Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Sorry kluci, bez urážky, ale elektrický obojky na psy jsou pro slabochy' Já mám z mé dobrmanky také o dost šedivých vlasů víc, ale chujovina jako elektrickej obojek by mě nenapadla ani ve snu' A říká se pes, kterej začne utíkat, tak to bude dělat furt a bude to zkoušet a zkoušet, takže pořádnou zeď kolem baráku, anebo ho nechat, ať se proběhne :-)

 

 

amen

 

 

Tvá žena, nebo tvoje dítě, když budou dělat voloviny, dáš jim snad elektrickej obojek na krk? Kluci, pro mě je pes rodina, ale chápu, že pes má dnes více využití, takže jak to máte, tak to máte' U nás v ulici jsou nový sousedi, dva jejich jezevčíči jsou většinu času venku, no a co můj pes na to, štěkal jak debil celý den u plotu' Zrovna dnes mě dodělali novou branku za patnáct o patnáct metrů dál od silnice a je klid:-) Kluci, myslete, než si toho čokla pořídíte...

 

Mas deti? Mal si v ruke alebo na krku elektricky obojok? vies ako to funguje a naco sa to pouziva?

 

Ja by som si take kategoricke vyhlasenia odpustil, ked nevies o co ide. Ked si myslis ze niekto pouzije elektricky obojok na psa co steka na dvoch potulnych bundášov za plotom, tak to si fakt mimo. 

 

tak my mame cca 600 obyvatelov, ale problem je v tom ze revir je v prenajme a vela polovnikov neni priamo odtialto... to je vecna skoda ze to neni ako kedysi..

nas labrador je este stena a vsetko co bezi je potencionalny kamarat na hranie, ale pod krk nechyti ani sliepky :)

 

cely problem je v tom, ze ked das debilovi pusku tak bude chciet strielat a zamienku si najde.

ja ti poviem co je spatne... spatne je to ze sa polovnicke organizacie vobec o tu zver nestaraju. v zime behaju po dedine ked nemaju co jest. medvedice s mladatmi sa spaciruju 100 metrov od mojho domu, rovnako aj vysoka zver a diviaky. tie nemaju problem cez noc spokojne behat po dedine.. je to vsetko premnozene, vobec nemaju prehlad o stavoch.

 

janko, ty si tazky idealista a debata s tebou je niekedy zly sen. vazne som ta prestal brat pri tvojich nazoroch na deti, ale viem ze ziadne nemas, tak beriem ze si obet brainwashingu sucasnych socialnych architektov alebo si proste Divny Janko.. :) Teraz sa spytam, ci si niekedy stal proti najebanemu polovnikovi s puskou v ruke, v lese kde nie je nikto iba ty on a tvoj pes. Ja som stal, a ver tomu ze druhykrat nechcem. A mam na nich nazor este horsi ako ty, ale oni maju pusku a ja nie. A vies ako hovori medved nasratemu zajacovi s flintou v ruke? hovori mu "pane".

 

Mimochodom, byvam tak ze za plotom sa mi pasu srny, mam vyhlad na pole a za nim je les. Nespocetnekrat tam stretnem psickarov so stavacmi, retrievermi atd navolno, psi casto plasia a nahanaju zver, zajace, srny, majitelia ani neceknu. Ze vencia napr. harave feny, to je uplne pravidlo /a mnohi to o tom ani nevedia/. Vies co je to pre taku srnu na jar, vyslabnutu po zime, ked sa ma kvoli kokotovi prebehnut kilometer po hlbokom blate? Normalne moze od takeho vycerpania ochoriet a zdochnut. A teraz mi povedz ci je na vine polovnik co v zime nekrmi alebo imbecil co chova v panelaku madarsku vizslu (posledna moda co som si vsimol) a trikrat denne ju chodi vencit na pole, lebo pes mu uz znicil pol bytu. Pes samozrejme nevychovany, ovladany pudmi /nie je to jeho chyba, na to bol vyslachteny, aby lovil/. Ale ked pride na to rec, kazdy majitel ti povie "ale ten nas nie, on je dobry, len sa chce hrat".. bollocks

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

janko, ty si tazky idealista a debata s tebou je niekedy zly sen. vazne som ta prestal brat pri tvojich nazoroch na deti, ale viem ze ziadne nemas, tak beriem ze si obet brainwashingu sucasnych socialnych architektov alebo si proste Divny Janko.. :) Teraz sa spytam, ci si niekedy stal proti najebanemu polovnikovi s puskou v ruke, v lese kde nie je nikto iba ty on a tvoj pes. Ja som stal, a ver tomu ze druhykrat nechcem. A mam na nich nazor este horsi ako ty, ale oni maju pusku a ja nie. A vies ako hovori medved nasratemu zajacovi s flintou v ruke? hovori mu "pane".

 

Mimochodom, byvam tak ze za plotom sa mi pasu srny, mam vyhlad na pole a za nim je les. Nespocetnekrat tam stretnem psickarov so stavacmi, retrievermi atd navolno, psi casto plasia a nahanaju zver, zajace, srny, majitelia ani neceknu. Ze vencia napr. harave feny, to je uplne pravidlo /a mnohi to o tom ani nevedia/. Vies co je to pre taku srnu na jar, vyslabnutu po zime, ked sa ma kvoli kokotovi prebehnut kilometer po hlbokom blate? Normalne moze od takeho vycerpania ochoriet a zdochnut. A teraz mi povedz ci je na vine polovnik co v zime nekrmi alebo imbecil co chova v panelaku madarsku vizslu (posledna moda co som si vsimol) a trikrat denne ju chodi vencit na pole, lebo pes mu uz znicil pol bytu. Pes samozrejme nevychovany, ovladany pudmi /nie je to jeho chyba, na to bol vyslachteny, aby lovil/. Ale ked pride na to rec, kazdy majitel ti povie "ale ten nas nie, on je dobry, len sa chce hrat".. bollocks

Debatu o detoch mozeme nechat tak. Spravny nazor v tomto pripade neexistuje.

 

Polovnici na tej lade triezvy isto neboli. Tolko este rozoznam, ale mas pravdu, nebol som v tej situacii sam. A ano, bez dalsej takej situacie by som sa urcite zaobisiel aj do konca zivota. Ja konfliktne situacie nevyhladavam.

 

K tomu venceniu - suhlasim a imbecil je aj polovnik aj majitel psa. Ja sa urcite nechcem zastavat len psickarov, medzi nimi je urcite kopec ignorantov. Mam kamaratov polovnikov a v mojej rodine to bola tradicia za "starych dobrych casov". Teda viem povedat, ze su aj polovnici co maju v hlave rozum. Dokonca poznam par polovnikov po patdesiatke co v zivote nestrelili nic ine ako lisku.

Nemusim byt lesny hospodar aby som vedel, ze sucasny stav lesov a stav zveriny niesu v poriadku a na tom nesu vinu prave polovnicke zdruzenia zlym hospodarenim. To sposobuje aj slabe srnky a aj ovela vacsi pocet stretov domacich zvierat s divinou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je tu téma o psech tak mě neskutečně serou páníčkové co si pořídí velkýho čokla nejlépe bojový plemeno a absolutně ho nezvládají a chodí s ním na volno. Většinou jsou to mladí kluci co si tím honí ego a neuvědomují si zodpovědnost. Občas se takový pes pustí do nějakého jiného psa. Vážně začínám uvažovat o menším revolveru, až nějaké takové hovado napadne mého psa nebo mě tak ho odstřelím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Instant: Děti mám a elektrický obojek má můj vypatlanej soused, kterej po celým městě machruje jak mu krásně chodí psy :-) Na cvíčáku jsme ho probíraly nesčetněkrát. Elektrický obojek způsobuje psovy bolest a vyvolává strach a proto se pes chová jak autíčko na dálkové ovládání, jak říká soused, ten mě krásně chodí :frusty:  Je to jenom obrovská lenost majitelů věnovat svému psovy více času, mít více trpělivosti, zkusit najít důvod problémového chování, který vyřešit kolikrát trvá celé měsíce. To Víš, že když si půjdeš koupit ten obojek, tak tě budou masírovat reklamou, jak bezpečná a užitečná věc to je, chtějí prostě tvoje prachy a tvůj pes jim je úplně ukradenej. Zeptej se některýho veterináře, co ti na to řekne, jop? Jinak já vidím přesně na svým dobrmanovy, jak se chová, když na něj mám čas, a jak rychle se mění a blbne, když se mu nevěnuji. Je to jen o tom přístupu majitele, konec, tečka s elektrickými obojky, klidně si ho pro mě za mě nos...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Instant: Děti mám a elektrický obojek má můj vypatlanej soused, kterej po celým městě machruje jak mu krásně chodí psy :-) Na cvíčáku jsme ho probíraly nesčetněkrát. Elektrický obojek způsobuje psovy bolest a vyvolává strach a proto se pes chová jak autíčko na dálkové ovládání, jak říká soused, ten mě krásně chodí :frusty:  Je to jenom obrovská lenost majitelů věnovat svému psovy více času, mít více trpělivosti, zkusit najít důvod problémového chování, který vyřešit kolikrát trvá celé měsíce. To Víš, že když si půjdeš koupit ten obojek, tak tě budou masírovat reklamou, jak bezpečná a užitečná věc to je, chtějí prostě tvoje prachy a tvůj pes jim je úplně ukradenej. Zeptej se některýho veterináře, co ti na to řekne, jop? Jinak já vidím přesně na svým dobrmanovy, jak se chová, když na něj mám čas, a jak rychle se mění a blbne, když se mu nevěnuji. Je to jen o tom přístupu majitele, konec, tečka s elektrickými obojky, klidně si ho pro mě za mě nos...

 

mna o psoch nemusis poucovat. ja som len napisal ze ten obojok som vyskusal a ze na ten ucel /zabranit psovi v utekani/ nefunguje. Pes na to rychlo pride o com to je. Btw, elektricky obojok nie je len na to aby psovi daval elektricke soky, ale tak videl si ho cez plot u suseda, tak asi tym by sme to mohli uzavriet pre klud vo vlakne.

 

Btw ked mas deti, tak asi budes suhlasit ze osudova dilema a nasledne zivotne utrpenie Sofie Landau by neboli ine, ak by mala jedno dieta a psa..

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu mimo aktuálnu diskusiu, o túlaní sa psov. Známy mal takého tuláka, tak mu na obojok zavesil starý mobil a keď chcel psa privolať domov, tak ho prezvonil. Pes bol naučený, že niečo dobré dostane, tak sa upachtený do pár minút objavil.

tak to si snad děláš kozy ne????    :lol2:    :lol2:    :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:cheers: V pohodě, nechci nikoho poučovat, je to pouze můj názor"

mna o psoch nemusis poucovat. ja som len napisal ze ten obojok som vyskusal a ze na ten ucel /zabranit psovi v utekani/ nefunguje. Pes na to rychlo pride o com to je. Btw, elektricky obojok nie je len na to aby psovi daval elektricke soky, ale tak videl si ho cez plot u suseda, tak asi tym by sme to mohli uzavriet pre klud vo vlakne.

 

Btw ked mas deti, tak asi budes suhlasit ze osudova dilema a nasledne zivotne utrpenie Sofie Landau by neboli ine, ak by mala jedno dieta a psa..

 

post-364-0-84585100-1402573805_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto presne funguju elektricke obojky na "vycvik psa v terene", ma to GPS vidis psa na displeji, vies mu davat povely piskanim, vibraciou alebo ultrazvukovym piskanim, ak je na misii 007.. :) alebo ho len najdes, ked je zatulany. minimalne na lokalizaciu psa je to super vec, ak ma sklony utekat a nie je nebezpecny okoliu /kokrspaniel a spol/.

 

to s tym mobilom je Premek Podlaha style, psovi to moze ublizit, mobil zdochne v prvej mlake, moze psa popalit ked s aodpali baterka atd. Ale ze to funguje to nepochybujem :) A JE TO SKORO ZADARMO :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Janko: když ti pes honí zvěř tak to není problém myslivců ale tvůj. Až ti ho nějaký "kreten" zastřelí tak to taky bude problém tvůj. To že máš srnky za plotem není důvod k tomu, aby je pes proháněl, patláš to do sebe jak se ti to hodí.

 

Jinak k těm nezvládnutým velkým psům, přítelkyni loni na podzim napadl celkem malý pes když šla s naším JRT za mnou na ryby. Našeho chytl za krk, přítelkyně se ho snažila zachránit tak trochu rafnul ji, nakonec spadla a pomlátila se o kameny (břeh přehrady).

Rakouští majitelé akorát řvali přes celou zátoku.

Nakonec jsem přiběhl já a zařval jsem tak utekl ještě než jsem byl na místě.

Rakušák na mě něco pořvával, nakonec se omlouval. Když jsme potom zjistili jak hodně byla slečna pomlácená tak bych asi volal cajty.

Psovi bylo vše jedno a asi minutu po incidentu už žral zkažené kachní vejce :-D

 

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jenom obrovská lenost majitelů věnovat svému psovy více času, mít více trpělivosti, zkusit najít důvod problémového chování, který vyřešit kolikrát trvá celé měsíce. 

 

Přesně tak to je. Elektrický obojek možná je funkční, ale je to největší hnus a nejsem schopen pochopit, který majitel psa byl dal SVÉMU psu v podstatě mučící nástroj, Nerad škatulkuju a vím, že jsou psi, kteří mají prostě problémové geny a některé vycvičit je skutečný oříšek, ale lze to, akorát to chce čas, práci a trplělivost a to někteří rádobymajitelé nechtějí obětovat, tak to řeší tímto nechutným způsobem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chalani.<br />Ako som uz napisal mam PRT parson russel terier je to desatrocna pani a 70% svojho zivota bola bez voditka(zijem v 75000 meste) mam ju na povel. Nie som nijaky macher na vychovu psov, ale jedno viem na 100%. Ked chces psa vychovat, musis myslet, ako pes a ked budes mysliet ako pes mas vyhrate. Vase spolocne cca15 rocne spoluzitie sa stane dozivotnou nadhernou spomienkou. Som proti elektrickym obojkom, externym vychovavatelom psov(sam majitel musi dat spravnym sposobom psovi najavo ze on je alfa samec celej svorky"rodiny" som proti bezhlavemu nakupu psov(ci uz ide o pitbulla pri zakomplexovanom pubertakovi, alebo yorksheerovy pri majiteloch, ktory si myslia, ze cim mensi pes tym mensie starosti....howno pes je pes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto presne funguju elektricke obojky na "vycvik psa v terene", ma to GPS vidis psa na displeji, vies mu davat povely piskanim, vibraciou alebo ultrazvukovym piskanim, ak je na misii 007.. :) alebo ho len najdes, ked je zatulany. minimalne na lokalizaciu psa je to super vec, ak ma sklony utekat a nie je nebezpecny okoliu /kokrspaniel a spol/.

 

to s tym mobilom je Premek Podlaha style, psovi to moze ublizit, mobil zdochne v prvej mlake, moze psa popalit ked s aodpali baterka atd. Ale ze to funguje to nepochybujem :) A JE TO SKORO ZADARMO :)

 

Už len toľko, že som mal (aj) kokršpanielku. Mala sklony utekať a bola nebezpečná okoliu :). To bol pes rasista. Nevšímala si vo všeobecnosti biele psy (maltézák, nemecký špic), ale jak to bolo čierne a chrdé, tak sa nepoznala :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak prosím Afriho i někoho jiného, kdo by mohl pomoci, jak mám našeho turistu naučit, aby když ho to chytne, neutekl. Trpělivost mám. Díky

 

Ok mas orecha...psa...je kastrovany? Neciti harajuce sa feny? Tazko to definovat, ale postupnesa mozeme k niecomu dopracovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...