Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Ten psík vypadá jak ten tvúj avatár, nějáká úchylka na kukadla? :cheers:  Jinak také mě chybí členové rodiny, tak jsem si našel na druhé straně zeměkoule prozatím nahrážku. V posteli bohužel se mnou neleží, jelikož jsem je nenadzvedl" Takový český cikán by to asi dal :lol2:

Roční parchant jménem Ben. Americký kokr. Nekamarádí s motorovými vozidly, nesnáší cyklisty, nenávidí psy všech značek (na velikosti mu nezáleží). Snese pouze fenu a to nesmí být vykastrovaná, jinak je zle. Posledně dostal na držku od Anglického buldoka. Naštěstí to byl dědek, který už neměl zuby. Sem tam si jen tak pro radost zapytlačí. Raději nebudu popisovat jeho každovečerní orgie s plyšáky. Už nám pár psů rukama prošlo, ale tohle je tvrdohlavý netvor. Mám podezření, že do těch granulí něco sypou.. jinak strašný mazel, právoplatný člen rodiny a nevyčerpatelný dárce energie :D

post-364-0-65527700-1397388572_thumb.jpg

post-364-0-21098200-1397388590_thumb.jpg

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:cheers:   Valit bulvy mu jde už od mala. Takové vystrašené štěně to bylo, pazůr jeden.

Avatar mě tak nějak vystihuje. Nemám vyloženě oblíbenou hodinkovou stáj a ani celebritu, která by stála za to, aby zdobila můj nick :)

tak ten snad ani zlobit nemůže,   :D  je jasně vidět, že je to typický gaučový pes......tedy možná   :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ten snad ani zlobit nemůže,   :D  je jasně vidět, že je to typický gaučový pes......tedy možná   :D

:D Ale trošku hyperaktivní. Panička mu poctivě dává 2x hodinu denně aktivního pohybu a stejně je k neutahání. Navíc má velmi benevolentní výchovu hraničící s anarchií.

 

Edit: Pes je máti. Když přijedu cca jednou týdně na návštěvu, tak ho musím asi dvacet minut pacifikovat, jelikož má vždy záchvat radosti :D :taz:

Upraveno uživatelem Jeronimo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

ten sa teda sustredi na to spanie :)

 

od detstva prejavoval obzvlast pozoruhodne vlohy v tomto smere. v dospelosti to obohatil o nosenie lopticky, zobranie zradla a pretahovanie cohokolvek stvornoheho co neujde na strom. Vsetky styri zakladne cinnosti je ochotny praktizovat do bezvedomia, s maximalnym nasadenim a bez hanby. proste jak mas raz talent a volu..

post-4112-0-05274900-1398297100_thumb.jpg

post-4112-0-34530100-1398297105_thumb.jpg

post-4112-0-33074900-1398297110_thumb.jpg

post-4112-0-29505300-1398297117_thumb.jpg

post-4112-0-90393500-1398297123_thumb.jpg

post-4112-0-03536200-1398297130_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BSO /biely svajciarsky ovciak/. Geneticky je to Nemecky ovciak bielej farby. Biele jedince boli pred VWII vylucene z nemeckeho standardu a po vojne aj v ostatnych krajinach. V USA z neho urobili osobitne plemeno /americko-kanadsky biely ovciak/, ktory donedavna neuznavala FCI, az sa toho nejako ujalo Svajciarsko a zapisali ho do FCI ako BSO. Ale je to stale ten isty pes - NO v tej povodnej podobe /bez priposrateho zadku a la komisar Rex ako maju dnes NO/ a s genom ktory mu urcuje bielu farbu srsti.

 

Co musim uznat, ako plemeno je to zatial najlepsi rodinny pes akeho som nasiel. Je s nimi sranda, v podstate dokonaly pes a je to obdivuhodne oddany a tolerantny pes k detom. Ma jedinu "vadu" a to ze je pomerne hlucny - nadmerne nesteka, ale ma dost nadpriemernu potrebu zapajat sa do debaty roznymi zvukmi, jodlovanim, hundranim, poskučovanim a tak. Ten nas je teda pan bruchomluvec, plus vie povedat "mama".. Vzhladom k tomu ze mam dom plny zien, jeden uhundrany pes sa v tom hluku proste strati.. 

 

V USA su snahy primiesavat biele jedince naspat do linii NO, postrehol som nove sfarbenie s nazvom Panda.. vyzera to byt prima podvratak, ale na tucneho vegetariana teda nevyzera :)

post-4112-0-09070100-1398299757.jpg

post-4112-0-76232000-1398299761_thumb.jpg

post-4112-0-17675400-1398299776_thumb.jpg

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlakno je celkem obsahle, tak pocitam ze tu bude hodne pejskaru...

 

Mate zkušenost s falešnou březosti u fen?

Máme 1,5 roku fenku malyho pudla, pred 8 tydny podruhe harala. Tri dny zpatky se zacala chovat jinak a zafixovala se na piskaci gumovou hracku :) nosi ji opatrne vsude sebou, dela pelechy a vsemozne ji opecovava, obcas u ni bezdovodne knuci a strka do ni cumakem.

Po fyzicky strance je vse v normalu.

 

Neco sem vygooglil, dokud pry nejsou zdravotni potize jako zvetseni mlecnych zlaz atd resit se to nemusi. Ale nekdo doporucuje odebrat hracku, kterou povazuje za stene, je to nutne?

 

Mam to resit s veterinarem?

 

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jungle: je to na 99,9% falešná březost, tzv. "pseudogravidita". Na první pohled jí poznáš ak, že má fena zvětšené mléčné žlázy, lidově řečeno cecky :).  Je to stav, kdy má fena pocit "že zmíněná hračka" na kterou se fixuje jí jakoby nahrazuje štěně, to je důvod proč si jej všude tahá a nosí sebou. Při takzvané falešce by se psovi měla snížit porce krmiva a naopak zvýšit fyzická aktivita a zátěž, jak píše MJ. Taktéž odebrat onu hračku na kterou je fixovaná.

 

Pokud by se to mělo opakovat a nepočítáte s uchovněním, tak nám vet doporučil kastraci, kterou jsme nakonec nechali provést. Jde o to, že se tím mimo jiné předchází různým rizikovým nádorům, jak na mléčné žláze, tak na pohlavních orgánech. Další "výhodou" je, že už nebude hárat a tudíž ji vymizí i tyto stavy, nehledě na to, že předejdeš případnému nechtěnému nakrytí.

 

Samožřejmě je na toto téma nejlepší diskuze s vetem, ale tohle je jasné, jak facka.

 

Jinak k tomu našemu případu - nechali jsme vykastrovat, proběhlo to naprosto v pořádku, zůstala jí na břiše malinká krásně dohojená jizvička a je zase čilá, jako předtím, ale zásadním faktorem PRO kastraci byly právě možné následné zdravotní komplikace, případně nádorové onemocnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolil bych si přerušit diskuzi o falešné březosti fotkama našeho Bena, kterak si zkouší moje pětky na novém strapu. Ke koupi monster, pro která mám připraven tento strap, jsem se ještě neodhodlal, takže největším monstrem u nás zatím zůstává labradorčík Ben :taz:

Docela mu seknou, ne?

:-)

post-33141-0-09174000-1398793739_thumb.jpg

post-33141-0-90420800-1398793746_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...