Jump to content

Kdo máte jakého psa?

Conrad

Recommended Posts

před 36 minutami, mlsoun1 napsal:

Po 30-ti km ještě nemá dost😅

Kluci vy jste draci, my dneska jen na malou chvilku do polí, abychom zase trochu potrénovali pohyb venku bez vodítka a pak začalo poprchávat, tak jsme šli dom. V pátek, v sobotu a neděli v lese to bylo ok, ale včera to byl tuhý boj, hlavně když poblíž letí nějaký motýl - to je karambol, takže včera nám to bez toho vodítka moc nešlo a byl rozjetej, jak parní válec, tak jsem si ani moc netroufal ho na volno pustit.

Mám blok,když musím v lese či na louce používat vodítko.Ale chápu tě,když nasadí rychlost,to je něco neskutečného.Naštěsti má takový pronikavý až písklavý štěkot,že vím kde je a GPS taky.Dnes jsem si pěkně v dešti sedl na posed a užíval si to.Jinak Beníka extrémě zajímají čmeláci a ptáčci😊Tož Nelíka podrbej za ušima😉

Já mám psy na vodítku prakticky pořád. Pouštím je jen na loukách/polích, když nikdo a nic není v dohledu. A to ještě jen na pár minut.

Se štěnětem každej den trénujeme přivolání a chůzi u nohy, ale je to tele a zajímá ho všechno ostatní, jen ne já. Úspěšnost tak 80 %, když se mnou jde sám a 60 %, když jdeme všichni tři i s vlčákem. U nohy jde dobrovolně a sám od sebe jen v místech, kde to zná a není tam nic zajímavýho. A ví, že dostane pamlsek, když mi bude dostatečně dlouho šťouchat čumákem do levý ruky.

Dědek sice chodí u nohy a přijde na zavolání, ale když vidí srnu, zajíce nebo jinýho psa, rázem ohluchne a zmizí.

A já, co se rád pokládá za zodpovědnýho opatrovatele psů, je proto mám na vodítku, aby nedošlo k nějaký nepříjemnosti. I tady na vesnici.

Edited by KFL

My bydlíme v centru města, kde je velký park. Ráno chodím naší zlaťandu venčit okolo 5té hodiny, tak ji mám na volno a hraju s měšťákama na schovku. Už několikrát jsme si pokecali, ale naštěstí to řešili jen domluvou😅 Odpoledne raději pole, louky, les. Ve městě jinak na vodítku.

Po městě samozřejmě jedině s vodítkem.To bych neriskoval,neboť ho vše zajímá a hlavně když někdo telefonuje, tak si myslí,že na něho mluví a chce si hrát a skáče.Mimoto miluje děti.Vůbec v civilizaci je dosti zbrklý a musím ho mít na dozoru.Zde bych bez vodítka nešel.Pustím ho jen na bočních ulicích a to o víkendu brzy po ránu, neboť většina lidí ještě chrní.

Blok vodítka mám jen v lese a na loukách.Taky je pravdou, že nepotkám mimo zvěře ani nohu.To se stávalo jen v době covidu,že les byl plné lidí.

před 8 hodinami, mlsoun1 napsal:

Mimoto miluje děti.Vůbec v civilizaci je dosti zbrklý a musím ho mít na dozoru.Zde bych bez vodítka nešel.

Jj, náš je takto také (jak přes kopírák) a ještě by občas začal honit auta, ale motorek (zvuku motoru) se bojí jak čert kříže

chůze vedle nohy - tak to ani náhodou, na to nemá trpělivost a má moc velký temperament. Ale teď sem pořídil ultrazvukovou píšťalku, nejprve naprosto obyčejnou, jestli na to bude reagovat, což docela začalo u něj fungovat, tak jsem následně objednal kvalitní od ACME (dnes přišla), a když jsem do ni doma zkusil písknout a pes byl někde na druhé straně baráku, tak se hned ozval dupot a už byl u mě. Tak doufám, že mu to vydrží a nezačne zas každou chvíli venku "záhadně hluchnout :) )

U nás chystání na spaní... Ale ty louzicky každou noc... To se moc těším, až se přes to dostaneme :-)))

Naštěstí oba v noci spí se mnou v posteli, či u ní a malý nebrečí... Tak aspoň že tak.

PXL_20240403_190903479.PORTRAIT.jpg

Trávník... Záhony... Já se picnu. Na půlce zahrady mám jenom mech a jsem za něj rád... Aspoň je ta půlka zelená. Zbytek je jen tankodromu plný bahna, jam a děr na chlazení... 

Pět let pěstovaný muchovník, který už měl ke dvěma metrům a začínal plodit, ukousnutý deset čísel nad zemí, kořeny vyhrabané... A tak...

před 33 minutami, warann napsal:

@Bukoowsky typickej pes zabijak, jak rikame u nas doma. Nase oblibena poloha je zas tahle. 

IMG_0080.jpeg

Účíme ho rvát malým dětem ksichty, ale...vůbec není tvárný🤷‍♀️

8c58bfee-1952-46fb-8076-ead1bcbddbe6.jpeg

před 13 hodinami, mAra_ napsal:

Podvečerní mazlení...

PXL_20240404_202319855.PORTRAIT.jpg

Když sou jen spolu, tak není patrný jak sou obrovský, ale když tam máš i dceru, tak to až pořádně vynikne🥰

16 hours ago, mAra_ said:

Trávník... Záhony... Já se picnu. Na půlce zahrady mám jenom mech a jsem za něj rád... Aspoň je ta půlka zelená. Zbytek je jen tankodromu plný bahna, jam a děr na chlazení... 

Pět let pěstovaný muchovník, který už měl ke dvěma metrům a začínal plodit, ukousnutý deset čísel nad zemí, kořeny vyhrabané... A tak...

Náš kavkazák dokázal porazit třímetrovej jedlej kaštan a posléze z pahýlu udělal úhledný pařez. Pozitivní je, že rostlina obrazila a dneska má skoro 6 metrů :D.