Přejít na obsah

Diashield - zkušenosti?


V1tus

Doporučené příspěvky

Hoj Chronobando,

 

Nikde jsem tady nenašel debatu ohledně povrchové úpravy Diashield, tak si dovolím založit nové téma. Jelikož jsem našel několik ne moc pěkných zkušeností s touto povrchovkou, zajímaly by mě osobní zkušenosti majitelů... Uvažuji o sprb083j1 (mm200) nebo srpb051j1 (62mas) a nerad bych tam po prvním tuknutí měl kus odloupnutý...Dík Všem za info...

post-67417-0-82018200-1579545240_thumb.png

post-67417-0-08575200-1579545421_thumb.png

Upraveno uživatelem V1tus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Krátkodobě fajn, dlouhodobě složitý.

 

Taktilně je tam trochu rozdíl, vizuálně taky (Diashield je takový šedější).

 

Pokud si koupíš hodinky "na celý život" a krutě je jebneš, Diashield to nevydrží, ale pak se to nedá standardně přeleštit (nebo jen za cenu extrémních výdajů, pokud to vůbec jde).

 

Mám SBDX017 (tzv. na celý život, i když se teďka pěkně zpožďují), ale vlastně bych radši nediashieldové 001, a to ne kvůli X na korunce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+  - žádný jsem nenašel  (hodinky se šíldem mám stejně dojebané jako ty bez něho)

........................................................................................................

-  - brání hodinkám aby získaly přirozenou patinu

   - barevný odstín (který budí emoce)

   - neopravitelnost (i když nemám rád pře-broušení a pře-leštění)

 

hodinky-365 II jakost.  :D to je dobrý, hoši dovezou hodinky potrubní poštou a teď neví co s tím protože k AD nemůžou.

To není druhá jakost ale zmetek.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zejména to platí u titanu (což teda OP neřeší) - titan s Pyjashieldem dostává větší sodu, protože povrchovka nepovrchovka, kov pod ním je měkčí (efekt skořápka - vajíčko).

 

Dobře funguje Bright Titanium - ale to je zase jen u GS (pokud vím, poslední ne-GS model s Bright Ti byly SBDB003).

Ja mám titanove ty staré brightzy a celkem v pohodě to drží. Ale je fakt, ze tomu moc velkou sodu nedávám. A je otázka jestli to je ta samá povrchovka.

Upraveno uživatelem xbraj19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

365.. tvl ta nocna smena na tankeri fakt stoji za to..

 

MM600 maju puzdro bright titanium - to su z tych poslednych, kym z prospexov neurobili kolotočarske šmuky. Moje GS dajvre su tiez v bright titane, neviem ci ten isty, mne sa zda ten material lepsi ako na MM600, kazdopadne dostavaju sodu a vyzeraju prima. Bright titanium ma tie spravne vlastnosti - tvrdy, lahky, odolny. Bez dulkove koroze pyčo. Da sa aj opravit. Vyzera lepsie ako ocel.. Ale stoji mrzky peniz.

 

Diashield je naproti tomu ficuria, ktora sa tvari uzitocne a prinosne, ale ktoru na utilitarnych hodinkach v skutocnosti nikto nepotrebuje, kedze pri poskodeni je prakticky neopravitelna.. Ale zase je proprietarna, dostatocne tajomna, aplikovatelna na kazde hodinky a hlavne umoznuje vypytat si viac penazi. Na nejake leskle Lukie to asi bez debaty patri, tie sa aj tak kupuju kazdu chvilu nove, a nejaku velku sodu asi bezne nedostanu, ale na slusne sportove hodinky (nazvime ich pre tuto chvilu Prospexy) to moze dat len srandista, diletant alebo uplny kokot. Ochranna vrstva proti poskriabaniu, ktoru netreba poskriabat, inac je problem.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviděl bych to tak černě, to u 365 je zmetek a divím se že to prodávají.

Já mám hodinky se šíldem už  pátý rok, přejelo mě s nima na ruce i auto, sou jen dojebané a nic se neloupe.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U lítačkových kusů se to střízlivě vzato (pokud je něco takového možné) skousne. To by si dneska člověk nemohl koupit žádný lepší Seika (což vlastně není blbý nápad). 

 

Ale když si člověk koupí třeba neowillardovky (v současnosti v ofiko distribuční síti k mání s cca 30% slevou, bravo Seiko!), tak je to škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...