Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Krmíte někdo podle BARF? Případně máte nějakou zkušenost?

 

 

Krmíme BARFem našeho dvouletého Flat coated retrievera a je to rozhodně nejlepší možná volba. Hledali jsme dlouho ty nejlepší granule ve vesmíru, až jsme se na granule vykašlali a přešli na syrové maso, zeleninu, bylinky, doplňky. Už takto krmíme přes rok, pes je naprosto spokojený, my také... Je s tím o něco více práce a jestli máš většího psa, tak to bude chtít i větší mrazák:). Ne všichni veterináři jsou z toho nadšení, ale podle mého názoru "ukázaná platí" a naše čoklisko je ve výborné kondici, vypadá nejlépe ze všech souzozenců a nemá žádné zdravotní potíže...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krmíme BARFem našeho dvouletého Flat coated retrievera a je to rozhodně nejlepší možná volba. Hledali jsme dlouho ty nejlepší granule ve vesmíru, až jsme se na granule vykašlali a přešli na syrové maso, zeleninu, bylinky, doplňky. Už takto krmíme přes rok, pes je naprosto spokojený, my také... Je s tím o něco více práce a jestli máš většího psa, tak to bude chtít i větší mrazák:). Ne všichni veterináři jsou z toho nadšení, ale podle mého názoru "ukázaná platí" a naše čoklisko je ve výborné kondici, vypadá nejlépe ze všech souzozenců a nemá žádné zdravotní potíže...

 

Napiš prosím tě nějaké podrobnosti,našel jsem na netu že by denní dávka měla být 2,5-3 procenta váhy psa a porce zeleniny masa kostí a ovoce pro mého 9 kg jezevce by byla téměř 30 dkg to se mi zdá hrozně moc a potom doporučují i drůbeží kosti, kterým jsem se pro jejich snadnou štěpivost na kousky s ostrými hroty snažll vyhnou. Díky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No trochu jsem neveril vlastnim voci, kdyz jsem cet jak delaj ze psa vegetariana.

 

http://www.lidovky.cz/veterinari-jsou-zdeseni-lide-delaji-ze-psu-vegetariany-pg6-/ln_domov.asp?c=A110125_111459_ln_domov_kar

 

BARF je v pohode. Jen to chce hlidat dostatek vitaminu, vapniku a treba i kloubni vyzivy. Zalezi jaky se tim krmi plemeno. Granule jsou samo pohodlnejsi a vicemene to vsechno obsahuji. Pominuli ty noname v Tescu. Ale kdyz byl ten muj hafan nemocnej, tak granule zvracel, jak to bobtna v zaludku. Kdyz jsem mu je zalil vodou nebo vyvarem tak to nezral. Nakonec jsme skoncili u testovin a rejze a k tomu masovou konzervu. A kdyz byl cas, tak se mu maso i varilo. Ale jak se pes na jeden druh stravy nauci, tak by se to nemelo moc menit. Zbytecne pak maji honicku. A to doslova :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš prosím tě nějaké podrobnosti,našel jsem na netu že by denní dávka měla být 2,5-3 procenta váhy psa a porce zeleniny masa kostí a ovoce pro mého 9 kg jezevce by byla téměř 30 dkg to se mi zdá hrozně moc a potom doporučují i drůbeží kosti, kterým jsem se pro jejich snadnou štěpivost na kousky s ostrými hroty snažll vyhnou. Díky.

 

Ono to tak odpovida, kamaradka, co provozuje masopropsy.cz, ma stejny chlupatce jako ja a denni davka syroveho krmeni je cca 2-3x toho, co davam v zatezovych granulich. Dute kosti radeji uplne vynechat nebo nedavat cele, ale pozor, v barfu se krmi vyhradne syrove, ty se v psovi chovaji jinak nez vyvarene v polivce ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krmíme BARFem našeho dvouletého Flat coated retrievera a je to rozhodně nejlepší možná volba. Hledali jsme dlouho ty nejlepší granule ve vesmíru, až jsme se na granule vykašlali a přešli na syrové maso, zeleninu, bylinky, doplňky. Už takto krmíme přes rok, pes je naprosto spokojený, my také... Je s tím o něco více práce a jestli máš většího psa, tak to bude chtít i větší mrazák:). Ne všichni veterináři jsou z toho nadšení, ale podle mého názoru "ukázaná platí" a naše čoklisko je ve výborné kondici, vypadá nejlépe ze všech souzozenců a nemá žádné zdravotní potíže...

 

Díky za zkušenost :) Máme starší pitbulku a mladou shitzku (trochu překrslou)... Mražák bude do budoucna potřeba probrat :)

 

@Conrad jak píše mmoobbyy tak se struktura po vaření mění... takže nevařené v rozumné míře by měli projít.

 

@milosh hledání ideálních granulí to je boj. Jsme dá se říct spokojeni s tím s čím teď krmíme, ale přeci jen nás to silně zaujalo.

 

Jinak pokud člověk takto chystá psovi nebo pořádný salát králíkovi, sám pak dostane chuť a něco zdravého sní, aniž by to jinak normálně udělal - vlastní zkušenost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za zkušenost :) Máme starší pitbulku a mladou shitzku (trochu překrslou)... Mražák bude do budoucna potřeba probrat :)

 

@Conrad jak píše mmoobbyy tak se struktura po vaření mění... takže nevařené v rozumné míře by měli projít.

 

@milosh hledání ideálních granulí to je boj. Jsme dá se říct spokojeni s tím s čím teď krmíme, ale přeci jen nás to silně zaujalo.

 

Jinak pokud člověk takto chystá psovi nebo pořádný salát králíkovi, sám pak dostane chuť a něco zdravého sní, aniž by to jinak normálně udělal - vlastní zkušenost :)

 

Jezevec toho tolik nesní, takže krmím hovězí nebo kuře,k tomu nudle rýže vařená zelenina ale stejně má nejraději roštěnky na houbách s domácími nočky :smile_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jen zamíchat a jde se na to...

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Posted Image

 

S tím dávkováním je to podobné jako u granulí, to, co se uvádí je doporučené množství a doladíš to podle psa.

Je docela rozdíl jestli je to jenom gaučák nebo má nějakou rozumnou zátěž.

My jsme nikdy nic nevařili. S kuřečími kostmi je to podle všeho tak, že v syrovém stavu nebezpečné nejsou, ale jakmile se uvaří, tak ano.

Maso objednáváme z vetamixu, občas přikoupíme něco v obchodě...

Docela dost se toho o BARFu dá přečíst na Desenského fóru (teď mi vypadla z hlavy ta adresa). Je to docela zajímavé místo a člověk tam najde užitečné informace, ale na druhou stranu se tam vyskytuje i dost "psích fundamentalistů" a zelených živlů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jen zamíchat a jde se na to...

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Posted Image

 

S tím dávkováním je to podobné jako u granulí, to, co se uvádí je doporučené množství a doladíš to podle psa.

Je docela rozdíl jestli je to jenom gaučák nebo má nějakou rozumnou zátěž.

My jsme nikdy nic nevařili. S kuřečími kostmi je to podle všeho tak, že v syrovém stavu nebezpečné nejsou, ale jakmile se uvaří, tak ano.

Maso objednáváme z vetamixu, občas přikoupíme něco v obchodě...

Docela dost se toho o BARFu dá přečíst na Desenského fóru (teď mi vypadla z hlavy ta adresa). Je to docela zajímavé místo a člověk tam najde užitečné informace, ale na druhou stranu se tam vyskytuje i dost "psích fundamentalistů" a zelených živlů.

 

 

 

 

Ten Desenský -četl jsem jeho knihu a s mnoha jeho tvrzeními by se dalo polemizovat a faktem je,že mezi kynology / tedy znám jen ty, co chovají lovecká plemena/ je na něj dost negativní názor.Osobně jsem se s ním ale nesetkal tak nechci soudit,jen pochybuji zda je až takovou autoritou

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S p. Desenským jsem několikrát mluvil a jednou i žádal o radu. Mám z něj dobrý dojem, a to jsem majitelem loveckého plemene....Řešil jsem s ním dominanci ve smečece, protože se mi do ruky dostal velmi zvláštní pes a po jeho radách jsme našli řešení.

Negativní reakce jsou většinou od lidí, co ho ani neviděli, a tak je to "jedna paní povídala.." Tzn. ignorovat internetové diskuze o psech, kde na něj většinou házejí špínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar chlapi, je to tu hrozne dlouhe tema a nestihnul jsem to tu cele procist. Chci se zeptat, nemate nekdo doma nebo alespon zkusenosti s plemenem Hovawart?

Chteli bychom fenku a v blizkem okoli toho psa nikdo nema..net a ofiko stranky psa, jsme jiz prolouskali, ale kazda informace dobra..dekuji alespon zanejake info..

 

Mám psa, jedenáctý rok. Co Tě zajímá? Je to skvělá rasa.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...