Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Jak jsem psal, nemáš plot, tak prostě utíkat bude... ;)  Daleko horší je, když plot máš a utíká ti dál, každej den pak hledáš možnosti útěku, díry zaděláváš a plot zvyšuješ a zvyšuješ" Mým rodičům takhle utíkal knírač, no a pak už jsme ho vždycky nechali proběhnout a bylo, Casanova no" Jenom v zimě a mrazech byl občas průser, když se nevratil a my ho pár hodin hledali, ale vždycky to dobře dopadlo" Umřel v deseti na infarkt, fakt to byl takovej malej magor a obrovskej nervák :lol2:

 

...tak prosím Afriho i někoho jiného, kdo by mohl pomoci, jak mám našeho turistu naučit, aby když ho to chytne, neutekl. Trpělivost mám. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tak prosím Afriho i někoho jiného, kdo by mohl pomoci, jak mám našeho turistu naučit, aby když ho to chytne, neutekl. Trpělivost mám. Díky

Pokud s tím máš opravdu problém, pak doporučuju návštěvu skutečného odborníka, tím nemyslím takové ty "cvičitele" kam dáš na týden, nebo dva psa a jediný jejich výkon je, že ho řešou, mučí různýma metodama až docílí, že je z něj psychická troska.  Odborník ti poradí co dělat, nedělat, jaké pravidla nastavit atd. Možná budeš muset za nějakým odborníkem někam dál a bude tě to stát čas a i nějaké kačky, ale píšeš, že s tím problém nemáš, takže tudy si myslím, pokud máš opravdu zájem situaci řešit, že tady najdeš řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klasika obojek pro větší bojová plemena, co ti na to mám říct ;) I přes to že píšu, že můj pes je dobrák, tak vždycky byl a bude dobrmanem a pokud tato rasa nesdílela v minulosti tvojí domácnost , tak nepochopíš :cheers: Krásnej, oddanej pes své rodině, ale když se cítí blbě, může být velice nebezpečný a na to ty jako majitel musíš být připraven... Větší problém je v dnešní době sehnat stahovák, kterej se hned nepřetrhne, když nastane problém" Tento je od renomovaného výrobce za celkem slušný prašule a můžeš si být jistej, že když náhodou bude nějákej ten stresík, tak svýho psa udržíš na uzdě ....A to je důležité, bezpečnost a jistota, však to znáš :cheers:

 

 


To je tomu psovi určitě příjemný, takovejhle půlkilovej stahovák ;) To je po tom kázání na téma el, obojky docela paradox.

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak já mám doma hovawarta, je tu ještě někdo?

 

Jinak před měsícem mu našli nádor pod jazykem a už to přerostlo až do jazyku:/

 

Neřešil to někdo? Veterinář mi řekl, že s tím nic moc nejde dělat. Je mu něco málo přes tři roky...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co je bojové plemeno a zrovna od Tebe jsem tenhle pojem nečekal. Většina uvědomělých majitelů třeba ASP má buď široké umělé/kožené obojky nebo rovnou pořádné kšíry, které ti dají skutečnou kontrolu nad psem.

 

Z telefonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to slovíčkaření, možná bojové jsem napsal špatně, aspoň ten můj kluk určitě moc bojovej není... :D Ale jak píšu, není to jezevčík. Jinak obojků mám asi deset druhů, dost je střídám dle nálady a situace, tady jsme šli ze cvičáku a tam musí mít stahovák povinně" Jak říkám, u kafíčka by jsme si asi rozumněli všichni, psy máme rádi a oni nás :cheers:

 

Nevím co je bojové plemeno a zrovna od Tebe jsem tenhle pojem nečekal. Většina uvědomělých majitelů třeba ASP má buď široké umělé/kožené obojky nebo rovnou pořádné kšíry, které ti dají skutečnou kontrolu nad psem.

Z telefonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já sem nadhodil elektrický obojek jako řešení na téma nechat si psa nebo ho odložit, to mi el. obojek přijde daleko lepší volba než útulek.

 

afričan psal že el. obojek nikdy, přitom používá stahovací obojek, vytahovací vodítko a kotec, ani jedna věc se mi taky nelíbí, stejně jako ten el. obojek. Ale je to věc názoru. :)

 

já měl se psama štěstí, labradora ten byl zlatej, nikdy žádnej cvičák, a obojek nosil jen abych měl kam pověsit známku... a ted fenku malýho pudla, která od malička poslouchá jak kdyby rozumněla každýmu slovu, nečekal sem tak energickýho a chytrýho psa, když sem do tý doby ofrňoval nos na téma pudl :)

 

známej má staforda, krásnej velkej pes, hora svalů, hlavu jak bejk. Poslušnej, ale jen do tý doby než uvidí nebo zavětří nějakou srnku nebo zajíce, to mu hráblo. Tak známej ho přestal sebou brát, když šel do lesa (koupil kus lesa a ten se oplotit nesmí) Pes byl neštastnej, že musí trčet doma za plotem. Tak mu kynolog doporučil el. obojek, pes dostal párkrát "ránu" a už ví, když mu obojek pípne, tak se otočí na pětníku a peláší k páničkovi. Od tý doby ho bere zas všude sebou, pes je happy pániček taky :) ale chápu, že je tisíc lidí a tisíc názorů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

známej má staforda, krásnej velkej pes, hora svalů, hlavu jak bejk. Poslušnej, ale jen do tý doby než uvidí nebo zavětří nějakou srnku nebo zajíce, to mu hráblo. Tak známej ho přestal sebou brát, když šel do lesa (koupil kus lesa a ten se oplotit nesmí) Pes byl neštastnej, že musí trčet doma za plotem. Tak mu kynolog doporučil el. obojek, pes dostal párkrát "ránu" a už ví, když mu obojek pípne, tak se otočí na pětníku a peláší k páničkovi. Od tý doby ho bere zas všude sebou, pes je happy pániček taky :) ale chápu, že je tisíc lidí a tisíc názorů

Máme stafíka a přesně z tohodle důvodu jsme pořídili před lety el. obojek. Pes dostal 2-3x slabší "ránu" a dnes už stačí jen pípnout. Nemyslím že by to psovi ublížilo na těle či na duši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel pánové, jak jsem psal v inzerátu (smazán protože to není "pánská hračka" i když jsem poukazoval na divné sex. chutě některých lidí :-D nicméně mea culpa..), většina zdejších kritiků s tím obojkem nemá zkušenosti :-) jsem rád, že jste přidali své zkušenosti, že to nemusí vypadat jako elektrické křeslo, jak si evidentně někteří lidé představují. Jinak obojek furt na prodej je.

 

Z telefonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit od zkušenějších pejskařů. Lze nějak odnaučit psa (retriever) značkovat keře na zahradě? Jde mi hlavně o to, že keře kvůli tomu značně žloutnou a na zahradě je jich bohužel několik takto označkovaných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit od zkušenějších pejskařů. Lze nějak odnaučit psa (retriever) značkovat keře na zahradě? Jde mi hlavně o to, že keře kvůli tomu značně žloutnou a na zahradě je jich bohužel několik takto označkovaných.

 

Meli jsme tentyz problem s rotvajlerem.Kdesi jsem dostal radu postavit ke kerum a stromkum PET lahve plne vody, aby je dal neznackoval. Nevim, na jakem principu to funguje, ale vetsine keru se potom zacal vyhybat a drzel se jen tech nejoblibenejsich :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Meli jsme tentyz problem s rotvajlerem.Kdesi jsem dostal radu postavit ke kerum a stromkum PET lahve plne vody, aby je dal neznackoval. Nevim, na jakem principu to funguje, ale vetsine keru se potom zacal vyhybat a drzel se jen tech nejoblibenejsich :)

ta nasa by sa pekne s tymi flasami pohrala ;)

 

5etter - labradorcik je krizenec labradora a jazvecika? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jankoxxx - jo přesně tak. I když ve skutečnosti to nemusí být pravda, neboť je z útulku a jeho přesný původ je obestřen tajemstvím. Ale ze všeho nejvíc připomíná labradora, akorát je celkově menší a má kratší nohy. Přítelkyně prohlašuje, že je to kříženec labradora s nočním stolkem, mně se ale víc líbí labradorčík - zní to důstojněji :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...