Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

@mlsoun1 rád bych ti popsal, co se stalo mně. Když jsme pořizovali Barborku, která před Vánoci ve věku šesti let umřela, říkal jsem ženě:" chci KAO, jdeme shánět."

No a ona že její kamarádka je má, že jich mají asi šest, psi dovezení z Ruska , jen neuchovnění... Tak jsme jí dovezli domů a milovali celý její život. Byla tedy na KAO menší, charakteristiky plemena neměla - nebyla ostrá, byla moc hodná  na všechny. Ale byla naše láska.

Teď v zimě umřela poté, co jsme jí 3 roky kupovali dietní granule na ledviny(zjistili jsme, že je má špatné při kastraci). Veškerou péči od nás dostala, ale ty ledviny jí byly osudné. Dali jsme to vědět i chovatelům, od kterých jsme jí měli, a dozvěděli se, že 5/7 štěňat z vrhu je již mrtvých...

Tak jsme teď začali shánět štěně... A bez papírů, návštěvy chovatele, kontroly obou rodičů, si  už nikdy štěně nepořídím. Neříkám, že PP jsou záruka toho, že budeš mít kvalitního psa, ale lepší to rozhodně je.

Propříště se psovi bez PP raději vyhnu. Ať to stojí co chce.

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, mAra_ napsal:

@mlsoun1 rád bych ti popsal, co se stalo mně. Když jsme pořizovali Barborku, která před Vánoci ve věku šesti let umřela, říkal jsem ženě:" chci KAO, jdeme shánět."

No a ona že její kamarádka je má, že jich mají asi šest, psi dovezení z Ruska , jen neuchovnění... Tak jsme jí dovezli domů a milovali celý její život. Byla tedy na KAO menší, charakteristiky plemena neměla - nebyla ostrá, byla moc hodná  na všechny. Ale byla naše láska.

Teď v zimě umřela poté, co jsme jí 3 roky kupovali dietní granule na ledviny(zjistili jsme, že je má špatné při kastraci). Veškerou péči od nás dostala, ale ty ledviny jí byly osudné. Dali jsme to vědět i chovatelům, od kterých jsme jí měli, a dozvěděli se, že 5/7 štěňat z vrhu je již mrtvých...

Tak jsme teď začali shánět štěně... A bez papírů, návštěvy chovatele, kontroly obou rodičů už nikdy. Neříkám, že PP jsou záruka toho, že budeš mít kvalitního psa, ale lepší to rozhodně je.

Propříště se psovi bez PP raději vyhnu. Ať to stojí co chce.

Vše co říkáš je velká pravda. Nic nezpochybňuji. My jsme si chtěli pořídit pejska a nepřemýšleli jsme o tom jestli s PP nebo bez. Kolegyně od ženy z práce chovala čivavy, a hrozně se manželce líbily tak jsme do toho šli, měli jsme možnost si vybrat ze tří štěňátek a Náš Čivínek je s námi už 18 let - vím je to neuvěřitelné, ale má tu nejvýši péči. Na podzim s námy po vlastních ušel v Krkonoších 9 km, bez nějakého zaváhání. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já n to ezoterično a osudová setkání nevěřím, ale o toto se s vámi podělím...

Před víkendem jsem venčil našeho dvouletého zlaťáka a potkal jsem hodně smutného známého - poprvé bez jeho jedenáctileté fenky labradora, cca týden zpět nepřežila zákrok (nádor). 
Dnes večer cestou domů ve sněhové vánici kousek před jednou vesnicí mi před auto skočil pes. Plné brzdy, doklouzal jsem z kopečka do vesnice,  otočil auto a jel zpět - na místě činu ani stopa po psovi, obrovská úleva. O kus dál znova otočka a hajdy domů. Na stejném místě vlezl na silnici stejný pes, ale pro změnu z druhé strany. Zastavil jsem, otevřel dveře že ho seřvu, no a frajer mi v pohodě vlezl do auta. Po hodině a půl telefonování (obecní úřad té vesnice, městská policie v okresním městě, MP v krajském městě, jeden útulek, druhý útulek, třetí útulek) a improvizovaném vyšetření v domácnosti veterináře (čtečka nenašla čip, pes nemá známku ani tetování) to dopadlo tak, že si nalezence k sobě na noc vzal můj známý. Právě dnes proběhla kremace jeho fenky a on zcela nečekaně není doma sám....

E20F77DF-01FC-42E5-B361-231833ED4DE4.jpeg

7AE4C383-DF5F-4A67-A1AA-021FC8F4D07B.jpeg

774AA009-A3A2-4B42-B352-3C638D21843E.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mlsoun1Tak tenhle "obohacující" zážitek Ti fakt nezávidím, bohužel i taková vykutálená hovádka nám chodí po světě. Štěstí žes před ním nezačal vytahovat prachy a že (pokud to dobře chápu) u toho nebyla paní. Ženské jsou v tomhle ohledu příšerně měkké a kdyby Vám pak to nešťastné vyzáblé štěně z nějakého důvodu pošlo (kamarádka si takhle kdysi pořídila pejska s rakem, kdo ví o co šlo tady), radši ani nedomýšlet jak by to s ní ještě zamávalo. Čert vem PP, po dlouholeté zkušenosti s Beníkem bych se nebál ani štěňat jeho potomků - a co se týče případného chovatele (ne každý má štěstí tak jako @Duke650, že mu "kandidát" vleze rovnou do auta) minimálně za vlastní nacionále a informaci odkud pejsek pochází by se solidní chovatel určitě stydět neměl. My toho našeho před 15 lety koupili (v podstatě za cenu doloženého očkování) jako osmiměsíční od baby domácnosti, která ho původně chtěla k děckám a trpajzlík si "nesednul s jejím starým" (...myslivec) - a první čtvrtrok se nám chudák pochcával hrůzou kdykoliv jsem se ve dveřích objevil já a nebo libovolnej jinej chlap. No a dneska se místo pochcávání schovává kdykoliv se chystám ven, abych ho dědka nevyvlekl do zimy s sebou :sleeping_03anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, sorondo napsal:

Tak to chce jen přikoupit větší pelíšek :), nebo rovnou letiště :)

Ale je nádherná.

Ano, tuhle (v prosinci) jsem tu psal, jak jsem si přetrhl sval, když jsem do pracovny stěhoval větší gauč(přece jen je to pouze pracovna, kde mám gauč jen na odpolední siesty= spím tam už tři roky každou noc = smečka spí spolu!), než tam byl... Už narážím na limity pokoje. A to tam spím já a oba psi... Žena a dcera spí nahoře, kam já se už těžko kdy podívám 😄

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...