Přejít na obsah

Kdo máte jakého psa?


Conrad

Doporučené příspěvky

Kuva každým dnem mě čeká taky poslední rozloučení s mou již skoro 16 letou kámoškou. Už jí to stáří dává neskutečně na p...l a nemá radost ze života (slepota, hluchota). Je to horší než kdyby byla vážně nemocná - udělat to konečné rozhodnutí. Kdyby si aspoň mohla říct, abych věděl že to sama chce....

Já na vlastní kůži poznal, že pokud máš svého psa rád, tak jen jednou v jeho životě mu můžeš prokázat opravdovou lásku tím, že ukončíš jeho trápení. Když byla nemocná naše čuvačka, tak byla možnost ji udržet cca půl roku ještě na světě, ale muselo padnout zásadní rozhodnutí, nebylo lehké, ale ona sama by si neřekla. Rozhodli jsme to za ni, je to drsné, takto rozhodovat o životě, ale v první řadě jsem měl na mysli její dobro. Odešla v době, kdy její život nebyl ještě peklo. Rozhodnutí ti nezávidím, ale ber ohled na psa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry ak to bude zniet tvrdo, ale nemyslis vazne ze udrziavas nazive slepeho a hlucheho prestarnuteho psa? Ved to je tyranie - psa aj vas samotnych.

Ciwe silná slova se do klávesnice píšou jednoduše, ale ono to není černobílé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na vlastní kůži poznal, že pokud máš svého psa rád, tak jen jednou v jeho životě mu můžeš prokázat opravdovou lásku tím, že ukončíš jeho trápení. Když byla nemocná naše čuvačka, tak byla možnost ji udržet cca půl roku ještě na světě, ale muselo padnout zásadní rozhodnutí, nebylo lehké, ale ona sama by si neřekla. Rozhodli jsme to za ni, je to drsné, takto rozhodovat o životě, ale v první řadě jsem měl na mysli její dobro. Odešla v době, kdy její život nebyl ještě peklo. Rozhodnutí ti nezávidím, ale ber ohled na psa.

JJ rozhodnutí už padlo - tak jak je by mohla žít ještě, ale nebudu čekat až jí schvátí nějaká nemoc a udělá se jí fakt blbě. Před Vánocema se to na ní projevilo, zastárla během několika málo dnů :-( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhej parťák bude mít 14 takže nás to bude čekat brzi znova. :( jsem si je vzal ještě na výšce od rodičů bo je chtěli dát do útulku, byla to komplikace jako prase - koleje a 2 psy, ale vyřešil jsem to a nelituju ani minuty. :D Nic, zítra jí nacpu milovaným jídlem (ještě jí chutná), kokinama a pujdem ji vsichni vyprovodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Druhej parťák bude mít 14 takže nás to bude čekat brzi znova. :( jsem si je vzal ještě na výšce od rodičů bo je chtěli dát do útulku, byla to komplikace jako prase - koleje a 2 psy, ale vyřešil jsem to a nelituju ani minuty. :D Nic, zítra jí nacpu milovaným jídlem (ještě jí chutná), kokinama a pujdem ji vsichni vyprovodit.

Tak držím palce, bude to nářez, ale bude to tak pro ni lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Taky jsme tento rok na jaře nechali utratit psa, postupně úplně přestal chodit na zadní nohy. Pořád to bylo těžké zavolat toho veterináře a vzít kamarádovi život. Když se pořád těšil na procházky ( muselo se mu držet zadní část těla na popruhu) a apk mi to přišlo, že v týden předtím už to na něm bylo najednou vidět, že dál nechce a dokonce asi věděl co se stane. S každým se dobelhal rozloučit a pak šel k tomu veterináři. To mě úplně dostalo. Zajímavé bylo, že naše dvě kočky potom dva dny seděly na jeho hrobě a mňaučely a ani se nehly. Ke konci už ho pořád hlídaly a chodily s námi normálně na procházky jako kdyby na něho dávaly pozor :) neuvěřitelné spojení těch zvířat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,nechová tady někdo kavkazáky nebo rotwajlery?Měl  jsem 16 let rotwajlerku,umřela stářím.Kavkazanka 10 let,umřela na přetočení žaludku,před týdnem.Nevím jakou,vybrat nyní,ale chtěl bych co nejdříve nějakého kámoše.Asi zase fenu.Papíry mít nemusí,je to pes k baráku.Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ciwe silná slova se do klávesnice píšou jednoduše, ale ono to není černobílé.

Ja viem ze nie. Predosleho som musel dat utratit dvojrocneho kvoli osteosarkomu. Mal uz velke bolesti, kazdu pol hodinu zavyjal, cely den lezal pri posteli. Na liekoch by to dal este mozno tri mesiace, ale rozhodnutie padlo hned ako sa potvrdila diagnoza. Aj som si poplakal ale nelutujem to rozhodnutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kurwa chlapi to mi nedělejte, mám slzy v očích

nicméně mám doma knížku o psech, kde je na konci psí motlitba, asi to nedám přesně, ale je tam něco ve smyslu:

 

Pane muj, až nastane můj čas k odchodu, měj v sobě tolik lásky a síly a pomož mi odejít a nenech mě trápit...

Upraveno uživatelem Moty123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja viem ze nie. Predosleho som musel dat utratit dvojrocneho kvoli osteosarkomu. Mal uz velke bolesti, kazdu pol hodinu zavyjal, cely den lezal pri posteli. Na liekoch by to dal este mozno tri mesiace, ale rozhodnutie padlo hned ako sa potvrdila diagnoza. Aj som si poplakal ale nelutujem to rozhodnutie.

Při diagnóze smrtelné choroby je to jasný. :( U stáří se to posuzuje blbě když to stáří přijde tak na ráz. Litovat nebudu, jen mi bude smutno. post-13539-1420614363,36.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A kdo poctive uklizi exkrementy pri venceni :-) ???

Vzdy i kdyz je to nekdy echt husty...

Exburne: do pytle,tohle sem uz nepis,psa je me strasne lito a drzim ti palce. Jinak,ja tohle nedokazu,pochoval jsem uz 3 ovcaky,jezevcika a knirace,ale nikdy jsem nemel tu odvahu jim to ukoncit. Jsem v tomhle srab a bohuzel me to asi brzo ceka znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň. Poslední příspěvek k tématu. Vzal jsem jí dnes ke dvěma vetům, oba potvrdili moji úvahu že již je nesmysl něco dělat, že by se dal stav možná lehce "optimalizovat" ale rozhodně ne zvrátit. Sebrali jsme odvahu (a že jí bylo potřeba) a rozsekli to a požádali o to poslední bez zbytečných odkladů.

 

Z průběhu jen jedno - dám vše za to abych mohl odejít stejně.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...