zadnych sedadlach a nie je problem.
cae06c2eaa6046b103bedbfb45b22396.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Andrew napsal:

Chlapi díky moc, 

bígla tedy vynecháme, u border kolie se trochu moc bojím naturelu (mají ji známí a je to pošuk) + péče o srst bude trochu náročnější. Retrívr by mohl být kandidát, ale je na nás velký + opět srst, navíc jednu už mají rodiče 😄

@minimus80 Zeptám se, to venčení 2x min. 1 hodina je nutnost...(?) to je totiž to, z čeho máme trošku strach, odpoledne by to problém nebyl, ale ráno si přivstat o hodinu dřív asi dlouhodobě (se vší zodpovědností) nedáme... žijeme přiměřeně aktivně, ale s ohledem na práci a tak...

myslim ze tu prechadzku rano potrebuje, mozno ak mate vacsi a dobre oploteny pozemok tak mu postaci 20-30min aktivita spolu a potom ho nehas vonku pri dome...ale ja mam maly pozemok tak sa moc nevybeha.

+ vidim na nom ze on sa sam nezahra, potrebuje bud cloveka alebo ineho psa a potom sa zabavi, inak sam pred domom sa nudi, zacne nieco zrat (napr zene nicit predzahradku, obzierat ovocne kriky atd ) ...ked je ale vybehany tak polihuje, maximalne sa presuva sa dom-terasa-dom hore dole.

ale nas je pes a ti su aktivnejsi ako fenky

mam susedu s fenkou vizly a ty ju rano nevencia ... popravde ani poobede ich moc nestretam

minule mi suseda vravela ked som prichadzal o 8-9 rano domov ze jej vizla(fenka) este spi

Prechadzka na voditku po meste je celkom utrpenie, nas dost taha .

idealne je ak to nemate daleko niekam za mesto, k lesu, lukam kde ho mozes pustit a volne sa s nim prejst.

- ja som ho napr kupoval z umyslom aby som mal dovod vytiahnut zenu a deti pravidelne, najlepsie aj cez tyzden von na prechadzku bez ohladu na pocasie, ...ano chodili sme na turistiku ale teraz sme spolu vonku castejsie ...takze ucel to plni.

Potom je este mozno dobra kombinacia velky pozemok a 2 psi :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme už druhou labradorku, první sme brali když bylo dceři 9 měsíců. Potvrzuju vše co tu o nich bylo napsáno, každopádně s dětma je určitě lepší fena. Bereme jí na všechny dovolený a byly doby kdy sme měli ještě 3 kočky a ty na chalupu jezdili s náma a vešly se, akorát sem bral rakev na auto i v létě. Na línání máme tyčák od Dysonu. POvahově sou jiný, ta první byla víc samostatná tahle je princezna, když prší tak se nejde vychcat🤣

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měli jsme výmaráka a viděl bych to tak, že jak si to zavedeš a psy obecně postupy mají rádi, tak bude. Myšleno kolikrát a kdy za den, ale jednou je potřeba. Měli jsme to tak a spokojenost. Když se nešlo, byla pruda. Samozřejmě záleží na věku a kondici. Náš ohař šel učit relativně lehce, je na tobě jak to pak budeš udržovat, není to jen o psovi, ale i o vůli a času páníčka. Jak píše p.Gres, bez psa bych na vycházku kolikrát nešel a s ním si pomáháte navzájem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Andrew napsal:

Kluci díky moc... zatím to doma vidíme:

Maďarský ohař srdcem ❤️

Hnědý labrador rozumem 🤔

U Labradorů bacha, každá barva trochu jiná nátura a váhové a poměrové parametry, brali jsme z chovné stanice, kde má paní všechny barvy a třeba na karamelový říkala, že to jsou vyloženě povahou takový cikání🤣

image.png.0f353ff3551813117c7e776f15ffa3cd.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 11. 2021 v 10:03, Andrew napsal:

Tak jsem se toho bál oprávněně... se mi to nějak ztenčuje 🙂

Osobně bych doporučil středního knírače. Sám mám teď malého a můj sen je velkej, ale střední je zlatá střední cesta :-)). Abych nezapomněl- nelíná to, ujde to 20 km naprosto s přehledem, abnormálně inteligentní plemeno, hlídač a dá se říci, že s ohledem na to, co jsem doposud měl, i abnormálně čistotné ( v rámci možností ). 

IMG-836bf9c5b44f1ec5ac75675810cecfd0-V.jpg

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...