Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

vztahovacnej jsem a u piva ti to vytmavim. Nikdy jsem nestrkal pinďoura do svěráku, osobni zkusenost s tim nemam, a presto vim, ze to neni nejlepsi napad. Tolik k te borderce. BTW taky vybiram cokla, momentalne asi vede bostonsky terier nebo fenecka anglickeho stafforda. :)

 

No a ty mě něco říkej. Ty, chovatel želv a najednou rafan :)

Na vytmavení se docela těším ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

su to dost ostri strazni psi, inak mili k rodine, ak ti teda nevadi vyraznejsi obranarsky pud. postarka ta nepochvali. Poznam dvoch, majitelia na nich nedaju dopustit. Navolno ich ale nevenci ani jeden. Nedaj sa zmylit vyzorom a la retriever, povaha je uplne ina /= ta spravna :)/. na pracu sa prilis nepouziva, lebo nema silny koristnicky pud, ale naopak silny obranny /on to kusanie do ludi proste berie tak nejak vazne :)/. je to proste pes na strazenie rodiny, a tak je taka povaha uplne na mieste. odporucam vyhladat poradcu chovu a poradit sa - to kazdopadne v pripade akehokolvek plemena.

 

ja mam taky vcelku zabavny zazitok - v 90tych rokoch mi jeden pokusal devatmesacneho vlciaka - zvedavy blbucky dorastenec k nemu strcil cumak cez plot, v momente nafasoval z druhej strany plota nahubok lacoste. Majitel bol nastastie doma, ale pejsek bol dost tvrdy. Nepomohlo ani vludne slovo, ani poza usi /skor naopak/, nevedeli sme co s nimi, mat dvoch psov na brane v tejto polohe je znacne neprakticke, ze. Nakoniec zabral osvedceny kybel studenej vody, potom strazca rezignoval a pustil ho. Mlady mal tyzden papulu ako kacer donald :) ale to plemeno si ma vtedy ziskalo. bolo vidno ze to s tym strazenim mysli smrtelne vazne.

 

a k tej boo-beekovej rade - rozhodne nieco biele metloidne. maltezak je v pohode. bišón je tiez ok, mozno trochu hlucnejsi, ale zato rodeny klaun.

 

Par let jsem jednu fenku vencil a taky jsem pak videl nejake jeji stenate a jeste jedna znama mela jednoho. Vsechno co rika instat je pravda, jeste bych dodal, ze ti hovawarti jsou jako stenata pekna hovada, kousou vsechno a vsechny ... taky se mi nezda ze by pobrali moc inteligence, at uz emocni nebo intelektove ... ale hezci jsou a na hlidani baraku asi idealni ...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ale obavam sa tento chlpac ma vacsie a vyrovnanejsie sebavedomie ako polovica tunajsich prispievatelov v Rolex vlakne :)

 

To sice má,ale mě se na nich líbí ta samostatnost,není to pes pro toho kdo si vycepovaným psem léčí komplexy.

Vlčáka naučíš,aby ti přinesl telefon když začně zvonit

 

Když totéž naučíš jezevčíka napřed se podívá kdo volá a pak ti ho buď přinese nebo zavěsi,podle vlastní úvahy :smile_anim:

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice má,ale mě se na nich líbí ta samostatnost,není to pes pro toho kdo si vycepovaným psem léčí komplexy.

Vlčáka naučíš,aby ti přinesl telefon když začně zvonit

 

Když totéž naučíš jezevčíka napřed se podívá kdo volá a pak ti ho buď přinese nebo zavěsi,podle vlastní úvahy :smile_anim:

 

...a pudl vyřídí hovor za tebe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sice má,ale mě se na nich líbí ta samostatnost,není to pes pro toho kdo si vycepovaným psem léčí komplexy.

Vlčáka naučíš,aby ti přinesl telefon když začně zvonit

 

Když totéž naučíš jezevčíka napřed se podívá kdo volá a pak ti ho buď přinese nebo zavěsi,podle vlastní úvahy :smile_anim:

 

no bieleho zabudni ze naucis :). to je mačka v psom tele. on presne vie čo po ňom chceš, aj to teda nakoniec asi urobí, ale tých kecov okolo toho, to svet nevidel.. jódluje, skučí, hračku donesie, stojka na predné, proste čokoľvek len aby nemusel "ľahni", lebo to on chlapec velmi nerad. povel lahni ma u psov negativny vplyv na osobny MI :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jó, jezevčíci...jednoho krátkosrstýho jsme měli, dožil se 17 let. Většího hajzlíka jsem nezažil :) Ten byl vyčůranej až na půdu. Ale na druhou stranu, nebyl to parchant a rodinu miloval. Takovej malej a u ostatních psů si vždycky bez problému zjednal respekt, to jsem čuměl. Ségřina kamarádka měla vlčáka jako tele, pořád se rval a za tím naším blbcem akorát dolejzal. Ten ho samozřejmě ignoroval :D Není to pes pro každýho, má svojí hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bady!Tohle je můj nejlepší přítel a parťák do všech druhů nepohody,nepročítal jsem vše,ale řešilo se zde,že pokud chcete psa do bytu a nejlepší zahřejvač do postele ze všech,nejoddanější psí plemeno,pak neexistuje lepší volba!!!zájemcům další postřehy z 5letého soužití sdělím.

post-8027-058586200 1296243793.jpg

Upraveno uživatelem legacy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mexickej nebo peruánskej naháč - hanbář:gora:

 

správně,peruánský naháč střední!3500 let staré,původní plemeno,přímý potomek jihoamerického vlka,pes s nejvyšší tělesnou teplotou,42 st.,původně jateční na inckých námořních výpravách,následně pes inckých králů,čím průsvitnější,tím vzácnější,venčen jen v noci,nejvíce fixovaná rasa na člověka,v kotci může ztratit osobnost až může následně uhynout,rasa,která zaujme a vyvolává v lidech pocity mystična a tajemna,kůže velmi podobná lidské,ve věku štěněte podobné reakce jako kojenec,objímá kolem krku a "kníká",dříve pod názvem měsíční-orchideový pes.Miluje děti,slunce,6hod.ležení na přímém slunci mu nedělá problem,v létě se opaluje-černý,nyní světle šedý!!!

post-8027-015577100 1296249386.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smím se zeptat, proč je venčen jen v noci?

 

Pouze špatně pochopeno,příp.mnou špatně napsáno! :smile_anim: Dnes už ne,to je z té historie!Když ho měli inčtí králové,tak měl největší hodnotu,když byl bledý,průsvitný až snad průhledný s kresbou žil a prosvítajícím světlem přes kůži,něco jako extrémní albín.Snad někdy ve středověku i naše šlechta musela mít výhradně honosnou bílou barvu,osmahnutá mohla být jen lůza od práce na poli.Tak ho venčili jen v noci a přes den,aby nezhnědnul,tak ho přikrývali ti poskokové orchideovými listy přes den anebo pod nimi odpočívali,nesměli na denní světlo,tak i proto ten název měsíční-orchideový pes.Dobrý ne?Až skoro neuvěřitelný!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kvoli farbe pokozky zrejme. zaujmava story aj psik

 

Dobrá dedukce a díky za pochvalu!!!Je fakt zajímavý,máme v rodině ještě pitbulla a dotazy a zájmem lidí na veřejnosti vede naháč tak 10:1!Ale možná je to jen strachem z toho bulika! :smile_anim:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bady!Tohle je můj nejlepší přítel a parťák do všech druhů nepohody,nepročítal jsem vše,ale řešilo se zde,že pokud chcete psa do bytu a nejlepší zahřejvač do postele ze všech,nejoddanější psí plemeno,pak neexistuje lepší volba!!!zájemcům další postřehy z 5letého soužití sdělím.

 

A hrozně rád chodí do hospody a je slušně vychovanej :) A kdybyste potřebovali nějaký chlupy, řekni, máme dost :smile_anim:

 

post-11430-056009700 1296293588.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych měl teda u naháče strach, když nemá tu srst. Psi mají tendenci chodit mezi keříky a podlézat ostnaté dráty, a nevadí jim to, když mají srst. Ale u tohodle by to mohlo pěkně bolet

 

na martiniku(chien fer http://www.licencephoto.com/public/affichfr-55433-175-175-4795.html) maji tyto psy taky, ne sice nijak vyslechtene, jsou tam i takovi skoro navolno, mistni si je berou domu "na navstevu" na odhaneni zlych duchu, a vcelku jim vadi komari ;)

ale jinak super psi, neco mezi gremlins a selatkem (hlavne kdyz maji vice kuze bez pigmentu a jsou celi ruzovi od slunce ... ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...