Přejít na obsah

Srovnání dvou bondovek 2531.80


brownwld

Doporučené příspěvky

Tak Seamaster měl recht a největší rozdíl jsem vám nechtěně zatajil...

 

STROJEK!

 

To, že brzké kusy 2531.80.00 měly cal. 1109 jsem sice věděl, měl jsem ale za to, že můj kus už má klasický cal. 1200.

Nakoukl jsem ale do papírů a našel toto:

 

post-19795-0-58714100-1580047781_thumb.jpeg

 

Což potvrzuje domněnku, že vevnitř je cal. 1109. A jaký je vlastně mezi 1109 a 1120 rozdíl?

Moc velký ne, oba jsou založeny na cal. ETA 2892-A2. Některé 1109 měly problém s automatickým natahováním, tak si Omega trošku pohrála s rotorem a udělala ho těžší... No a cal. 1120 byl na světě. Kolik % cal. 1109 problémy s automatickým natahováním trpělo jsem nezjistil, třeba můj kus funguje parádně. Asi to nebyl zas takovej průser jako datum na Tudor BB GMT. :)

 

 

EDIT: Jestli to bude číst nějakej mod, poprosim at to prida i k prvnimu prispevku :)

Upraveno uživatelem brownwld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mě tedy překvapuje, že u "mladších" SMP máš lunetu více vyblednutou než u těch z 95´roku. Vyšisovaná sekundovka je jasný poznávací znamení seamastrovek z 90´let, ale to samé bych asi řekl i o modré lunetě... tedy, ty moje to plně oboje splňují.

Vono to bude asi tim, ze ty Brownwld tritiovy bondovky jsou zjevne safe queen, nemaji ani vysisovanou lunetu, ani vterinovku a jsou celkove v super stavu na 25 let stary hodinky. 

Ja mam na mych lunetu menenou  nekdy po roce 2000 dle prvniho majitele, mam i tu puvodni a je taky vysisovana, takze bud v klidu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leda bys mel stejne jako ja menenou lunetu, do ktery si das tritiovej lumibod ze stare, tak jako jsem to udelal ja :) Ale ani ta tva vterinovka neni moc vybledla, asi to nosil nekdo jenom na nocni :) Fakt mas dle fotek paradni stav.

Co se tyce tahu, tak ten jsem si kompletne prekolikoval a prebrousil sam a je jak novej - je zajimavy, ze vsechny dily tahu se daji u AD koupit zvlast, ale korunku uz ti neprodaji, protoze to uz je soucast hodinek :) Zvlastni logika, ale zaplat Panbuh aspon za to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Seamaster: nemyslim ze je menena, to by nemela tech 60 kliku na jedno otoceni, ale 120.

2 AdaMoss: fotka to asi vytahne vic, nez ve skutenosti.. Ale i tak tyhle velky Omega spony dostavaji zabrat jsou hned silene doskrabany (at jsou to SMP, moony nebo treba PO)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

2 moralles: Oba kusy, byt maji kazdy jiny cal, maji COSC - viz napis CHRONOMETER na dialu.

Jejich aktualne presnost jsem nemeril, novejsi jsou po servisu nedlouho a stary taky chodily velmi presne jsem kdyz je naposled meril...

Obecne vsechny hodinky s cal. 1200 mi chodily velmi presne (jeste jedny 2531.80.00 a 2254.50.00)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po letech...

Cau mistre @brownwld,

uvazuji nad koupi prvnich vlnek s modrou lunetou (nezajimaji me ty s tou stribrnou) 

potreboval bych se chronologicky zorientovat v modelech. jak automaty tak i baterky a poradit, ktery model bys vzal a proc. 

zatim se priklanim k 2221.80.00 baterkam s cervenym logem Seamaster

oprav me pls pokud jsem to napsal spatne. 

byly jste nejaky dalsi reference nebo jenom tyhle 4? 

baterka: 2541 -> 2221

automat: 2531 -> 2220

Predem diky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...