Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Pánové, prosím vás všechny, nemáte někdo kontakt na opravdu dobrého veterináře v okolí Prahy, případně i jinde, který rozumí kožním problémům, případně alergiím? Já už jsem zoufalej a už nevím, co se psem dále? Tady v Praze jsem nenarazil na nikoho, kdo by mi pomohl, všichni jen natahují pracky na prachy a výsledek nula!

 

 

Předem moc díky, klidně přes SZ. 

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji. 

 

Jinak pro informaci ... 

 

3 roky, fena, americký stafford, s PP. 

Vyzkoušeno již 5. nebo 6. krmivo ... předchozí nesedly. 

 

Bojujeme s nějakou neznámou ... já těm kožním problémům prd rozumím, ale testy na kožní parazity a demodex jsou negativní ...

 

Takhle to vypadá, když jsme byli na chatě a šel jsem se s ní projít do lesa, během procházky se totálně osypala - viz. fotky. Samo od sebe to neustoupí. Druhý, stejně starý pes je v pořádku, bez chyb.

 

Podezření je po dlouhé cestě na alerige, konkrétně pyly/trávu - nevíme. Všichni z dosud zkoušených veterinářů dávali ATB nebo hned měnili krmivo ... a propos, vedu si evidenci za psy, auto a výdaje kolem bydlení. Jen za tohoto jednoho psa se za tři roky s výdaji na veterinu, krmivo a očkování dalo přes 105.000,-Kč(!), to jsou v průměru 3.000,-Kč/měsíčně/jeden hafan. Nejde mi o ty prachy, které se do toho daly, je jako moje dítě, ale už mě nebaví draze platit za nic a bez výsledku, navíc stále nějaká antibiotika, jsem z toho zoufalý. Mám toho psa hodně rád a byl bych taky rád, aby si užívala plnohodnotný život a ne do ní cpát sračky a ATB. Tolik asi ve stručnosti k celé problematice.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasemu psovi strasne pomahalo aloe kdykoliv mel cokoliv takoveho....normalne teda mame doma rostlinu, uriznes jeden "list" pak podelne a stavou vevnitr namazes. Ale melo by byt starsi jak tri roky jinak to udajne nema ten efekt. Funguje to skvele na rany, popaleniny, kozni problemy a to i u lidi :) fakt uzasna vec, doba hojeni je asi desetinova...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Canina tablety jste měli? Předpokládám, že krmiva pro alergiky jste už vyzkoušeli. Zkus krmit vařenou stravou. Náš dostával maso s rýží.

 

EDIT: nevím sám co si myslet o Desenském, ale ten tvrdí, že ostropestřec zabírá u psů na všechny alergie, průjmy atd.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nasemu psovi strasne pomahalo aloe kdykoliv mel cokoliv takoveho....normalne teda mame doma rostlinu, uriznes jeden "list" pak podelne a stavou vevnitr namazes. Ale melo by byt starsi jak tri roky jinak to udajne nema ten efekt. Funguje to skvele na rany, popaleniny, kozni problemy a to i u lidi :) fakt uzasna vec, doba hojeni je asi desetinova...

To se přiznám, že ne, zkoušeli jsme různé oleje - lososový do žrádla a TeaTree na mazání. Jak je totiž patrné z fotek, tak někdy to měla v tak extrémním tádiu, že ji i zarudla kůže. Ten teatree oil pomáhal, ale pouze na tu podrážděnou část. 

 

Canina tablety jste měli? Předpokládám, že krmiva pro alergiky jste už vyzkoušeli. Zkus krmit vařenou stravou. Náš dostával maso s rýží.

 

EDIT: nevím sám co si myslet o Desenském, ale ten tvrdí, že ostropestřec zabírá u psů na všechny alergie, průjmy atd.

Tohle nevím zeptám se ženy. Jinak z krmiv jsme měli různé typy, namátkou Taste of the Wild, Marp, Wolfsblut, Artemis - prakticky všechno "holistic". Teď jsme zakotvili na nějakém speciálním hypo-alergenním Calibra přímo z veteriny, které jí dáváme cca 5 měsíců a má po tom perfektní trávení. 

 

S Desenským jsem byl v kontaktu jen ohledně prvního psa, ale ne kvůli trávení/alergii. Kontakt bych i někde našel, ten ostropestřec nezní vůbec špatně, mrknu na to. Nicméně tři pánové mi dali typ na ověřené veterináře, takže je namátkou vyzkouším a uvidíme, dle jednoho by to měla být jednoznačně alergie na pyly, k čemuž se přikláníme i my. 

 

Děkuji pánové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle nevím zeptám se ženy...

Uvidíš, ať to dobře dopadne. Díval jsem se teď na desenského web a v několika diskusích tam ostropestřec zmiňuje. Můj pes měl epilepsii a ke stáru řadu problémů, které náš doktor zvládl. Jen je pro tebe veterinář v Brně z ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, prosím vás všechny....

Napadlo tě zkusit nějakýho bylinkáře?

Tchán řešil něco s brazilskou filou a doktoři do toho psa cpaly nějaký ozařovací injekce a vlastně nevěděli co léčej, prostě jenom zkoušeli co by se mohlo chytnout (poslední dobou mam stejnej pocit když dem s prckem k dětský doktorce). Zkusili pak přírodní léčitele a celkem to pomohlo. Byli u Kindla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíš, ať to dobře dopadne. Díval jsem se teď na desenského web a v několika diskusích tam ostropestřec zmiňuje. Můj pes měl epilepsii a ke stáru řadu problémů, které náš doktor zvládl. Jen je pro tebe veterinář v Brně z ruky.

Problém by to nebyl. Ten ostropestřec proberu večer s manželkou, jela na první doporučenou vetku, tak uvidím. Ale i tak děkuji.

 

Napadlo tě zkusit nějakýho bylinkáře?

Tchán řešil něco s brazilskou filou a doktoři do toho psa cpaly nějaký ozařovací injekce a vlastně nevěděli co léčej, prostě jenom zkoušeli co by se mohlo chytnout (poslední dobou mam stejnej pocit když dem s prckem k dětský doktorce). Zkusili pak přírodní léčitele a celkem to pomohlo. Byli u Kindla

Viz. výše. Budu čekat na vyjádření vetky, manželka dorazí cca za hodinku, tak uvidím.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sphinxx- Se psama jsem v kontaktu celý život, ať už jsem jich x měli, nebo nespočet útulkářů a s tímto jsem se teda ještě nesetkal. u jednoho psíka (kříženec staforda, nebo Pitbula) jsem se setkal s alergií na mléčné výrobky, taky oskákala jakýmasi pupínkama a nikdo nevěděl co s tím. Tím chci říct, pokud by to nebyly pyly, zkusit zapřemýšlet, jestli pes někdy (třeba spojené s nějakou návštěvou) nedostane něco, co běžně nejí,různé pamlsky a podobně (tak jsme my došli na tu alergii na mléčné výrobky). Jinak to může být prakticky ledasco.

Dej pak prosím vědět jak to vypadá / dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marfael: mám to podobně, taky je to problém se kterým jsem se dosud nesetkal. 

 

Nicméně manželka se vrátila z vetky a přišla s nějakými anti-alergiky + ta naše dostala nějakou injekci. Údajně je to opravdu alergie na pyly. Pokud jde o ty mléčné výrobky, tak ji zcela standardně dáváme tvaroh, případně čas od času bílý jogurt a vždy v pořádku. Takže mléčné výrobky to nebudou. No, jsem zvědav, jak to dopadne a jestli se to chytí. Jinak určitě budu informovat jaký je vývoj, respektive, jak to dopadlo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...